Lech Poznań – Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Najlepsi kibice na świecie

W 10-tej kolejce Ekstraklasy Lech Poznań podejmuje Arkę Gdynia. Będzie to pierwsze od pięciu lat starcie obu drużyn. W Poznaniu spodziewana jest rekordowa w tym sezonie frekwencja widowni.

W dzisiejszym meczu na pewno nie zobaczymy Nicki Billego i Dariusza Dudki. Pod znakiem zapytania stoi także występ Paulusa Arajuuriego, Roberta Gumnego i Macieja Makuszewskiego.

0 - 0

Arka Gdynia
Arka Gdynia

• 19:53 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:52 Tempo gry Lecha było dzisiaj bardzo dobre, jednak znowu raziła nieskuteczność strzelecka. Miejmy nadzieję, że to tylko przejściowe problemy. Dzisiaj drużyny dzielą się punktami.
  • 90+4 Koniec spotkania. Wynik 0:0
  • 90+2 Gajos próbował aktywować Makuszewskiego długim podaniem przed pół boiska... szkoda tylko, że było ono niecelne.
  • 90+1 Rzut wolny dla Lecha przy lewej linii autowej, przed polem karnym Arki do piłki ustawił się Gajos. Niestety jego wrzutka szybko została wybita przez gości.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 87' Kibice na trybunach, śpiewając, sugerują, że nikt dzisiaj nie wygra "ważnego meczu". Czy tak faktycznie będzie? Pozostały jeszcze dwie minuty. Ile doliczy sędzia?
  • 87' Arka: Siemaszko za Abbotta
  • 84' Odważne zagranie Kadara do Formelli, który chyba nie bardzo miał ochotę podbiec do wrzucanej piłki.
  • 83' Arka: Hofbauer za Bożoka
  • 82' Wchodzi na boisko ekipa z noszami bo zawodnika gości. Będzie wymuszona zmiana.
  • 78' Lech: Formella za Pawłowskiego
  • 77' Po świetnym rozegraniu przez Pawłowskiego piłki w polu karnym gości zostaje on ukarany kartką za faul.
  • 75' Pierwsza okazja Kownackiego do skierowania piłki do bramki. Niestety poznański napastnik nie zdołał doskoczyć do nieco za wysoko wrzuconej przez Kadara, w pole karne, piłki.
  • 74' Lech: Kownacki za Robaka
  • 72' Kownacki wezwany przez trenera Bjelicę do przygotowania się do zmiany. Za chwilę się przekonamy za kogo.
  • 71' Dzisiaj na stadionowych krzesełkach zasiadło 39539 kibiców z czego około 18 tysięcy to dzieci, który w ramach akcji "Kibicuj z klasą" oglądają ten mecz za darmo.
  • 68' No to nie była setka, to była nawet dwusetka Pawłowskiego! Skrzydłowy Lecha będąc na 10 metrze poślizgnął się na murawie oddając strzał...
  • 67' Robak po rzucie wolnym próbował głową dojść do piłki ale zdaje się, że był ściągnięty za koszulkę przez przeciwnika. Jednak sędzia nie przerwał gry.
  • 66' Warcholak ukarany kartką za faul na poznańskim zawodniku.
  • 63' Rzut rożny dla Lecha.
  • 62' Lech: Makuszewski za Jevtica
  • 61' Rzut wolny dla Arki po lewej stronie pola karnego Lecha. Wrzutka i piękne wybicie Putnockyego, po czym zaczyna się kontra Lecha. niestety przed polem karnym piłka nie dociera do Robaka.
  • 60' Sędzia przerywa grę pod polem karnym gości po zagraniu nakładką przez Gajosa.
  • 58' Arka: Yussuff za Da Silvę
  • 58' Pawłowski do Majewskiego, ten minimalnie za mocno próbował wrzucać na głowę Robaka. Grę wznowi Jałocha.
  • 53' Długo i cierpliwe rozgrywana akcja Lecha, którą rozpoczął na lewej flance Gajos. Piłka chwilę później trafiła do Pawłowskiego by po chwili zostać uderzoną z prawego rogu pola karnego przez niepilnowanego Kędziorę. Szkoda, że z tej akcji nie padła bramka.
  • 51' Kiks Majewskiego, który niepilnowany oddaje strzał posyłając piłkę wysoko ponad bramką Jałochy.
  • 50' Tetteh zatrzymuje wrzutę gości w pole karne, jednocześnie Arka wznowi grę z rzutu rożnego.
  • 49' Ofensywa Lecha zakończona zbyt mocnym wrzutem piłki w pole karne w wykonaniu Kadara.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Pierwsza część spotkania kończy się bezbramkowym remisem.
  • 43' Warcholak z lewej strony pola karnego wrzuca piłkę w przed pole karne do Abbotta, który w powietrzu próbuje kierować piłkę do bramki ale nie trafia z bliskiej odległości.
  • 42' Robak rozpędza się w stronę pola karnego, jednak piłka wrzucona w jego stronę odbija się od jego pleców.
  • 38' Nielsen blokuje dwa strzały Bozoka.
  • 35' Jevtić z rzutu wolnego strzelał! Posłał techniczną piłkę na bliższe okienko. Szwajcar niewiele się pomylił przy tym strzale.
  • 25' Rzut wolny dla Lecha tuż przy prawe, bocznej krawędzi pola karnego Arki.
  • 34' Artur Marciniak próbował zaskoczyć Matusa Putnockyego strzałem z dystansu, jednak poznański goalkeeper nie dał się zaskoczyć.
  • 32' Lechici grają jak nie oni. Walczą o każdą piłkę i starają się stwarzać okazje bramkowe. Przed chwilą piłka przepuszczona do Jevtica nie została przez Szwajcara wykorzystana.
  • 26' Bardzo groźnie pod bramką Jałochy. Z dystansu strzelał Majewski, a w przed polu karnym tor lotu piłki zmienił Gajos. To mogła być bramka rundy.
  • 25' Majewski strzelał naciskany przez obronę Arki, jednak jego strzał był bardzo niecelny.
  • 23' Paaawłowskii!!!! Piękny strzał pod poprzeczkę! Niestety trafia w poprzeczkę... A zanosiło się na bramkę dla Lecha.
  • 22' Kędziora przerywa rajd Bożoka. Wyrzut z autu dla gości na wysokości pola karnego Lecha.
  • 19' Tuż przed faulem, Tetteh popisał się bardzo ładnym strzałem, który niestety zakończył swój lot na jednym z jego kolegów.
  • 19' Paweł Abbott ukarany kartką za faul na Tettehu.
  • 17' Pawłowski upada w pełnym biegu tuż przed polem karnym gości. Szybko odwraca się do sędziego oczekując odgwizdania rzutu wolnego, jednak sędzia Przybył nie dopatrzył się przewinienia Arki przy tym zagraniu.
  • 16' Taką sektorókę na powitanie gości przygotowali kibice Lecha.

• 12' Goście wyrzucają piłkę z autu na wysokości pola karnego Lecha. Wrzutka praktycznie w okolice piątego metra, gdzie czeka już w powietrzu Putnocky.
  • 11' Pawłowski ładnie strzelił, choć piłka zdaniem sędziego odbyła się od jednego z Gdańszczan zanim wypadła po za pole gry. Rzut rożny dla Lecha.
  • 10' Goście nie wykorzystali stałego fragmentu gry by zdobyć przewagę.
  • 6' Błąd Putnockyego mógł się źle skończyć, Piłka, którą wybijał poznański bramkarz trafiła wprost pod nogi przeciwnika, jednak temu nie udało się przedrzeć bliżej by strzelić.
  • 5' Robak strzela głową. Niestety strzelił ponad poprzeczką.
  • 3' Rzut rożny dla Lecha.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 17:45 A Wy, jaki wynik obstawiacie?

• 17:41 Dzień dobry! przed nami mecz 10. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Arką Gdynia. Poznaniacy po 9 meczach mają na swoim koncie 11 punktów, a goszczący przy Bułgarskiej Gdańszczanie mają ich 16.

Putnocky, Kędziora, Bednarek, Nielsen, Kadar, Tetteh, Gajos, Jevtić, Majewski, Pawłowski (kpt.), Robak
rezerwa: Burić, Trałka, Makuszewski, Formella, Kownacki, Wilusz, Wasilewski
trener: Nenad Bjelica