Kobieca piłka: Polonia z pierwszym zwycięstwem

Polonia Poznań - Unifreeze Górzno  Foto: materiały prasowe

W rozegranym w weekend meczu 1. kolejki Pierwszej ligi kobiet “grupy północnej” Polonia Poznań pokonała Unifreeze Górzno 3:1 (2:1).

Mecz rozpoczął się od ataków zawodniczek Polonii. Już w 1 min meczu poznanianki miały rzut rożny. Drugi rzut rożny, 4 min meczu i gol! Doskonałe dośrodkowanie Oli Tyl wykorzystała Monika Nowak. Po tej bramce mecz się wyrównał. Zespół z Górzna próbował ataków lewym skrzydłem, na co Polonistki były dobrze przygotowane. Mecz przez to stał się senny, co rusz piłka była na aucie. W pierwszej połowie widownia ożyła jeszcze w 41 minucie, gdy po dośrodkowaniu do piłki doszła Ola Tyl i w sytuacji sam na sam nie dała szans bramkarce “Truskaweczek”. Pod koniec pierwszej połowy nieporadność obrony Polonii wykorzystała niezawodna Agata Bała.

Na drugą połowę zawodniczki wyszły z nowymi siłami, co zaowocowało bramką Moniki Marczak. Przy stanie 3:1 obrona gospodyń nie dała szans na oddanie strzału zawodniczkom z Górzna. Ponad 30 stopniowa temperatura dawała znać o sobie i do końca meczu nie padła już żadna bramka.

W zespole zadebiutowały 3 zawodniczki – Paulina Liczbińska, Patrycja Kościelna i Emilia Krajewska. Na debiut musi poczekać jeszcze Marta Kosiorek ale mam nadzieje, że to nastąpi w następnym meczu. W połowie września Trener Nowak powinien już także mieć do dyspozycji Ewelinę Zalaszewską, Alicję Buszę oraz Alicję Zając.

Polonia Poznań – Unifreeze Górzno 3:1 (2:1)

1-0 4′ Monika Nowak
2-0 41′ Ola Tyl
2-1 45′ Agata Bała
3-1 55′ Monika Marczak

Polonia – Dominika Dewicka ( 75′ Emilia Krajewska), Karolina Grześkowiak, Laura Czudzińska, Monika Nowak, Zuzanna Filipiak ( 46′ Renie Nowak), Anna Jacewicz, Dorota Czech, Monika Marczak (81′ Zuzanna Sawicka), Patrycja Kościelna (84′ Sandra Beszterda) Paulina Liczbińska ( 60′ Adrianna Sikora) Aleksandra Tyl
Trener – Łukasz Nowak

Unifreeze – Paulina Pilecka, Wioleta Wszeborowska, Julia Brzozowska, Anna Siwicka, Zuzanna Domagalska, Marta Fierek (55′ Jagoda Garbowska), Dominika Głowacka, Julita Głąb, Weronika Hossa, Agata Bała, Klaudia Szymczak
Trener – Grzegorz Bała

Sędzina główna – Ewa Żyła

Kolejne spotkanie Truskaweczek w Poznaniu odbędzie się na stadionie przy ulicy Harcerskiej 5. W 3. kolejce przeciwnikiem poznanianek będzie TKKF Stilon Gorzów Wlkp. Mecz rozpocznie się w niedzielę 11 września o godzinie 12:00.

Tekst: Alicja Zając