Złoto dla poznańskich judoczek

Mistrzostwa Świata Judo osób Niesłyszących  Foto: materiały prasowe

Mistrzostwa Świata Judo osób Niesłyszących w Turcji dla Poznańskiej Akademii Judo zakończyły się znakomicie. Mistrzynią Świata została Natalia Brzykcy walcząca w wadze plus 78kg , która w swoim dorobku już ma medal Mistrzostw Europy i Igrzysk Olimpijskich z przed 3 lat.

Natalia nigdy nie miała jeszcze złotego medalu na imprezie mistrzowskiej. Teraz już myślami jesteśmy na Igrzyskach Olimpijskich , które odbędą się także w Samsun – Turcja dokładnie za rok czasu. Celujemy tylko w upragnione złoto Igrzysk, którego jeszcze nie mamy robimy wszystko by je zdobyć- mówi trener kadry Polski osób Niesłyszących a zarazem trener klubowy Radosław Miśkiewicz

Medal w tej samej kategorii wagowej zdobyła siostra Natalii, Agnieszka Brzykcy uplasowała się na miejscu 3 . Pozostaje mały nie dosyt po walce o srebrny medal, tak jak w walkach kolegi klubowego Bartłomieja Sekleckiego 81kg który zakończył zawody na 4 miejscu.

Jednak to nie koniec medali na tych Mistrzostwach ponieważ Polska drużyna kobiet Judo zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata Judo osób Niesłyszących ( Natalia Brzykcy, Agnieszka Brzykcy , Dominika Mateuszczyk) w finale Polki pokonały gospodynie Mistrzostw Turczynki 2:1.

Szkolenie kadrowe finansuje Polski Związek Sportu Niesłyszących , natomiast szkolenie klubowe wspiera Urząd Miasta Poznania.