Ależ pięknie w nowym poznańskim parku

Autor: miarecki. Poznań, 23 Lipca 2016

Kończy się kolejny etap prac nad utworzeniem parku w starym korycie Warty. Jest już fontanna, postawiono także dwie automatyczne toalety. Niebawem rozpocznie się kolejny etap – budowa Wartofrajdy, wyjątkowego placu zabaw.

Park w Starym Korycie - fot. Tomasz Dworek (15)Stoją już bardzo potrzebne toalety. Jedna przy Kontener Art., druga w pobliżu Amfiteatru. Niestety jeszcze nie działają.

27 lipca zgodnie z prawnymi procedurami zakończy się przetarg na plac zabaw, co pozwoli rozpocząć końcowy eta prac w parku.

Działa także fontanna, przed deszczem chroni zadaszona platforma przy Wartostradzie, wykonane są praktycznie wszystkie ścieżki, piesze i rowerowe. Na terenie parku będą także specjalne pojemniki na woreczki na psie kupy.

Park w Starym Korycie Warty to pierwszy od kilkudziesięciu lat tworzony od podstaw w  Poznaniu.

W opinii staromiejskich radnych pozwoli zagospodarować zdegradowaną do tej pory przestrzenią

Jesteśmy tam, czuwamy, patrzymy, doglądamy i oceniamy. Chwalimy dobre działania i dziękujemy za nie, ale też i krytykujemy zdarzające się uchybienia i fuszerkę – dla nas wszystkich: dla poznaniaków i turystów – mówi Andrzej Rataj, przewodniczący Rady Osiedla.

Rewitalizacji wymaga sąsiedni teren Starej Gazowni. Większością gruntów i nieruchomości tworzących kompleks (około 90 proc.), dysponuje skarb państwa, natomiast do miejskiego Aquanetu  należy niewielka działka od strony ul. Łaziennej. Miasta nie stać na wykup tak dużego terenu w centrum Poznania, dlatego ma zaproponować gazownikom ekwiwalent nieruchomościowy. Ministerstwo dało spółkom gazowniczym zielone światło do negocjacji z władzami Poznania.

Park w Starym Korycie - fot. Tomasz Dworek (9)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (Ależ pięknie w nowym poznańskim parku)

  1. Chyba nie od klilkudziesięciu lat ponieważ na Grunwaldzie pomiędzy Swobodą a Grochowską też utworzono park . Mały bo mały ale robiony od podstaw