Bimby na most Dworcowy wrócą w piątek

Autor: irag. Poznań, 31 Maja 2016

Po remoncie torowiska bimby ponownie pojawią się na moście Dworcowym w piętek rano. Samochody w tym rejonie jeżdżą już bez objazdów.

W piątek, 3 czerwca od pierwszych kursów przywrócone zostanie kursowanie tramwajów przez węzeł most Dworcowy – informuje poznańskie MPK.

Równocześnie wprowadzone zostaną pewne zmiany w komunikacji. Bimby linii 3, 4, 5, 11 i 18 wrócą na trasy sprzed remontu węzła, a tramwaje linii 6 i 8 wrócą na swoje stałe trasy, podobnie jak tramwaje linii 12, które kursować będą przez Dworzec Zachodni.

Tramwaje linii 10 pojadą nową trasą objazdową: z Osiedla Sobieskiego trasą PST do Dworca Zachodniego, a następnie przez Most Dworcowy, Wierzbięcice i 28 Czerwca do Dębca i powrót po tej samej trasie – informuje MPK – tramwaje linii 14 pozostają na stałej trasie, ale nie będą już kursować 2 razy częściej.

Na trasy nie wyjadą bimby obsługujące linię 19. Zlikwidowana zostanie również linia autobusowa T5. Na swoje poprzednie trasy wracają autobusy linii 51 i 68, które z dworca Poznań Główny pojadą ulicami Towarową i Składową do Alei Niepodległości, natomiast w przeciwnym kierunku pojadą ulicą Towarową.

Autobusy linii 71 w kierunku osiedla Wichrowe Wzgórze pojadą ulicami Towarową, Powstańców Wielkopolskich i Aleją Niepodległości, natomiast w kierunku osiedla Dębina pojadą Aleją Niepodległości i ulicą Matyi do dworca Poznań Główny, zatrzymując się na przystanku Niezłomnych.

Likwidacji ulega przystanek tymczasowy Poznań Główny dla linii 51,68 i 71 na ulicy Powstańców Wielkopolskich w kierunku Alei Niepodległości – dodaje MPK.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.