Lech Poznań – Ruch Chorzów 3:0 (1:0)

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1 (1.04.2016) 29. kolejka Ekst  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Zawodnicy Lecha Poznań zagrają dzisiaj ostatni mecz w sezonie, w którym podejmą drużynę Ruchu Chorzów. Poznaniacy przegrali wszystko co się dało w tym roku, więc jedyne co pozostało trenerowi Janowi Urbanowi to dać szansę młodym piłkarzom.

Dla Lecha i kibiców kończący się sezon był katastrofalny. Mistrz Polski będzie siódmą drużyną w kraju i nie zagra w pucharach europejskich, o które bez sukcesu walczył także w Pucharze Polski.

Ten mecz będzie także ostatnim meczem w karierze Krzysztofa Kotorowskiego (40 l.), który przez trzynaście sezonów, zdobył z Lechem dwa mistrzostwa Polski, dwa puchary krajowe i trzy superpuchary.

3 - 0

Ruch Chorzów

• 19:57 Rozpoczynamy zatem przerwę piłkarską w Poznaniu. Potrwa ona do 15 lipca kiedy rozpocznie się sezon Ekstraklasy 2016/17. Serdecznie zapraszamy!
  • 19:55 Wygrali, w końcówce grali tak jak powinni przez cały sezon. Wynik cieszy ale to nadal nie zmienia faktu, że Lecha nie zobaczymy w pucharach europejskich. Kotor idzie pożegnać się z kibicami.
  • 90+3 Koniec meczu i koniec sezonu dla Lecha. Wynik 3:0
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 89' Kotorowski broni piekielnie mocny strzał w polu karnym Zieńczuka.
  • 87' Ponownie na trybunie najzagorzalszych kibiców Lecha pojawił się transparent dziękujący Kotorowi: "Za 12 lat gry wśród piłkarzy miałkich, dzięki za charakter, za serce do walki"
  • 86' Lech: Kurbiel za Kownackiego; Wilusz za Arajuuri-ego
  • 85' Ruch: Siedlik za Stępińskiego
  • 85' Piękna akcja poznaniaków. Ze środka boiska piłka przerzucona między obrońcami do Gajosa, który pewnie wbiegł w pole karne, po czym ominął bramkarza gości i wpakował piłkę do bramki! Wynik 3:0
  • 82' Ruch: Siedlik za Stępińskiego
  • 81' Wcześniej Konczkowski uratował Ruch wybijając piłkę na rzut rożny. Teraz już nie dało się nic zrobić. Piłkę w siatce umieścił Karol Linetty! Wynik 2:0
  • 75' Lech: Kotorowski za Burića - 234 raz w barwach Lecha pojawia się popularny Kotor, przywitany przez wszystkich kolegów i skandujących jego nazwisko kibiców. Marcin Kamiński przekazał opaskę kapitańską bramkarzowi.
  • 75' Ruch: Podgórski za Lenartowskiego
  • 72' Kamiński nie trafia głową do bramki po rzucie wolnym.
  • 71' Od pewnego czasu rozgrzewa się Krzysiek Kotorowski. Zapewne trener Urban wpuści go na boisko na ostatnie 10 minut.
  • 70' Goście próbują zagrozić bramce Lecha, ale póki co nie są skuteczni.
  • 67' Świetna parada Burića! Przeciął dośrodkowanie do Stępińskiego.
  • 63' Zabawa, zabawą. Chęć oddania strzału koledze godna pochwały. Ale dlaczego Kownacki oddał piłkę do Kamińskiego?! Kamyk mając przed sobą tylko bramkę posłał piłkę po murawie obok słupka!
  • 62' Jóźwiak ukarany kartką za faul.
  • 59' Nikt nie przeciął toru piłki toczącej się w poprzek boiska przed bramką Skaby! Do futbolówki dobiegł jeszcze Linetty i cofnął piłkę do Pawłowskiego, który strzelił. Jeden z obrońców zdołał jeszcze nogą podpić strzał poznańskiego pomocnika.
  • 57' Dobrze zapowiadał się akcja Lecha, którą rozpoczął Jóźwiak biegnący prawą stroną boiska. Miał on już tylko wrzucić piłkę w pole karne do Kownackiego... szkoda, że to zagranie było bardzo niedokładne, a Skaba doskonale ustawiony.
  • 56' Chwilę przed zmianą groźny strzał gości tuż obok poprzeczki.
  • 56' Ruch: Bargiel za Lipskiego
  • 55' Gajos wrzucił piłkę w pole karnego Pawłowskiego. Jednak Skaba dobrze odczytał intencje zawodników Lecha i przeciął to dośrodkowanie.
  • 52' Co rusz w popularnym kole widać transparenty niezadowolonych kibiców, obecny to "Najlepszych kiboli macie, cały sezon w ch** gracie".
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Wynik 1:0
  • 44' Burić broni strzał z bliskiej odległości Łukasza Surmy.
  • 43' Hanzel strzelał z dystansu! Burić delikatnie ale jednak podbił piłkę. Rzut rożny dla Ruchu.
  • 40' Pawłowski zagrywał w pole karne do wbiegającego przed bramkę Arajuuri-ego... szkoda, że jest tylko zrzut rożny.
  • 31' Ładny strzał Kownackiego na bramkę, jednak Skaba dobrze ustawiony broni. Rzut rożny dla Lecha.
  • 25' Jóźwiak podbiegł do ławki Lecha by zadedykować tą bramkę Krzysztofowi Kotorowskiemu.
  • 25' Jóźwiak trafia do bramki! Jest pierwsza bramka i to dla Lecha! Wynik 1:0
  • 21' Moneta ładnie wrzucił piłkę w pole karne Lecha, gdzie spóźniony z reakcją był Stępiński. Jednak piłka została wybita przez jednego z poznańskich zawodników na rzut rożny.
  • 19' Burić, ne bez problemów, broni trochę przypadkowy strzał Lenartowskiego.
  • 16' Gajos na spalonym.
  • 7' Zmarnować taką okazję?! Na linii 18 metra piłka zostawiona dla Kownackiego. Młody napastnik podbiega i zbiera się do strzału ale to co zrobił wyglądało koszmarnie... nie trafił dobrze w piłkę, a ta tylko odbiła się kozłem od murawy i ledwo doleciała do Skaby.
  • 6' Kownacki próbował strzelać. Jego uderzenie po murawie zostało dobrze odczytane przez Skabę, który rzucił się w stronę futbolówki, jednak piłka nie toczyła się w stronę bramki, tylko tuż obok.
  • 4' Groźne wyjście gości po błędzie w środku pola. Sępiński popędził lewą stroną boiska, a za nim Arajuuri. Poznański obrońca skutecznie uniemożliwił wrzutkę w pole karne wybijając piłkę na rzut rożny.
  • 2' Nie zdążył Jóźwiak w polu karnym do piłki. Wojciech Skaba skutecznie skrócił dystans poznańskiemu zawodnikowi i ostatecznie zgarnął mu piłkę spod nóg.
  • 1' Jeszcze nie minęła minuta gry, a już Paulus Arajuurizostaje upomniany przez sędziego, Marcina Borskiego, za faul na Mariuszu Stępińskim.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 17:49 "Dziękuję Wam, jesteście najlepsi, wasz doping będzie mnie niósł do końca życia. Byliście ze mną na dobre i na złe" - powiedział wyraźnie poruszony Kotor.
  • 17:46 Odbywa się właśnie nieoficjalne, ale z honorami przy owacjach kibiców, pożegnanie Krzysztofa Kotorowskiego.
  • 17:42 Ostatni mecz Lecha Poznań rozpocznie się się o godzinie 18. Wtedy okaże się czy poznaniacy pożegnają się z publicznością zdobywając trzy punkty, czy nie.