Lech Poznań – Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Przed meczem Lech Poznań - Lechia Gdańsk  Foto:

Lech zapowiada dzisiaj walkę o możliwość gry w pucharach. Na Bułgarskiej poznaniacy podejmą Lechię Gdańsk, która jest tylko miejsce wyżej niż Kolejorz w ligowej tabeli. Oba zespoły w ostatniej kolejce poniosły porażkę i potrzebują punktów.

Jak dotąd w rundzie finałowej Lech nie wygrał ani jednego z trzech spotkań. Dzisiejsze będzie czwartym sprawdzianem dla drużyny Jana Urbana.

Przez brak zwycięstwa w ostatnich trzech meczach mocno schrzaniliśmy sobie sytuacje w lidze. Pięć punktów, które straciliśmy w ostatnich meczach stawia nas w trudnym położeniu. W piłce nożnej chodzi o wyniki, żyjemy z nich – mówi szkoleniowiec Kolejorza Jan Urban.

W dzisiejszym meczu w szeregach Lecha zabranie pauzujących za kartki Łukasza Trałki, Tamasa Kadara oraz Marcina Kamińskiego, który zgłasza ból mięśni skośnych brzucha.

KKS Lech Poznań

0 - 0

Lechia Gdańsk

• 19:54 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie.
  • 19:54 Już teraz zapraszamy do relacji na żywo z poniedziałkowego spotkania Lech - Legia w w ramach Finału Pucharu Polski.
  • 19:52 Lech wyraźnie przeważał w dzisiejszym spotkaniu. Brakowało mu wykończenia i czasem może pomysłu na rozegranie. Ni mnie ni więcej remisując teraz Lech oddala swoje szanse na zajęcie miejsca dającego mu możliwość gry w pucharach.
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech remisuje z Lechią 2:0.
  • 90+2 To by było chyba na tyle. Wynik się racze nie zmieni.
  • 90' 3 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.
  • 86' Marcin Kamiński mistrz trzymania emocji na wodzy. My pewnie wybilibyśmy piłkę,która toczy się wzdłuż linii bramkowej ale nie, poznański obrońca odczekał aż piłka dotoczy się do słupka się odbije. Ehh te emocje 🙂
  • 85' Jóźwiak w polu karnym nie doszedł do piłki...
  • 84' Lech: Jóźwiak za Gajosa
  • 83' Kownacki przepuszcza piłkę adresowaną do siebie w polu karnym! Oj szkoda tej akcji, mogło być groźnie.
  • 81' Kędziora faulowany w polu karnym... zdaniem sędziego nie było przekroczenia przepisów.
  • 80' Kooownackii! Głową i ponad bramką.
  • 79' Chwila zawachania Jevtića a mogła być bramka.
  • 77' A w Lubinie Legia przegrywa z Zagłębiem 2:0!
  • 76' Lechia: Chrzanowski za Haraslina
  • 76' Lech: Jevtić za Pawłowskiego
  • 75' Obierz, rozegraj, utrzymaj - tak można scharakteryzować grę Linettego. Aż miło się patrzy jak ten chłopak drybluje. Gbyby jeszzce trafił teraz do bramki to by było genialnie.
  • 72' Tym razem Volkov minimalnie chybił strzelając głową w polu karnym.
  • 72' Linetty niesamowitą zmyłką uniemożliwił rozpoczęcie ataku gościom!
  • 71' Haraslin ukarany kartką za osty faul na Lovrencsicsu. Rzut wolny dla Lecha po prawej stronie pola karnego gości.
  • 69' Goście w ofensywie. Sławomir Peszko źle przymierzył przekładając piłkę na lewą nogę, a jego strzał przeleciał ponad poprzeczką.
  • 65' Lech: Kownacki za Nickiego Bille
  • 64' Stolarski strzela wprost w boczną siatkę bramki Burića.
  • 61' Lechia: w przerwie zmieniony został Warzyniak na Stolarskiego.
  • 61' Lechia: Buksa za Milę
  • 60' Gajos w przed polu karnym trafia głową wprost w bramkarza!
  • 60' Efektowna wrzutka Volkova w pole karne! Bramkarz gości lekko podbił piłkę a obrońca wybił na rzut rożny.
  • 58' Linetty zgrał na lewą stronę Volkova, który strzelił wprost w obrońcę. Wyrzut z autu, na wysokości pola karnego, dla Lecha.
  • 56' Sędzia nie uznał bramki... to będzie trzeba na powtórce zobaczyć, czy faktycznie po odbitym strzale Billego kolejny strzelający był na spalonym.
  • 54' Kuświk prosił się o kartkę strzelając długo po gwizdku sędziego, który jednak tylko upomniał napastnika gości.
  • 52' Kuświk faulowany w ferworze walki przez Tetteha uderzeniem w twarz. Zawodnik poznański ukarany kartką.
  • 48' Volkov ukarany kartką za faul na Paixao.
  • 45' Maloca nie trafił w piłkę mając stu, a nawet dwustuprocentową szansę na bramkę!
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania. Lech przeważa ale nadal nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Wynik 0:0.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu do pierwszej części spotkania.
  • 43' Tak blisko zdobycia bramki goście jeszcze nie byli! trzech zawodników przeciwko Burićowi i żaden nie skierował piłki do bramki!
  • 42' Arajuuri drugi raz próbuje po rzucie rożny kierować piłkę do bramki - niestety tym razem piłką ląduje na górnej siatce bramki.
  • 39' Tetteh ze spokoje w środku boiska przerzucił piłkę na Flavio i podał do Nielsena, który popędził za piłką w stronę pola karnego.
  • 38' Tańczący z piłkami... Pawłowski powinien strzelać.
  • 37' Mila strzelał z bardzo daleka. Pomylił się znacznie nie trafiając do bramki.
  • 36' Arajuuri, po rzucie rożnym, głową skierował piłkę do siatki. Bramkarz gości niestety stanął na drodze do zdobycia upragnionej bramki.
  • 34' Przed chwilę ładne zagranie w przed pole karne do Nielsena, ale niestety Duńczyk wyprzedzony przez obrońcę, który wybija piłkę na rzut rożny.
  • 33' Co rusz Nicki Bille zgłasza się kolegom, że mogą do niego podawać ale nic z tego. Większość zagrań, w polu karnym, adresowanych się do Pawłowskiego.
  • 30' To było szybkie rozegranie Lecha, które o mały włos nie zakończyło się samobójem gości. Grę wznowią poznaniacy z rzutu rożnego.
  • 28' Pierwsza strzelecka próba Linettego - strzał z dystansu wprost w ręce bramkarza.
  • 26' Lovrencsics przebiegł przez całą połowę gości prowadząc piłkę. Wbiegając przed pole karne mógł zgrywać do środka do Nicki Billego. Węgier poczekał i podał na drugą stronę do Pawłowskiego, który klatką piersiową ustawił sobie piłkę i strzelił... niestety niecelnie.
  • 25' Pawłowskiiii! Piekielnie mocny strzał zatrząsł bramką ale piłka trafiła tuż pod poprzeczkę i wypadła na pole karne.
  • 24' Volkov i Arajuuri nie dają rady zatrzymać zawodnika gości, który ostatecznie wbiega prawą stroną pola karnego i próbuje płasko dośrodkowywać. Burić przytomnie przecina dośrodkowanie łapiąc piłkę.
  • 21' Nie zdążył do piłki Gajos, a Volkov strzałem chciał chyba ustrzelić kogoś na trybunie.
  • 19' Volkov w polu karnym gości był na czystej pozycji ale postanowił podbiec.... i to był błąd, brak zagrożenia dla bramki.
  • 18' Sławomir Peszko leży na murawie po starciu z Nicki Billem, potrzeba pomoc ekipy medycznej.
  • 14' Lovrencsics wrzucał piłkę w pole karne. Piłka trafiła wprost w bramkarza gości, który mógł złapać piłkę... ale tego nie zrobił, wybił ją przed siebie stwarzając zagrożenie dla bramki. Nicki Bille próbował jeszcze chwilę później główkować ale piłka wylądowała na górnej siatce bramki.
  • 11' Zaostrza się gra... Wawrzyniak broniąc przed polem karnym łokciem uderzył Galosa w głowę. Rzut wolny dla Lecha.
  • 9' Ostry faul Arajuuriego na Krasiću. Fin może się cieszyć, że sędzia przybył nie wyjął żółtego kartonika.
  • 4' Ładny wyścig Maloca i Nickiego Bille po piłkę! Niestety sędzia liniowy sygnalizuje spalony Duńczyka.
  • 2' Ładne rozegranie poznaniaków, piłka trafia na prawą stronę do Lovrencsicsa, a ten wrzuca do Nicki Billego, który niestety został wyprzedzony przez obrońcę. Grę, z rzutu rożnego, wznowi Lovrencsics.
  • 2' Oj, coraz ciemniejsze chmury nachodzą nad Inea Stadion. czyżby burza się szykowała?
  • 1' Haraslin przegrał w polu karnym Lecha starcie z Paulusem Arajuurim.
  • 0' Sędzia Jarosław Przybył gwiżdże pierwszy raz rozpoczynając spotkanie Lecha i Lechii.
  • 17:57 Odgrywany jest właśnie hymn Kolejorza, co oznacza, że zbliżamy się do rozpoczęcia spotkania.
  • 17:56 Kibice docierają na trybuny ale na pewno szału nie będzie. Ilość kibiców to wynik i efektów gry ale także terminu rozgrywania tego meczu.
  • 17:41 Dzień dobry! Trochę się wypogodziło nad poznańskim Inea Stadionem. Jeszcze niespełna 20 min zostało do rozpoczęcia spotkania między Lechem Poznań a Lechią Gdańsk. Z pewnością obu zespołom zależeć będzie na zdobyciu dzisiaj punktów, gdyż oba w ostatniej rundzie przegrały swoje spotkania.