Trudny mecz koszykarek Enea AZS

Enea AZS Poznań - Muks II Poznań (6.03.2016)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Na placu boju zostały już tylko 4 zespoły. Do półfinałów kobiecej koszykówki weszły tylko zespoły z grupy B i są to ŁKS SMS Łódź, który zagra z Politechniką Koroną Kraków oraz ENEA AZS Poznań która zagra z TS Ostrovią Ostrów Wlkp.

Enea AZS Poznań - Muks II Poznań (6.03.2016)W fazie zasadniczej to ostrowianki dwa razy były górą wygrywając 75 – 55 oraz 60 – 72. W obu tych spotkaniach ENEA była osłabiona. Na początku pierwszego meczu przy prowadzeniu ponianek i wygranej pierwszej kwarcie (w tym sezonie ENEA tylko raz przegrała mecz w którym wygrała pierwszą kwartę i był to mecz z Ostrovią) kontuzje odniosła Kinga Woźniak. Kapitan zespołu zabrakło też w meczu rewanżowym. Obecnie ENEA jest już w pełnym składzie więc dopiero teraz okaże się który zespół tak naprawdę jest lepszy.

Analizując statystyki lepszy wydaje się zespół z Ostrowa. Ostrovia zdobywa więcej punktów, rzuca z lepszą skutecznością, ma więcej asyst, mniej strat, więcej przechwytów i rzadziej fauluje. ENEA traci mnie punktów, i notuje nieznacznie więcej zbiórek. Wnioski są proste, na papierze to koszykarki z Ostrowa grają lepiej. Poznanianki czeka więc bardzo trudne zadanie. Zwycięstwo w tym meczu nie jest jednak poza zasięgiem akademiczek.

Suche fakty przemawiają za Ostrovią, ponieważ jest to drużyna lepsza praktycznie w każdym elemencie. Mimo to bardzo trudno wytypować wynik meczu. Poza tym faza play-off rządzi się zupełnie innymi prawami i mecze wyglądają tutaj zdecydowanie inaczej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim 16 kwietnia o godzinie 18