Medale poznańskich karateków

WSSW w XIII Mistrzostwach Wielkopolski Oyama Karate w Kata  Foto: mat. prasowe

Młodzi zawodnicy Poznańskiego klubu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki zdobyli podczas XIII Mistrzostw Wielkopolski Oyama Karate w Kata złoty, trzy srebrne i jeden brązowy medal. Podczas tego wydarzenia walczyło ponad 160 zawodników.

W mistrzostwach wystartowała sześcioosobowa grupa poznańskich zawodników. Wszyscy są podopiecznymi Roberta Budnego, dyrektora i założyciela Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki.

Nicola Wojdak wywalczyła 1 miejsce i tytuł Mistrza Wielkopolski w konkurencji Kobudo kategoria Open, w której zmierzyli się karatecy w wieku 14-18 lat.  dziewczęta i chłopcy). Nicola zdobyła również 2 miejsce w konkurencji Kata kat. Juniorki, a więc wśród zawodników 14-16 lat.

Kinga Ratajczak zdobyła srebrny medal w kategoria Juniorki Młodsze (12-14 lat), a Jakub Pietrzyński obronił tytuł Wicemistrza Wielkopolski z ubiegłego roku w kat. Junior Młodszy (12-14 lat).

Na podium stanęła także Natasza Pakuła, która zdobyła brązowy medal w kat. Dziecko kolorowe pasy (do 9 lat).

Najmłodsze zawodniczki (kat. Białe pasy Dziecko do lat 9), które pierwszy raz brały udział w turnieju Kata, Iga Ratajczak i Maja Zakrzewska odpadły w eliminacjach.

XIII Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w Kata odbyły się w Hali Sportowej w Rychwale. Organizatorem imprezy był Turkowski Klub Karate.