Poznanianki awansowały do półfinału Ekstraligi futsalu kobiet!

Ekstraliga futsalu kobiet - ćwierćfinał fazy play-off / AZS UAM Poznań - AZS UŚ Katowice  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Futsalistki z UAM mają za sobą świetny dzień z jeszcze lepszymi osiągnięciami. W południe wywalczyły akademickiego mistrza Polski a wieczorem awansowały do półfinału Ekstraligi.

Mecz rozpoczął się o godz. 18:00 a naprzeciwko siebie stanęły AZS UAM Poznań oraz AZS UŚ Katowice. Poznanianki miały wyraźną przewagę nad rywalkami, pomimo męczącego poranka, jakim były akademickie mistrzostwa Polski (naszą relację znajdziecie tutaj). Mimo częstszych sytuacji przy bramce – na gole trzeba było czekać dopiero do drugiej połowy. W 25. minucie pierwszą bramkę zdobyła Ada Sikora. Dziewięć minut później do punktujących dołączyła Monika Marczak. Katowiczankom było to wyraźnie nie w smak, więc kontaktowego gola minutę później zdobyła Patrycja Luty. Na odpowiedź naszych futsalistek nie trzeba było długo czekać. Ostateczny wynik ustanowiła nasza Alicja Zając w 36. minucie całego spotkania.

Mecz zakończył się wynikiem: UAM Poznań – UŚ Katowice 3:1 (0:0). Bramki dla Poznania zdobyły Ada Sikora (25′), Monika Marczak (34′) oraz Alicja Zając (36′). Honorowego gola dla katowiczanek zdobyła Patrycja Luty (35′).