Kolejna przegrana Biofarmu Basket Poznań

1 Liga Mężczyzn: Biofarm Basket Poznań - Meritumkredyt Pogoń  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 25. kolejce 1 Ligi Mężczyzn w koszykówce Meritumkredyt Pogoń Prudnik pokonał Biofarm Basket Poznań 52:67.

Poznaniacy zaczęli rewelacyjnie. Pierwsze trzy punkty zdobywa Piotr Wieloch, zaraz za nim Jakub Fiszer. Po nieco ponad dwóch minutach meczu mamy 8:0. Przez całą kwartę Biofarm utrzymuje bezpieczną przewagę. Do połowy drugiej kwarty poznaniacy wypracowują trzynaście punktów przewagi. Od tego momentu coś w gospodarzach zaczyna pękać i nie są w stanie zatrzymać rozpędzającego się Prudnika. Do połowy meczy strata gości stopniała do pięciu punktów.

W kolejnej odsłonie poznaniakom zabrakło wszystkiego. W ciągu dziesięciu minut zdobywają tylko 8 punktów, tracąc 23. To przesądziło o ostatecznym wyniku. Czwarta kwarta była już tylko formalnością kontrolowana przez gości.

Biofarm Basket Poznań – Meritumkredyt Pogoń Prudnik 52:67 (20:17, 13:11, 8:23, 11:16)