Utrzymały lidera!

Kotwica Kurnik - AZS UAM Poznań 2:4 - Kurnik 07.02.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Ekstraligowe derby powiatu poznańskiego w futsalu kobiet rozegrane w Kurniku wygrała drużyna prowadzona przez Wojciecha Weissa. Zawodniczki AZS-u UAM Poznań pokonały 4:2 (2:0) drużynę Kotwicy Kurnik. Spotkanie odbyło się 07 lutego 2016 roku.

W minioną niedzielę futsalistki AZS-u UAM Poznań wygrały derby regionu z Kotwicą Kórnik 4:2. Tym samym podopieczne Wojciecha Weissa zakończyły sezon zasadniczy na pozycji lidera Grupy A.

Pierwszą połowę wygrały poznanianki, 2:0, po bramkach Alicji Zając. Na drugą część spotkania bardziej skoncentrowane wyszły zawodniczki Kotwicy Kórnik, które zdołały doprowadzić do remisu 2:2. Jednak poznanianki szybko się wzięły w garść i za sprawą Alicji Zając pokazały, że nie przyjechały do Kórnika łatwo oddać skóry. Kropkę nad i, postawiła Monia Marczak strzelając ostatnia w tym meczu bramkę.

Mecz był bardzo ciężki i wyrównany. Kotwica zagrała zdecydowanie odważniej i ofensywniej niż w pierwszym meczu z nami. Cieszy fakt, że po stracie dwóch bramek w ciągu minuty, gdy Kotwica wyrównała potrafiliśmy się szybko obudzić i wygrać spotkanie – mówił po spotkaniu trener AZS-u UAM Poznań, Wojciech Weiss.

Kotwica Kórnik – KU AZS UAM Poznań 2:4 (0:2)
Bramki: Hanna Cerajewska (27. min.), Martyna Boguszyńska (28. min.) – Alicja Zając (13., 20. i 29. min.), Monika Marczak (35. min.)

UAM Poznań: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Karolina Grześkowiak, Alicja Busza, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Laura Czudzińska, Monika Marczak, Alicja Zając, Ada Sikora, Joanna Gawrych.

Kotwica: Aleksandra Blige, Aleksandra Godlewska – Monika Nowak, Magdalena Zagajska, Martyna Boguszyńska, Katarzyna Sikora, Klaudia Jędraszyk, Hanna Cerajewska, Aleksandra Chojnacka, Anna Jacewicz, Ewa Weber, Justyna Dziabaszewska, Violetta Biegańska.