Siatkarskie playoffy bez poznańskiej drużyny?

AZS UAM Poznań - Stal Grudziądz (30.01.2016)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

16. kolejka II ligi siatkarzy za nami. Niestety nie udało się poznańskiej drużynie wygrać meczu na własnym terenie. Goście z Grudziądza pokonali naszych 1:3.

W pierwszym secie grudziądzanie gładko pokonali naszych, bo aż dziesięcioma punktami. Poznaniacy w drugim secie nawiązali walkę z przeciwnikiem, jednak nie zdołali pierwsi zdobyć 25-ciu punktów. Nadzieja kibiców rozpaliła się podczas trzeciej części meczu. Ten set należał do naszych. W czwartym secie siatkarze AZS UAM, mimo zauważalnie lepszej gry, stracili jednak pięciopunktową przewagę w końcówce seta i pozwoli odebrać sobie szanse na tiebreak. Prowadzili 23:18 a przegrali 24:26.

Do końca rundy zostały nam dwa mecze, w tym jeden na własnym terenie. Jest nam niezmiernie przykro, że Was zawiedliśmy. – napisali na swoim fanpage’u zawodnicy z Poznania.

W tabeli poznańska drużyna zajmuje 5. miejsce i ma tylko matematyczne szanse na awans do play-offów.

AZS UAM Poznań – Stal Grudziądz 1:3 (15:25, 21:25, 25:23, 24:26)