Enea AZS Poznań – X-Demon Tęcza Leszno 47:36

Enea AZS Poznań - X-Demon Tecza Leszno  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 14. kolejce I Ligi kobiet Enea AZS Poznań pokonał X-Demon Tęczę Leszno 47:36 (12:9, 12:7, 12:13, 11:7)

To nie był najpiękniejszy mecz w wykonaniu poznanianek, pierwsze punkty dla nich padły dopiero po dwóch i pół minucie kwarty. Na szczęście goście popełniali wiele błędów i akademiczki mogły utrzymywać niewielkie prowadzenie. Od drugiej kwarty w szeregach poznanianek zaczął pojawiać się chaos, co przełożyło się, na ilość fauli osobistych.

Po przerwie leszczynianki weszły na boisko i przewaga poznanianek szybko zaczęła topnieć. Na półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty na tablicy pojawił się remis 29:29. Poznanianki nabrały wiatru w żagle i udało im się do końca kwarty wypracować siedmiopunktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta nie przyniosła zmiany lidera, i zawodniczki Enea AZS Poznań pokonały X-Demon Tęczę Leszno 47:36.

Kolejne spotkanie poznanianek juz 23.01.2016 roku, kiedy to do Poznania przyjedzie AZS Politechnika Korona Kraków.