Biofarm przegrał z GKS Tychy

Biofarm Basket Poznań – SKK Siedlce 81-70 (25:17, 16:13, 24:1  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Biofarm Basket Poznań – SKK Siedlce 81-70 (25:17, 16:13, 24:17, 16:23) - Poznań 05.12.2015 r.

Bez niespodzianki w 1-ligowym meczu koszykówki męskiej, pomiędzy GKS-em Tychy i Biofarmem Basket Poznań. W sobotnim spotkaniu tyszanie zrewanżowali się poznaniakom za przegraną (69:65) z początku sezonu i pokonali beniaminka przed własną publicznością 91:59.

Gospodarze nie dali żadnych szans poznaniakom, kórzy w każdej strefie nie dawali się zaskakiwać. Był krótki moment kiedy zawodnicy Biofarmu zatrzymali na chwilę rozpędzoną lokomotywę gości. Jednak nie na długo, bo na przerwę to goście schodzili z przewagą 14 oczek. Kiedy po przerwie gospodarze zdobyli kolejno 7 punktów było już jasne, że w tym dniu poznaniacy nie zagrożą drużynie tyszan. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wysoką porażką Biofarmu 91:59.

GKS Tychy – Biofarm Basket Poznań 91:59 (22:15, 19:12, 23:14, 27:18)

Legia Warszawa rozgromiła Biofarm Basket Poznań 44:75. Spotkanie rozegrano w hali Politechniki Poznańskiej w dniu 12.12.2015 r.