Legia rozgromiła Biofarm Basket

Biofarm Basket Poznań – Legia Warszawa 44:75 - Poznań 12.12.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Legia Warszawa rozgromiła Biofarm Basket Poznań 44:75. Spotkanie rozegrano w hali Politechniki Poznańskiej w dniu 12.12.2015 r.

Dwa różne cele mieli przed tym spotkaniem zawodnicy, którzy stanęli na przeciwko siebie. Biofarm Basket Poznań, beniaminek pierwszej ligi chciał się utrzymać w lidze, a aspiracjami Legii Warszawa jest awans do ekstraklasy. Dzisiaj to Warszawiacy wywieźli w pełni zasłużone zwycięstwo pokonując gospodarzy 44:75.

Wydawało się nawet, że prowadzimy wyrównaną grę, mimo słabej skuteczności. Wystarczyło jednak, że drużyna gości zwiększyła agresywność w obronie, a my zareagowaliśmy na to nerwowością, stratami, błędami w obronie, problemami z rozegraniem akcji, a nade wszystko tragiczną skutecznością – przyznaje klub, Basket Poznań.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, a gospodarze sprawiali nie mało problemów gościom i za kończyli ja wynikiem 25:31 (14:20, 11:11). Kolejne minuty trzeciej kwarty pogłębiały tylko masakrę jaką zgotowali legioniści, którzy wygrali ją 4:24. W ostatniej kwarcie jakby coś drgnęło ale jednak brak skuteczności i opanowania poznaniaków nie pozwolił odrobić strat i nawet zbliżyć się do rywali.

Biofarm Basket Poznań – Legia Warszawa 44-75 (14:20, 11:11, 4:24, 15:20)