Akademiczki przegrywają z TS Ostrovia

ENEA AZS Poznań -  UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 9. rundzie rozgrywek I ligi kobiet zawodniczki ENEA AZS Poznań przegrały z prowadzącą w tabeli TS Ostrovią 75 -55.

Akademiczki z Poznania dobrze rozegrały pierwsze 20 minut, jednak mecz trwa dwa razy dłużej. Szczególnie na słowa uznania zasługuje druga kwarta wysoko wygrana przez poznanianki 17:4. Na przerwę podopieczne trenera Barańskiego schodziły z pięciopunktową przewagą. (35 – 30). Druga część spotkania to jednak już dominacja zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego.
O wygranej ostrowianek zadecydowała większa liczba punktów zawodniczek rezerwowych (37 – 13 dla TS Ostrovii) i liczba strat poznanianek (24).

Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu z wyjątkiem chwilowego przestoju, który zdarzył się nam pod koniec pierwszej kwarty. Niestety druga połowa nie ułożyła się po naszej myśli i to rywalki były górą. I one wyszły zwycięsko. – mówiła po meczu Kinga Woźniak

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – ENEA AZS Poznań 75 – 55 (26-18; 4-17; 18-6; 27-14)