Jastrzębski Węgiel triumfatorem turnieju w Murowanej Goślinie!

Zakończenie XI memoriału im. Arkadiusza Gołasia - Murowana G  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Drużyna Jastrzębski Węgiel triumfatorem XI memoriał im. Arkadiusza Gołasia, który odbył się w Murowanej Goślinie w dniach 23-25 października 2015. Kolejne miejsca zajęli AZS Częstochowa oraz Lotos Trefl Gdańsk.

XI memoriał im. Arkadiusza Gołasia przeszedł już do historii, w której swoje miejsce jako zwycięzca zapisała drużyna Jastrzębskiego Węgla, która w finale pokonała AZS Częstochowę 3:0. Trzecie miejsce na pudle przypadło Lotosowi Trefl Gdańsk.

Do Murowanej Gośliny przyjechali zaproszeni specjalni goście. Nagrodę główną zawodnikom Jastrzębskiego Węgla wręczali rodzice nieżyjącego od 10 lat byłego reprezentanta Polski, Arkadiusza Gołasia.
Najlepszym rozgrywającym, a zarazem MVP turnieju został Michał Masny, atakującym Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), środkowym Damian Boruch (Jastrzębski Węgiel), a przyjmującym Jason De Rocco (Jastrzębski Węgiel). Pozostałe nagrody indywidualne zdobyli  Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk) – najlepszy libero i Felipe Bandero (AZS Częstochowa) – najlepszy zagrywający.
Wyniki niedzielnych spotkań:
Finał: AZS Częstochowa -Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 16:25, 19:25)
Mecz o III miejsce: Lotos Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (19:25, 25:23, 25:20, 25:15)