Lech Poznań – Ruch Chorzów 2:2 (1:2)

PP: Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:0 - Poznań 23.09.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
PP: Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:0 - Poznań 23.09.2015 r.

Ze zmianami w poznańskich szeregach rozpoczyna się 12 kolejka Ekstraklasy. Z nowym trenerem piłkarze Lecha Poznań podejmą na swoim terenie drużynę Ruchu Chorzów. W Ekstraklasie zagrali ze sobą 95 spotkań z czego poznaniacy wygrali 35, przegrali 41, a zremisowali 19.

Trener Kolejorza, Jan Urban, ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy pierwszej drużyny. Jedynie pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Kebby Ceesaya, który dopiero wczoraj wrócił do Poznania i wznowił treningi.

Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów, ma dużo większy powód do zmartwień – nie będzie mógł skorzystać z co najmniej czterech zawodników: Michała Helika, Rołanda Gigołajewa, Rafała Grodzickiego i Marka Szyndrowskiego. Pod znakiem zapytania stoi także występ Pawła Oleksego, który powraca dopiero do zdrowia po urazie mięśnia dwugłowego.

Jan Urban zmienił w roli szkoleniowca Lecha Poznań, Macieja Skorżę kilka dni temu. Jego celem dla poznaniaków jest “odzyskanie radości z gry”, czy się to uda? Tego chyba nie wie nikt i też niewielu wierzy w to, że po kilku dniach od objęcia stanowiska trenera nagle Kolejorz zacznie wygrywać. Choć kto wie, tak samo nikt nie spodziewał się, że Mistrz Polski spadnie na samo dno ligowej tabeli.

2 - 2

Ruch Chorzów

• 19:56 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 19:53 Wydawało się, że po pierwszym golu jaki padł na stadionie przy Bułgarskiej wynik jest już przesądzony, jednak do połowy meczy padły jeszcze dwie bramki po obu stronach. W drugiej połowie udało się doprowadzić do remisu, a Lech zaczął coraz skuteczniej atakować. Czy jest to jaskółka zwiastująca zmiany? Być może ale lepiej jeszcze nie dzielić skóry na niedźwiedziu.
  • 90+4 Koniec spotkania!
  • 90+3 W odwecie Kamiński fauluje Stępińskiego - za co dostał kartkę.
  • 90+2 Douglas strzelał od razu z wolnego, niestety piłka przeleciała przy spojeniu bramki ale nie z tej strony, z której byśmy chcieli.
  • 90+1 Pawłowski faulowany przed polem karnym gości przez Martina konczkowskiego - i jest kartka dla obrońcy gości.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 88' Drugi celny strzał Pawłowskiego w przeciągu ostatniej minuty!
  • 84' Formella dośrodkowuje w pole karne, gdzie Jevtić strzela.. niestety ponad bramką.
  • 82' Lech: Formella za Ceesaya
  • 81' Niesamowite zamieszanie w polu karnym gości! Strzałów tyle co przez cały mecz! Jevtić przedarł się z piłką w głąb pola karnego i zdołał piłkę jakoś podać Kamińskiego, który ostatecznie zapakował piłkę do siatki! Wynik 2:2!
  • 79' Kownacki biegnąc wzdłuż linii kończącej boisko wypatrzył Hamalainena wbiegającego w przed pole karne. Piłka zaadresowana posłana w odpowiednie miejce i niestety Putnocky przeciął podanie.
  • 78' Nieudana główka i strzał Pawłowskiego ponad bramką - to bilans rzutu rożnego, który przed chwilą mieli poznaniacy.
  • 75' Boczna siatka! A miała być piękna bramka Kownackiego... szkoda, szkoda.
  • 70' Ruch: Iwański za Urbańczyka
  • 69' Ładne rozegrani piłki przez poznaniaków! Piłka od Lovrencsicsa przeszłą przez środek pola, by trafić do Kownackiego, który niestety minimalnie niecelnie strzelił w kierunku bramki - na jego obronę jest kąt pod jakim był oddając ten strzał.
  • 66' Douglas odsunął mikrofon telewizyjny, podbiegł do rogu boiska i wrzucił piłkę w przed pole bramkowe, gdzie wysoko ponad Trałką znalazł się Putnocky i złapał piłkę.
  • 65' Za mocne zagranie Jevtića do Linettego i grę wznawia Putnocky.
  • 62' Jevtić ma powody by chcieć spalić się ze wstydu. Właśnie zmarnował okazję strzelecką strzelając z dystansu posłał piłkę daleko od światła bramki.
  • 60' Arajuuri zaspał, a Ceesay nie zdążył by powstrzymać Tomasza Podgórskiego od oddania strzału na bramkę Burića. Strzał szczęśliwie dla poznańskiego bramkarza niecelny.
  • 58' Długa przerzutka przez boisko do Pawłowskiego. Niestety poznańskiemu skrzydłowemu nie udało się dośrodkować w pole karne, jednak wywalczył aut.
  • 56' Hamalainen podcięty w polu karnym a sędzia nie odgwizduje karnego. Może z jego punktu widzenia do niczego tam nie doszło?
  • 53' Kownacki z prawej strony pola karnego wzdłuż linii 16-tego metra podał po murawie do Linettego, który od razu strzelił w stronę bramki. Mało wymagający strzał sprawił wiele problemów Putnocky-iemu i jeszcze przez chwilę było zamieszanie w polu karnym gości.
  • 50' Przerwa w grze - kibice Lecha odpalili race.
  • 48' Trałka doczekał się kartki.
  • 45' Rozpoczynamy druga połowę.
  • 45' Lech: Jevtić za Gajosa
  • 45' Lech: Kownacki za Lovrencsicsa
  • 45+1 Koniec pierwszej połowy meczu. Lech przegrywa 1:2.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu.
  • 41' Niekonwencjonalnie rozegrany rzut rożny przez Lecha i Pawłowski pędzi wzdłuż linii kończącej boisko w kierunku bramki Putnocky-ego. W pewnym momencie już polu karnym przelobował bramkarza, zdawało się, że podaje do Hamalainena. Ale nie! Z tak ostrego kąta Pawłowski wpakował piłkę do brami! Lech przegrywa 1:2!
  • 37' To powinna być bramka! Lovrencsics wrzucił piłkę w pole karne do Hamalainena. Fin niestety nieczysto uderzył głową w piłkę i posłał ją wysoko ponad poprzeczką.
  • 30' Zieńczuk strzelał z rogu pola karnego. Na drodze piłki znalazł się jeszcze Podgórski, który próbował głową zmienić tor lotu piłki. Burić pewnie łapie piłkę.
  • 28' Marek Zieńczuk też chce się wpisać na listę strzelców - ale to chyba nie tym razem.
  • 24' To się musiało tak skończyć! Znowu faul na połowie Lecha, wrzutka gości piłki w pole karne i znowu Mateusz Stępiński głową pakuje piłkę do siatki. Wynik 0:2.
  • 20' Koszmar.... najpierw Poznaniacy ograni na swojej połowie puszczają gości dalej. Później Trałka poślizgnął się na murawie kiedy tego nie powinien robić - w polu karnym i to jeszcze w trakcie interwencji.
  • 18' Przypadkowe ale jednak bardzo groźnie puszczona piłka w poprzek pola karnego Lecha na wysokości przed pola bramkowego. Gdyby Kamil Mazek był tylko nieco bliżej to mogłoby się to skończyć bramką.
  • 16' Chaos nadal rządzi poczynaniami poznaniaków na murawie.
  • 10' Ładna ofensywa Lecha w polu karnym gości zakończona minimalnym spalonym.
  • 8' Pewna interwencja Ceesaya i przerwana akcja gości na połowie Lecha.
  • 8' Pawłowski próbował strzelać ale niecelnie. Wcześniej jeszcze Lovrencsics próbował strzelać, niestety także niecelnie.
  • 2' Statystycznie patrząc jest to przegrany mecz, Lechowi zawsze ciężko przychodziło przełamywanie wyniku... czy się uda? zostało jeszcze 88 minut gry.
  • 1' W 45 sekundzie piłkę do siatki głową pakuje Mariusz Stępiński! Mecz się nawet jeszcze nie rozpoczął a Lech już przegrywa 0:1.
  • 0' Pierwszy gwizdek rozbrzmiał. Sędzia Musiał rozpoczyna spotkanie.
  • 17:55 Dzień dobry! Przed nami mecz 12 kolejki Ekstraklasy. Lech pod wodzą nowego trenera, Jana Urbana, podejmuje Ruch Chorzów. Mecz rozpocznie się za około 5 minut.