POZnań

Polska fantazja biznesowa. Santorski o innowacjach.

Jacek Santorski  Foto: materiały informacyjne

W Poznaniu rusza Akademia Innowacyjnego Biznesu. Wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Wielkopolskiej Izby Przemysłowo–Handlowej zakłada organizację darmowych szkoleń skierowanych do wielkopolskich przedsiębiorców i ich pracowników. Wykład inauguracyjny wygłosi Jacek Santorski, psycholog, coach,  dyrektor Akademii Psychologii Przywództwa.

Uniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuTematyka szkoleń jest zróżnicowana – od zagadnień z zakresu zmian w polskim oraz unijnym prawie, zabezpieczania ryzyka finansowego w działalności gospodarczej, nowej perspektywy funduszy UE dla firm, poprzez tematykę ekspansji zagranicznej małych i średnich przedsiębiorstw i sukcesji rodzinnej w firmie. Wykłady i warsztaty będą prowadzić m.in. wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, eksperci oraz praktycy cenieni w Polsce i na świecie.

W ramach Akademii Innowacyjnego Biznesu zaplanowano 6 wykładów otwartych połączonych z panelem dyskusyjnym oraz warsztatami – wszystkie są bezpłatne. Do przeprowadzenia wykładu inaugurującego projekt zaproszony został Jacek Santorski, dyrektor Akademii Psychologii Przywództwa, który wystąpi z prezentacją „Przemiany polskich firm, rola liderów w drugiej dekadzie XXI wieku.”

W oparciu o doświadczenia ponad 300 absolwentów Akademii Psychologii Przywództwa dla przedsiębiorców i top managerów, Jacek Santorski podzieli się doświadczeniami i inspiracjami najlepszych dobrych praktyk z Polski i wzorców ze świata, jak rentowną wczoraj „dyktaturę” można transformować w skuteczną dziś i jutro, uskrzydlającą pracowników „demokraturę”.

Z przemian przywództwa w polskich firmach korzystać by mogli: kadra kierownicza administracji, zdrowia, edukacji, liderzy społeczni i polityczni. Jacek Santorski wprawdzie o tym wspomni, ale skoncentruje się przede wszystkim na tym, jak możemy rozpocząć zmianę od siebie. Zapowiedział interaktywny wykład i otwartą rozmowę „ jak przedsiębiorca z przedsiębiorcami”.

Od początków transformacji 25 lat temu, a nawet wcześniej, wykazywaliśmy niezwykłą przedsiębiorczość, odwagę i fantazję biznesową…– mówi Jacek Santorski – Jednocześnie większość organizacji, które stworzyliśmy miała mało nowoczesną strukturę (centralizacja, hierarchia), która często nabierała kulturę określaną przez socjologów jako „folwarczną”. Dopóki konkurowaliśmy ilością i ceną, rynek „ssał”, w ramach ekonomii „nisko rosnących owoców” takie organizacje nierzadko sprawdzały się – w końcu faktem jest, że w trakcie światowego kryzysu my byliśmy zieloną wyspą.

Właśnie teraz, w tych miesiącach i latach, coraz więcej firm, zarówno małych, jak średnich i korporacji staje w obliczu konieczności „zmiany paradygmatu”. Gdy dziś trzeba konkurować jakością, innowacjami, relacjami, gdy młode pokolenie pracowników i dzieci właścicieli oczekuje w relacjach firmowych szacunku i autentyczności, nasze przywództwo wymaga zmiany.

Wykład odbędzie się 14 października 2015 r. w Gmachu Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (al. Niepodległości 10). Zapisy na wykład na stronie uczelni.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz