Basket: AZS zwycięża w meczu otwarcia sezonu

AZS Politechnika Poznań - KS Sudety Jelenia Góra  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W sobotę odbyło się spotkanie pierwszej kolejki drugiej ligi koszykówki mężczyzn. AZS Politechnika Poznań pokonała KS Sudety Jelenia Góra 73:61 (19:14, 19:15, 17:12, 18:20).

Mimo, że przez pierwsze pięć minut spotkania prym wiedli goście, to całe spotkanie pewnie kontrolowali poznaniacy. Rzut za 3 punkty w połowie pierwszej kwarty Michała Wielechowskiego spowodował wyrównanie ilości punktów (11:11). Od tego momentu AZS nie oddał prowadzenia i aż do czwartej kwarty pewnie powiększał przewagę. W ostatniej części meczu poznaniacy popełnili zbyt dużo fauli osobistych i po ponad 5 minutowej niemocy jeleniogórzan tchnęli w nich nadzieję na zmianę wyniku. Na szczęście wcześniej zdobyta przewaga pozwoliła utrzymać zwycięstwo.

Przy tej wymianie składu potrzeba było czasu, żeby nowi zawodnicy weszli układ gry, a starzy, żeby zgrali się z nowymi. Dzisiejszy mecz był faktycznie pod naszą kontrolą, ponieważ kiedy przeciwnik naciskał potrafiliśmy wybronić się dobrym podaniem i rzutem. Szkoda, że pogubiliśmy się w końcówce, bo to dzisiejsze zwycięstwo mogło być bardziej okazałe – mówił po spotkaniu trener AZS-u Waldemar Mendel.