PPO: Cetkovska triumfatorką!

Petra Cetkovska - zwyciężczyni PPO 2015  Foto: Materiały prasowe PPO

Petra Cetkovska zwyciężyła w drugiej edycji Powiat Poznański Open. Czeszka w finale pokonała Łotyszkę Jelenę Ostapenko 3:6, 7:5, 6:2. Zwyciężczyni otrzymała 115 punktów do rankingu WTA oraz czek na kwotę ponad 11 tysięcy dolarów. Cetkovska, dzięki wygranej, awansuje w światowym rankingu do około 165. miejsca (awans o ok. 60 miejsc).

“Bardzo się cieszę z wgranej w Sobocie, bo wracam do tenisa po dłuższej przerwie, którą wymusiła kontuzja. Dziękuję mojemu trenerowi oraz kibicom za wsparcie. Szczególne podziękowania dla Barnaby Perka, który codziennie dbał o to, żebym była dobrze przygotowana do kolejnego spotkania” – mówiła uśmiechnięta i wzruszona triumfatorka turnieju, Petra Cetkovska.

Pierwszy set nie układał się dobrze dla Łotyszki, która w pierwszym gemie popełniła aż cztery podwójne błędy serwisowe, tym samym przegrywając gem otwarcia. Zwyciężczyni ubiegłorocznego juniorskiego Wimbledonu szybko jednak opanowała nerwy i wyszła na prowadzenie 4:2 i dobrze rozprowadzając przeciwniczkę po korcie wygrała, po trwającym 43 minuty pojedynku seta 3:6.

Drugi set był wyrównany ale raczej za sprawą sporej ilości błędów obu zawodniczek. Pewniej zaczęła Ostapenko, która prowadziła już 3:1, która mimo prób agresywnej gry oddała rywalce mnóstwo punktów po niewymuszonych błędach i przegrała drugiego seta 7:2.

Trzeci, decydujący set był już pokazem doświadczenia byłej 25.rakiety świata. Ostapenko zdołałatylko na chwilę wyjsć na prowadznie 1:2, ale w kolejnych gemach Cetkovska solidnością i dokładnością uderzeń wypunktowała rywalkę.

“To był mój najgorszy mecz w turnieju, a może i w sezonie” – powiedziała Jelenę Ostapenko po meczu.

Już teraz wiemy, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna, już trzecia edycja Powiat Poznański Open!