Lech Poznań – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

19. kolejka T-mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk (Kasper Hamalainen)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzisiejszy rywal Lecha także rozpoczął sezon od straty punktów i również przed swoją publicznością. Obu drużynom na pewno zależeć będzie na komplecie punktów w dzisiejszym spotkaniu, co powinno zaowocować sportową walką na murawie.

Do tej pory w ramach rozgrywek Ekstraklasy Lech Poznań rozegrał z Lechią Gdańsk 44 pojedynki. 22 z nich wygrali piłkarze Kolejorza, 13 gdańszczanie, a 9 spotkań zakończyło remisem. Poprzedni sezon podopieczni Jerzego Brzęczka zakończyli na 5. miejscu, a starć z Lechem na pewno nie wspominają dobrze. Wszystkie trzy mecze przegrali – w Poznaniu 1:0, i dwukrotnie w Gdańsku 1:2.

Zapraszamy do relacji na żywo już od godziny 20.30!

2 - 1

Lechia Gdańsk

• 22:26 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:24 Lech wygrał z Lechią 2:1 i zrealizował plan. Kolejny mecz już w środę, tym razem w ramach Ligi Mistrzów, Lech podejmie FC Basel.
  • 90+4 Koniec spotkania. Lech wygrywa z Lechią 2:1!
  • 90+3 Drugie podejście Nazario do rzutu rożnego. Burić pewnie łapie odbierając gościom szansę na jakikolwiek strzał.
  • 90+2 Dosłowni w ostatniej chwili! Przepiękna akcja poznaniaków zakończona rozciągnięciem w przed polu karnym całej obrony i nie daniem żadnych szans Marko Maricowi na obronę! Zdobywcą bramki Marcin Robak! Wynik 2:1
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu.
  • 89' Kada i Kędziora naprawili poważy błąd Trałki, który mógł skończyć się bramką dla gości.
  • 84' Sędzia przerywa ofensywną akcję Lecha, bo jeden z zawodników gości leży przed bramką na murawie. Tylko czy sędzia za długo nie zwlekał z decyzją?
  • 83' Nikomu nie udał się dojść w przed polu karnym od podania Douglasa.
  • 83' Douglas przejmuje za mocne dośrodkowanie. Szkot ogrywa obrońcę, przymierza się i strzela... jednak o tym strzale będzie chciał jak najszybciej zapomnieć.
  • 80' Marko Maric wymagał pomocy ekipy medycznej - jednak nie wydaje się to być nic bardzo poważnego.
  • 79' Kuświk ukarany kartką.
  • 78' Thomalla zadaje się szukał faulu ale sędzia nie dał się oszukać i puścił grę dalej.
  • 75' Tego w planach Lecha na pewno nie było. Janicki głową kieruje piłkę do bramki po rzucie rożnym. Maciej Skorża wyraźnie podenerwowany zdaje się ma pretensje do Burića. Wynik 1:1
  • 73' Lech: Thomalla za Hamalainena
  • 70' Mak z dystansu posłał bombę w stronę Burića. Poznański bramkarz obronił ale nie bez problemów.
  • 68' Lech: Formella za Pawłowskiego
  • 68' Lechia: Mak za Makuszewskiego
  • 64' Szybka kontra Lecha. Pawłowski środkiem boiska popędził w pola karnego gości. Zauważył wymijającego go lewą stroną Hamalainena, któremu podał piłkę. Fin zagapił się trochę, bo gdyby od razu popędził do piłki mógłby strzelać. Tak skończyło się na niczym.
  • 61' Lech: Lovrensics za Jevtića
  • 59' Lechia: Nazario za Milę
  • 58' Łukasik ukarany żółtą kartką.
  • 57' Piękna okazja Robaka w polu karnym niewykorzystana... a szkoda.
  • 55' Pawłowski za mocno do Kędziory. Pomocnik wyraźnie niezadowolony z tego, że nie mógł dojść do piłki.
  • 52' Mila z rzutu wolnego podał do Borysiuka, który od razy strzelił w kierunku bramki. Piłka przeleciała dosyć blisko poprzeczki.
  • 46' Seria idealny wręcz podań - Trałka do Douglasa, Szkot do Jevtića i strzał na bramkę. Marko Marić nie bez problemów ale obronił strzał Szwajcara.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Lechia: Kuświk za Wiśniewskiego
  • 21:16 Sebastianowi Mili puszczają nerwy i dochodzi do przepychanki po tym jak przed końcowym gwizdkiem zderzył się w polu karnym z jednym zawodników Lecha Poznań.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi z Lechią 1:0.
  • 44' Mario Maloca blisko zdobycia bramki dla Lechii! Jego strzał głową wylądował za bramką.
  • 40' Ładnie to wyglądało, Jetić podał do Douglasa, Szkot ominął obrońcę i próbował wrzucić piłkę w pole karne, jednak futbolówka odbiła się od kolejnego obrońcy i wyszła na rzut rożny.
  • 38' Przed chwilą zamieszanie w polu karnym gości wykorzystać chciał, zdaje się, Hamalaienen, który strzelił wprost w Marica.
  • 37' Strata na połowie Lechii skutkuje bardzo szybką akcją gości. Mila wbiegł na połowę Lecha i wypatrzył biegnącego przy lewej linii autowej Piotra Wiśniewskiego, któremu podał piłkę. Wiśniewski ograł Kamińskiego i oddał strzał po murawie ale mocno niecelnie.
  • 34' Sebastian Mila, z rzutu wolnego, wrzucił piłkę w pole karne z ale żaden z jego kolegów nie zdołał niczego konstruktywnego tym zagraniem zrobić. Grę wznowi Burić.
  • 28' Jevtić nie opanował podania Łukasza Trałki i jest strata piłki na połowie Lechii.
  • 26' Teatralne rozegranie rzutu wolnego przez gości... ciekawe ile ćwiczyli grę aktorską tego zagrania.
  • 25' Buksa faulowany przez Douglasa. Wrzutka w pole karne i walka Lecha o niepuszczenie do strzału kończy się kolejnym faulem. Ciekawe tylko, że sędzia nie odgwizdał za wysoko podniesionej nogi przez gości wcześniej.
  • 23' Pawłowski zmarnował ładne podanie Kędziory. Poznański pomocnik zamiast do Marcina Robaka podał piłkę do obrońcy gości.
  • 19' Kasper Hamalainen! To właśnie Fin daje prowadzenie Lechowi! Wynik 1:0
  • 18' Douglas, na przeciwko niego sam jeden Sebastian Mila. Szkot wrzucił piłkę w pole karne ale niestety nie udało się skierować piłki do bramki.
  • 18' Trałka faulowany na połowie gości... do piłki podchodzi nie kto inny jak Barry Douglas.
  • 17' Dudka faulował Łukasika uderzając go prost w piszczel w trakcie wślizgu.
  • 13' Strzelał Piotr Wiśniewski z rogu pola karnego, jednak piłka wylądowała na bocznej siatce.
  • 8' Mariusz Dudka z połowy boiska postanowił przerzucić piłkę ponad linią obrony i podać wysoko do Marcina Robaka, który nie miał większych szans zrobić cokolwiek z tą piłką, do której pewnie wybiegł Marko Maric.
  • 7' Pawłowski dobrze wypatrzył wbiegającego w pole karne Marcina Robaka, któremu podał piłkę. Poznański napastnik niestety strzelając płasko po murawie trafił wprost w bramkarza gości.
  • 5' Dużo za mocne podanie Borysiuka przecinające połowę Lecha nie dociera do adresata i wychodzi na aut dla Lecha.
  • 3' Pierwsza ważna interwencja Jasmina Burića, który pewnie wyskakuje ponad wszystkich zawodników w polu karnym i łapie piłkę wrzuconą w pole karne przez gości.
  • 0' Dźwięk lokomotywy wybrzmiewa z głośników. Oznacza to, że sędzia Stefański rozpoczął spotkanie.
  • 20:21 Im bliżej rozpoczęcia meczu tym więcej kibiców zasiada na krzesełkach Inea Stadionu.
  • 20:08 Dzień dobry! Na murawie trwa rozgrzewka, a na trybunach plaża. Karnetów na dzisiejszy mecz sprzedano 15 tyś. pytanie tylko czy tyle osób przyjdzie na mecz.

Burić, Douglas,  Kamiński, Kadar, Kędziora, Pawłowski, Trałka (kpt.), Dudka, Jevtić, Hamalainen, Robak
rezerwa: Gostomski, Lovrencsics, Thomalla, Ceesay, Wilusz, Formella, Tetteh
trener: Maciej Skorża

Maric, Wawrzyniak, Maloca, Janicki, Wojtkowiak, Wiśniewski, Łukasik, Borysiuk, Makuszewski, Mila (kpt.), Buksa
rezerwa: Budziłek, Mak, Nazdario, Dźwigałą, Vranjes, Kuświk, Stolarski
trener: Jerzy Brzęczek

Sędzia główny: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Kibiców: 13 821

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Legia Warszawa (najlepsi kibice na świecie)