LM: Lech Poznań – FK Sarajevo 1:0 (1:0)

Superpuchar polski 2015 - Lech Poznań - Legia Warszawa (najleps  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Tydzień temu w Sarajewie Lech pokonał Mistrza Bośni i Hercegowiny 2:0. Teraz przyszedł czas na rewanż, tym razem FK Sarajewo zagra przed poznańską publicznością. Pojedynek o awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów rozpocznie się o godzinie 20:45.

Maciej Skorża, na konferencji przed meczowej poinformował, że do kadry meczowej Lecha wracają Kasper Hamalainen i Gergo Lovrencsics. Niestety szkoleniowiec poznaniaków nie będzie mógł skorzystać z usług Paulusa Arajuuri-ego i Dawida Kownackiego.

1 - 0

FK Sarajevo
FK Sarajevo

• 20:36 Dziękujemy za udział w relacji i już zapraszamy na relację na żywo ze spotkania z Lechią Gdańsk, które odbędzie się 25 lipca na poznańskim obiekcie.
  • 22:35 Lech Poznań wygrywa z FK Sarajevo i awansuje do 3 rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w której zmierzy się z FC Basel.
  • 90+4 I koniec spotkania! Lech Poznań pokonał FK Sarajevo 1:0.
  • 90+1 Żółta kartka dla Barbarica za faul na Jevtiću.
  • 90+1 Jevtić faulowany przed polem karnym gości. Odległość prawie tak sama jak ta, po której padł gol dla Lecha w pierwszej połowie.
  • 90' Sędzia Clancy dolicza jeszcze 4 minuty do regulaminowego czasu gry.
  • 88' Tetteh bardzo ryzykowanie podawał do Kamińskiego, zamiast do niepilnowanego Kędziory. Podanie o mały włos nie zostało przejęte przez Leona Benko.
  • 86' Lovrencsics z połowy boiska wysoko podał do Thomalli, który poślizgnął się na murawie próbując dopaść piłkę na wykroku na linii szesnastu metrów.
  • 86' Sarajevo: Hebibovic za Bekić
  • 84' Świetne odegranie Jevtića wbiegającego w pole karne do Thomalli, który miał już przed sobą tylko Ostrakovica... nie dał rady. Sędzia jednak odgwizdał faul popełniony wcześniej przed polem karnym przez poznaniaków.
  • 82' Gergo w pełnym pędzie w polu karnym nie zdołał opanować piłki - w sumie nie ma co się dziwić, bo podanie też nie należało do najsłabszych. Grę wznowi Ostrakovic.
  • 81' Lovrencsics wyraźnie zły na Tetteha za to, że nie oddał mu piłki w tempo. Węgier rozpędzał się by wyjść na czystą pozycję strzelecka.
  • 78' Lech: Lovrencsics za Pawłowskiego
  • 77' Sarajevo: Stojcev za Radovaca
  • 76' Formella gubi piłkę za piłką... i teraz leży na murawie. Zdaje się, że się poślizgnął - jednak grę i tak przerwano.
  • 73' Velkoski po za polem gry.. zmienia buty.
  • 72' Lech: Tetteh za Dudkę
  • 71' "nikogo se ne boimo... but sleep 450 km away :)" taki napis właśnie pojawił się na trybunie najbardziej zagorzałych kibiców Kolejorza.
  • 70' Podanie Trałki do niewidzialnego zawodnika... oj sporo takich błędów teraz popełniają poznaniacy.
  • 68' Lech: Jevtić za Hamalainena
  • 67' Kędziora z Puzigacem zderzyli głowami walcząc w powietrzu o piłkę. Poznaniak upadł na murawę ale na szczęście nie wygląda to groźnie. Z rzutu sędziowskiego Trałka piłkę oddał gościom.
  • 65' Poznaniacy złapani na spalonym.
  • 63' Lechici ostrzeliwują bramkę Ostrakovica i nic! Trzy strzału w stronę bramki i brak gola.
  • 62' Błąd w obronie gości i nawet interweniujący Ostrakovic nie dał rady zapobiec rzutowi rożnemu dla Lecha.
  • 59' Żółty kartonik dla Milana Sepanova.
  • 56' Barbaric fauluje Trałkę po prawej stronie swojego pola karnego.
  • 53' Sarajevo: wymuszona zmiana - Velkoski za kontuzjowanego Dulievica
  • 52' Goście blisko zdobycia brami, ale broniący na raty Lech wybronił się.
  • 50' Trałka ostro upomniany przez sędziego za faul przy polu karnym Lecha.
  • 49' Teraz widzimy Lecha w tradycyjnej odsłonie - dobra pierwsza połowa, a początek drugiej to sporo błędów.
  • 45' Oba zespoły przystępują do drugiej części spotkania bez zmian.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Po 45 minutach po strzale Barrego Douglasa, Lech Poznań prowadzi z FK Sarajevo 1:0.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu do pierwszej połowy.
  • 44' Trałka przed linią pola karnego Lecha wślizgiem ratuje Burića przed interwencją.
  • 41' Kamiński wbiegając w pole karne świetnie dostrzegł niepilnowanego Pawłowskiego po drugiej stronie pola karnego! Pomocnik mógł odegrać piłkę do obrońcy ale postanowił wrzucić ją w przed pole bramkowe, gdzie przytomnie zachował się obrońca gości wybijając głową piłkę po za pole gry.
  • 39' Douglas faulowany przez Tatomirovica, który został ukarany żółtą kartką za to zagranie.
  • 37' Barbaric strzela z ponad 20 metrów! Burić świetnie broni.
  • 30' Goście mogli mieć okazję do stworzenia groźnej sytuacji - gdyby tylko Bekić zauważył wybiegającego za nim, wzdłuż lewej linii autowej Stepanova.
  • 29' Potężne oklaski dla Thomalli! Poznański napastnik popisał się właśnie świetnym strzałem z za linii pola karnego, który z trudem wybronił Senedin Ostraković.
  • 23' Ładne odegrania między Pawłowskim i Thomallą. Szkoda pomocnik Kolejorza nie strzelił tylko próbował jeszcze raz podawać.
  • 22' Hamalainen wyraźnie przegrał wyścig biegowy z Cimirotem, który zdołał ograć Fina i odegrać piłkę w stronę bramkarza.
  • 20' Kartki sypią się jak z rękawa - tym razem sędzia karze Alispahicia za faul na Thomalli.
  • 16' Ostra gra Dudki, za którą sędzia karze żółtym kartonikiem.
  • 15' Sędzia Clancy, wezwał do siebie Dariusza Dudkę, by ostro skarcić poznańskiego gracza za odkopnięcie piłki po odgwizdaniu rzutu wolnego dla gości.
  • 13' Stepanov skutecznie odgrodził Thomallę od wysoko zagranej do niego piłki uniemożliwiając atak na bramkę Ostrakovica.
  • 10' Duljević próbował strzelać z dystansu, jednak pressing obrony uniemożliwił mu oddanie strzału, który miałby zagrozić bramce Burića.
  • 6' Douglas z rzutu wolnego posłał piłkę do brami! Wynik 1:0
  • 5' Trałka faulowany przed polem karnym gości.
  • 2' Kibice doskonale przygotowani, doping jest wręcz ogłuszający!
  • 0' Szkocki sędzia gwiżdże po raz pierwszy. Rozpoczynamy spotkanie.
  • 20:40 Dzień dobry! Na trybunach zdaje się być prawie 30 tysięcy ludzi, a nad stadionem zbierają się ciemne deszczowe chmury, zapowiadane przez meteorologów.

Burić, Douglas, Kadar, Kamiński, Kędziora, Trałka (kpt.), Dudka, Pawłowski, Formella, Hamalainen, Thomalla
rezerwa: Gostomski, Jevtić, Lovrencsics, Ceesay, Robak, Wilusz, Tetteh
trener: Maciej Skorża