SSP: Lech Poznań – Legia Warszawa 3:1 (2:0)

33. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Śląsk Wrocław (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Na rozgrzewkę przed rozpoczęciem nowego sezonu Lech podejmie Legię w ramach Superpucharu Polski. W grze o prestiż zagrają najmocniejsze składy, a na trybunach zasiądzie 40 tysięcy kibiców.

Pierwszy pojedynek Lecha i Legii o Superpuchar kraju odbył się 9 września 1990 roku w Bydgoszczy, gdzie podobnie jak tym razem, to drużyna Kolejorza, jako Mistrz Polski, była gospodarzem spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Maciej Skorża z pewnością nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Paulusa Arajuuri-ego i Gergo Lovrencsics-a.

3 - 1

Legia Warszawa

• 20:25 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 20:25 To już na tyle. Za tydzień od nowa rozpoczną się zmagania w ramach Ekstraklasy.
  • 20:23 I patera w górze! Łukasz Traka, kapitan Lecha Poznań, uniósł trofeum w górę!
  • 22:10 Trwają przygotowania do wręczenia Superpucharu Polski, którego zdobywcą jest Lecha Poznań!
  • 95' Koniec spotkania. Lech wygrywa z Legią 3:1 i zdobywa Superpuchar!
  • 90+4 Z rzutu rożnego głową piłkę do bramki pakuje Lewczkuk. Wynik 3:1
  • 90+4 To może być ostatni stały fragment gry dla Legii - rzut rożny.
  • 90+2 Sektory kibiców Legii puste, a mina Henninga Berga coraz bardziej morowa.
  • 90' 5 minut doliczonego czasu.
  • 89' Cały stadion wygwizduje właśnie kibiców Legii, którzy zaczęli opuszczać swoje sektory przed zakończeniem meczu.
  • 87' Bardzo chciał i ma! Karol Linetty zapisuje się na liście strzelców! Lech prowadzi już 3:0.
  • 85' Saganowski strzela w boczną siatkę zamiast do bramki.
  • 83' Linetty bardzo chciał zapisać się na liście strzelców! Ale chyba za bardzo chciał bo przestrzelił.
  • 82' Legia: Saganowski za Nikolić-a
  • 80' Lech: Dudka za Kownackiego
  • 79' Douglas utyka na prawą nogę.
  • 76' Sędzia dyktuje rzut rożny. Z naszego stanowiska wyglądało to czysto, Formella bez dotknięcia piłki wyprowadził ją po za pole gry... ale sędzia ma odmienne zdanie.
  • 73' Legia: Masłowski za Kucharczyka
  • 71' Kamiński w polu karnym strzela z 5 metrów wprost w Kuciaka!
  • 70' Na raty, najpierw Formella potem Kadar przerywają ataki gości.
  • 67' Lech: Jevtić i Ceesay za Kędziorę i Hamalainena
  • 66' Kędziora głową wybija piłkę wystrzeloną z rzutu wolnego w kierunku bramki Lecha. Rzut wolny dla Legii.
  • 64' Legia: Żyro i Furan za Pazdana i Guilherme
  • 62' Kownacki ładnie głową zgrał piłkę do Thomalli, który próbował strzelać.
  • 56' Burić pewnie łapie piłkę wrzuconą z rzutu rożnego w pole karne.
  • 59' Kadar ukarany żółtą kartką.
  • 58' Zmarnowana okazja Legii! Dosłownie o centymetry piłka mija okienko bramki!
  • 56' Linetty przy prawej linii autowej rozegrał piłkę do Hamalainena, który odegrał do Robaka w pole karne. Niestety nie udało się dobrze odwrócić i strzelić na bramkę ale i tak było groźnie. Rzut rożny dla Lecha.
  • 53' Kownacki leży na murawie - jest właśnie opatrywany przez ekipę medyczną.
  • 52' Hamalainen wyciągnął Kuciaka z przed bramki! Niestety wrzutkę Fina przed bramkę przerwał wybijając piłkę z pola karnego obrońca.
  • 50' Lech od kilku minut nie pozwala wyjść Legii z własnego pola karnego.
  • 48' I już mamy przerwę w grze po tym jak w kotle odpalono race.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Lech: Thomalla za Robaka i Formella za Pawłowskiego
  • 45' Legia: Duda za Raczkowskiego
  • 21:00 Przy takiej grze raczej nie zanosi się na rzuty karne. Lech Poznań prowadzi 2:0.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 44' Poznańscy kibice widać już tęsknią za Zaurem Sadevem. Na jednej z tybun zauważyliśmy właśnie flagę z wymalowaną twarzą Czeczena.
  • 38' Kadar popełnia błąd w obronie, by po chwili w polu karnym go naprawić.
  • 35' GOOOOL!!!!!! Na raty ale jest! Tym razem z ostrego kąta Marcin Kamiński wpakował piłkę do bramki zaskoczonego Kuciaka! Wynik 2:0
  • 34' Kontra Lecha - tym razem lewą stroną Pawłowski, który próbował wrzucać piłkę do Robaka w pole karne - ale jest rzut rożny.
  • 33' Szybka riposta Lecha! Linetty nie zdołał jednak rozegrać piłki, bo wygarnął mu ją spod nóg obrońca wybijając na rzut rożny.
  • 31' Rzeźniczak także otrzymał żółtą kartkę za wszczynanie awantury na boisku.
  • 30' Douglas ukarany kartką za faul.
  • 28' Guileherme straszliwie przestrzelił celując chyba w kibiców Lecha będących na piętrze. Po trenerze Bergu jak nigdy widać zmartwienie na twarzy.
  • 27' Błąd w obronie Kamińskiego. Zamiast podawać na drugą stronę boiska do wolnego Douglasa postanowił odczekać za długo i w efekcie jego podanie trafiło bezpośrednio pod nogi zawodnika gości.
  • 24' Broź z 17 metrów strzelał na bramkę Burića, który wyciągnął się jak struna na linii bramkowej. Na szczęście strzał był niecelny i przeleciał daleko od dalszego słupka.
  • 23' Linetty zapędził się w swoim rozgrywaniu piłki i jego podanie przed polem karnym do Pawłowskiego było dużo za mocne, by zaskoczyć przeciwnika.
  • 21' Za wysokie podanie Pawłowskiego do Robaka. Dosłownie centymetry brakowały, by nowy nabytek Lecha dotknął piłki i skierował ją do bramki.
  • 17' Podanie do nogi Robaka od Pawłowskiego przerwane przez obrońcę.
  • 15' Doskonale zapowiadająca się akcja Lecha przerwana przez podniesioną chorągiewkę sędziego, który odgwizduje pozycję spaloną Karola Linetty.
  • 14' Kadar przerywa rozegranie w polu karnym Lecha wybijając piłkę na rzut rożny.
  • 12' Szybka odpowiedź Legii! W przed polu bramkowym zabrakło naprawdę niewiele by Burić wyciągał piłkę z siatki.
  • 10' Najpierw Pawłowski do Robaka podawał w pole karne, a później Kędziora z dystansu posłał piłkę do siatki obijając Kuciaka! Wynik 1:0
  • 6' Tym razem po świetnej wrzutce z prawej strony w pole karne, Robak wyprzedzony przez obronę.
  • 3' Robak chybił!
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 20:14 Witamy! Mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa za chwilę się zacznie.

Burić, Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas, Pawłowski, Linetty, Trałka (kpt.), Kownacki, Hamalainen, Robak
Rezerwowi: Gostomski, Jevtić, Dudka, Thomalla, Ceesay, Formella, Teeteh
Trener: Maciej Skorża

Kuciak, Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski, Guilherme, Jodłowiec, Pazdan, Ryczkowski, Kucharczyk, Nikolić
Rezerwowi: Malarz, Duda, Saganowski, Masłowski, Bereszyński, Żyro, Furman
Trener: Henning Berg

Sędzia główny: Mariusz Złotek
Kibiców: 40088