Lech Poznań – Wisła Kraków (relacja na żywo)

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:2  Foto: x-news.pl

W niedzielę o godzinie 18 rozpoczną się ostatnie spotkania rundy mistrzowskiej Ekstraklasy. Po 90 minutach powinniśmy się dowiedzieć kto będzie mistrzem Polski. Ostatni raz Wielkopolanie mieli okazję do takiej dumy w 2010 roku.

Z powodów zdrowotnych trener Kazimierz Moskal nie będzie mógł skorzystać z usług Dariusza Dudki, Michała Miśkiewicza, Macieja Sadloka oraz Emmanuela Sarkia, a za kartki pauzować musi Alan Uryga.

0 - 0

Wisła Kraków

• Dzięki za relacje i gorąco zapraszamy na Pl. Mickiewicza. Tam trzeba dziś być !!!!!!! MISTRZ, MISTRZ KOLEJORZ !!!
  • Rozlega się ,,we're the champions..."
  • Trofeum w rękach Kolejorza !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 20.15 Kolejarze wnoszą statuetkę - trofeum dla Mistrza Polski 2015
  • 20.15 Za kilka minut piłkarze wyjdą odebrać okolicznościowe medale z rąk Prezesa Ekstraklasy SA - Bogusława Biszofa.
  • 20.10 Uffff ! Przepraszamy za nieład w końcowej części relacji, ale emocje wzięły górę. Oglądając Lecha w tym mistrzowskim sezonie można było się przyzwyczaić do horrorów, które nam piłkarze serwują, ale dzisiaj emocje w końcowej fazie meczu sięgnęły zenitu. Gwoli dziennikarskiego obowiązku - Kolejorz sięgnął dzis po 5-cio letnie przerwie po swój 7 tytuł. BRAWO dla Zawodników, Trenerów, Kibiców, Zarządu i Pracowników KKS Lech Poznań
  • Stadion kipi z radości, bębenki pękają a duma serce rozrywa
  • Kolejny po Wembley zwycięski remis !!!! 🙂
  • JJJJJJJJJEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSTTTTTTTTTTTTT!!! UKOCHANY MISTRZ POWRÓCIŁ DO SWOJEGO DOMU, TAM GDZIE CZUJE SIĘ NAJLEPIEJ !!!!!! Brawo KOLEJORZ !!!!
  • MISTRZ POWRÓCIŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Zaur tuż obok słupka.
  • Tych emocji nie da się opisać !!!!!!!!!!
  • jeszcze 2 minuty.
  • Kolejne racownisko
  • Kończ Pan - Panie MArciniak !!!
  • Rzut rożny dla Lecha. Stadion szaleje
  • kontra Kolejorza
  • Sędzia doliczył 5 minut.
  • 90min ostatnia minuta regulaminowego czasu gry
  • 89 min Co za nerwy !!!!!!!! Jaka szkoda, że Państwo nie mogą w tym osobiście uczestniczyć. Tak się pisze historia Pozańskiego Kolejorza
  • 87min Darko Jevtic za Hamalainena
  • 86min Ostatnia zmiana w Wiśle. Schodzi Stilic
  • 86min Faul Guerriera w polu karnym LEcha
  • 84min 6 minut dzieli Naszych od Nieba.
  • 82min Niesamowity Sadaev walczy jakby to był jego ostatni mecz w Lechu i chciał zostać zapamiętamy z jak najlepszej strony. Brawo
  • 82min Głowacki wybija piłkę, ale Lech ciągle w natarciu
  • 81min Hamalainen broni za Buchalika !!!!!! Nieprawdopodobne
  • 80min Ile jeszcze ?! Kolejny korner dla Naszych
  • 79min Formella za Kownasia
  • 79min Jeżeli jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie, to Kolejorz musi zdobyć tą bramkę. Kolejna szansa
  • 78min Zaur walczy jak tur i zdobywa aut dla Lecha
  • 76min Douglass z rzutu wolnego ciut za wysoko dla brodatej głowy naszego czeczeńskiego wojownika
  • 74min Napór Lecha trwa. tym razem Wisła w dużych opałach
  • 73min Cóż za emocje. Kolejna dobra akcja Kolejorza Linetty zamiast strzelać w dogodnej sytuacji podał do Zaura
  • 73min Druga zmaina w Wiśle. Garguła za Stjepanovica
  • 72min Hamalainen tuż obok słupka po uderzeniu głową
  • 72min Niewyobrażalny tumult na stadionie !!!!
  • 70min Po błędzie obrońców Wisły kolejny rzut rożny dla Kolejorza
  • 71min Ależ szansa dla Lecha
  • 69min Lech atakuje. Rzut rożny wykonuje Barry Douglas
  • 68min Semir Stilic kolejna strata. Bośniak gra jakby nie chciał skrzywdzić swoich dawnych kolegów
  • 65min Barrientos za Boguskiego
  • 64min Sadaev strzela po rykoszecie, ale Buchalik łapie piłkę.
  • 63min Wyglądało groźnie, ale zawodnik Wisły na spalonym
  • 62min Lech złapał drugi oddech.
  • 60min Takie okazje trzeba wykorzystać! Będąc sam na sam z bramkarzem strzela z 5m obok bramki
  • 60min Kownacki 100% szansa. Jak on tego nie strzelił ?!
  • 58min Rzut rożny dla Lecha
  • 57min Kolejorz nie może się otrząsnąć po zejściu Arajuuriego
  • 58min Wresczie przenieśli ciężar gry na połowe Wisły
  • 55min Kolejny rzut rożny dla Wisły
  • 55min Wisła naciska Lech trochę rozpaczliwie się broni
  • 53min Akcja przenosi się na połowę Wisły
  • 52min Po błędzie Kamińskiego groźnnie strzelał Paweł Brożek. Gostomski wybija piłkę na róg
  • 51 KAdar rzucony na głęboką wodę. Miejmy nadzieję, że wytrzyma presję
  • 49min Tamas Kadar za Paulusa Arajuuri
  • 47min Arajuuri wślizgiem przerywa akcje Wisły odnosząc przy tym kontuzje. Potrzebna pomoc lekarska
  • 46min Groźnie wyglądające zderzenie głowami Douglassa i Gurrier. Sędzia przerywa gre. Szkot na nogach, Haitańczyk na trawie
  • 46' Rozpoczynamy drugą połowę. Jeszcze tylko 45 minut dzieli Kolejorza od Nieba lub Piekła. Czyśćca dzisiaj nie ma
  • Za nami bezbramkowa i wyrównana pierwsza połowa. Wynik premiujący Kolejorza, ale zarazem mocno ,,stykowy". Lech miał kilka dobrych okazji do strzelenia bramki, ale w ostatnich momentach wiślaccy obrońcy blokowali strzały napastników Lecha. Po początkowej przewadze Lecha gra się wyrównała i również Wisła dochodziła do sytuacji bramkowych. Przed nami druga połowa meczu i 45 minut tylko dla ludzi o stalowych nerwach.
  • Koniec pierwszej połowy
  • 45min Kędziora w ostatnim momencie wybija piłkę spod nóg Brożka. Było bardzo groźnie pod bramką Gostomskiego
  • 45min Ostatnie minuty to zacięta walka w środku boiska.
  • 45min Sędzia dolicza 4 minuty
  • 42min Pawłowski celnie, ale za słabo, aby zaskoczyć Buchalika
  • 41min Linetty fauluje Brożka
  • 40min Zbyt głębokie dośrodkowanie Douglassa, Hamalainenowi zabrakło kilku cm
  • Burliga z Wisły
  • 39min Ależ akcja Sadaeva !!
  • 37min Lech w ataku pozycyjnym stara się dokładnie przeprowadzić akcję
  • 35min Złe dośrodkowanie Kędziory po szybkiej i składnej akcji Lecha
  • 33min Kolejna groźna akcja Wisły. ALe Jankowski został złapany na spalonym
  • 32min Lech stara się uspokoić grę. W ostatnich minutach było trochę nerwowości na oisku
  • 30 min Fin przerwał szybką kontrę Wisły faulując Guerrier
  • 30min Paulus Arajuuri
  • 28min Brożek na spalonym
  • 27min Groźna kontra Wisły, ale Douglass ubiegł Guerriera
  • 27' A kibice tworzą nam niezapomniany spektakl. Oni zasługują na Ligę Mistrzów bez żadnych kwalifikacji !
  • 27 min Guzmics z Wisły
  • 24min LEch gra na razie - jak mawia trener Łazarek- jakby się nażarł surowego mięcha. Walczą jak lwy
  • 22min Faul na Głowackim w środkowej części boiska
  • 21min Kontra Lecha, ale Sadaev na spalonym
  • 19min Celny strzał Kownackiego głową po rzucie rożnym Lecha
  • 18min Pawłowski po nodze obrońcy Wisły obok bramki
  • 17min Powoli zaczyna się zaznaczą wyraźna przewaga Lecha. Tym razem niecelnie strzelał Linetty
  • 15min Sadaev po koronkowej akcji Lecha strzela obok bramki
  • 15min Ależ szansa Kolejorza!!!!
  • 14min Niestety nieudane dośrodkowanie Douglassa
  • 13min Faul dla Lecha. Wisła wybija na rzut rożny
  • 12min Była szansa na szybką kontrę dla Lecha, ale Guzmics uprzedził Hamalainena
  • 11min Nieudana akcja Jankowskiego, Lech rozpoczyna od własnego pola karnego
  • 10min Lech przeważa, ale akcje Lechitów kończą się przed polem karnym Wisły
  • 5min Szansa dla Lecha, ale strzał Karola Linettego został zablokowany
  • 4min Sędzia wznowił grę
  • ,,Konsekwencje nie są złe, gdy czyny są odważne" - takie hasło wywiesili najzagorzalsi kibole Poznańskiego Lecha 4 min
  • 4min Sędzia zmuszony przerwać mecz ze względu na dym na płycie boiska
  • 3 min Kibole z Kotła zaczynają racowisko. Pięknie, głośno, kolorowo
  • 2 min Faul dla Wisły. Stilic dosrodkowuje, ale nasi obrońcy wybijają
  • 1 min I już pierwszy strzał Lecha w światło bramki. Z dystansu uderzał Kędziora
  • 18.03 Zaczynamy !!!!!!!!!!!! Lokomotywa rusza - miejmy nadzieję - po upragnione Mistrzostwo
  • 17.58 Mistrzowska kartoniada na ,,trójce" i hymn Lecha odśpiewamy przez ponad 41 tysięcy gardeł
  • 17.57 Drużyny wyprowadzane przez sędziego Marciniaka wchodzą na boisko ! Nie słyszę własnych myśli. Strach pomyśleć, co się będzie działo jak Kolejorz zdobędzie dziś swój siódmy tytuł.
  • 17.51 No i powoli zaczyna się! Na stadionie wrze jak w ulu. Jaka szkoda, że Państwo tego nie widzą i nie słyszą.
  • 17.47 A'propose drużyny Wisły - czekają nas dzisiaj trzy ,,powroty" do Poznania. Na Bułgarskiej występowali kolejno trener Kazimierz Moskal (dwukrotnie zdobył mistrzostwo z Lechem), Arkadiusz Głowacki i Semir Stilic (tytuł z Lechem 2010r.)
  • 17.40 W uzupełnieniu informacji - dzisiejszy mecz będzie sędziował Pan Szymon Marciniak (Płock)wraz z asystentami.
  • 17.35 Jeszcze 25 minut do rozpoczęcia meczu. Ależ się ten czas dłuuuuży ! Człowiek nie może spokojnie usiedzieć w miejscu, a herbatki z melissy na loży prasowej brak.
  • 17.30 Z każdą chwilą pustych miejsc na Inea Stadionie coraz mniej. Mimo niezbyt wysokiej temperatury będzie dzisiaj gorąco na Poznańskiej Maracanie, oj będzie!
  • 17.26 Piłkarze obydwu drużyn na rozgrzewce. Kibole głośno wyrażają swoje oczekiwania wobec piłkarzy poznańskiego Lecha : ,,Chcemy Mistrzostwa, Kolejorz chcemy Mistrzostwa ..."
  • 17.21 Lech przygotował na dzisiejszy mecz dla swoich Kiboli małą niespodziankę : piłkarze wystąpią w nowych oficjalnych strojach, które będą obowiązywać w nowym sezonie 2015/2016
  • 17.12 Na murawę wychodzą na rozgrzewkę bramkarze Lecha. Na trybunach rozlega się gromkie ,,Mistrz, Mistrz Kolejorz..."
  • 17.10 Jak mawiał - znany i lubiany w Poznaniu trener Wojciech Łazarek, zdobywca dwóch tytułów mistrzowskich z Lechem - Kolejorza czeka dziś mecz typu UDO : albo się udo, albo się nie udo 🙂
  • 17.03 Sądząc po składach szykuje nam się dzisiaj otwarty mecz, bez kunktatorstwa i tzw. piłkarskich szachów. Lech wie, o co gra. Wisła natomiast nie ma : a)nic do stracenia b)dwóch etatowych defensywnych pomocników w składzie.
  • 16.57 A oto składy, w jakich dzisiaj wybiegną drużyny Lecha i Wisły : Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Kownacki, Hamalainen, Pawłowski – Sadaev. Rezerwowi: Kotorowski, Ceesay, Kadar, Djoum, Formella, Jevtić, Keita. Wisła: Buchalik – Jović, Głowacki, Guzmics, Burliga – Stjepanović – Boguski, Jankowski, Stilić, Guerrier – Brożek. Rezerwowi: Zając, Żemło, Czekaj, Barrientos, Garguła, Stępiński
  • 16.52 Inea Stadion zapełnia się z każdą minutą. Dwa niższe piętra Kotła już prawie pełne. Warunki do gry idealne dla piłkarzy obu drużyn. Niebo całkowicie zachmurzone, ale mamy nadzieję, że o 19.45 zaświeci słońce nad Poznaniem.
  • 16.45 Witamy Państwa wcześniej niż zwykle, ale powód jest oczywisty - nasza rozpędzona niebiesko-biała Lokomotywa rusza w ostatnią w tym sezonie podróż. Celem stacja : MAJSTER.