Wodny pogrom! Poznaniacy z szansą na srebro.

DSW Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 8 kolejce Ekstraklasy piłki wodnej DSW Waterpolo Poznań rozgromił na wyjeździe zespół GKPW 59 Gorzów. Poznaniacy zdeklasowali rywali już w pierwszym spotkaniu, które wygrali aż 4:25. W meczu rewanżowym tylko potwierdzili swoją przewagę, pokonując gospodarzy 7:25. Dzięki zdobyciu kolejnych 6 punktów, drużyna z Poznania pozostała wiceliderem tabeli ligowej i ma ogromne szanse na kolejny srebrny medal.

DSW Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW niedzielę, DSW Waterpolo Poznań rozegrał na gorzowskim basenie „Słowianka” ósmy dwumecz tegorocznych MPS w piłce wodnej. Przeciwnikami poznaniaków był tym razem najsłabszy zespół Ekstraklasy – GKPW 59 Gorzów. Poznańscy waterpoliści zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zagrali o pełną pulę punktów, pewnie pokonując gości w obu spotkaniach.

Dzisiejszy dwumecz przybliżył nas do kolejnego tytułu wicemistrzowskiego. Skuteczna gra w ataku i jak zwykle bardzo dobra obrona naszych bramkarzy – Miszy Yazerskiego oraz Pawła Domagały, zaowocowały wysokim zwycięstwem nad zespołem gospodarzy. Mam nadzieję, że podobną formę zaprezentujemy za 3 tygodnie w Poznaniu. Jeden wygrany mecz z Legią Warszawa zapewni nam srebrny medal, na który zresztą ciężko pracowaliśmy cały sezon – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

W porannym meczu poznaniacy uzyskali w 1 kwarcie 4-bramkową przewagę, nie tracąc przy tym ani jednego gola. W kolejnych kwartach zdobyli aż 21 bramek, pozwalając gospodarzom strzelić jedynie 4. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 4:25 (0:4, 2:6, 1:8, 1:7).

Spotkanie rewanżowe było kolejnym popisem tylko jednej drużyny. Poznańscy waterpoliści już po pierwszych 2 kwartach zdeklasowali swoich rywali uzyskując 7-bramkową przewagę. Kolejne 16 minut meczu to aż 14 goli dla DSW Waterpolo Poznań i jedynie 3 dla drużyny z Gorzowa. 16 mecz tegorocznej Ekstraklasy poznańscy waterpoliści wygrali pewnie 7:25 (2:5, 2:6, 1:6, 2:8).

DSW Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznaniacy po 8 kolejkach mają na koncie 12 zwycięstw i jedynie 4 porażki i są nadal wiceliderem tegorocznych Mistrzostw Polski. 9 kolejkę Ekstraklasy rozegrają na własnym basenie 9 i 10 maja, kiedy to będą gościć w Termach Maltańskich największego rywala do tytułu wicemistrzowskiego – Legię Warszawa. Tegoroczny sezon nasi waterpoliści zakończą w weekend 30-31 maja finałowym dwumeczem w Łodzi.