Młoda poznanianka została wicemistrzynią sumo

Poznanianka wicemistrzynią w sumo  Foto: Akademia Judo

W weekendowych Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Sumo w Siedlcach reprezentantka KS Akademii Judo Poznań Laura Wróblewska została wicemistrzynią Polski do 50 kg.

Poznanianka wicemistrzynią w sumo Foto: Akademia JudoJest to pierwszy medal poznańskiej zawodniczki w tak wysokiej randze zawodach jakie są Mistrzostwa Polski. Wróblewska w efektywnych pięknych stylach wygrywała swoje pojedynki z rywalkami, przegrała tylko walkę finałową z bardzo utytułowaną zawodniczka – Mistrzynią Europy Karoliną Pietrzak.

Mniej szczęścia mieli Arkadiusz Bartkiewicz i Jakub Doda Po zaciętym pierwszym pojedynku przegrali i odpadli z turnieju.

Srebrny medal pierwszego dnia Mistrzostw Polski Juniorek w JUDO odbywających się w miniony weekend w Jastrzębiu, wywalczyła natomiast zawodniczka poznańskiej Akademii Judo – Kamila Busse w kat. wagowej 48kg.

W pierwszej walce szybko poradziła sobie z Martyn Maślanka ą z Płocka. W walce półfinałowej przez przepiękną uchi matę wygrała z Krawczyk Weroniką -zawodniczka gospodarzy, z klubu Koki Jastrzębie.

Walka finałowa rozstrzygnęła się na niekorzyść poznanianki. Przez karę shido w dogrywce (po zakończeniu regulaminowego czasu) uległa zawodniczce z Piły Kasi Wiszniewskiej. Pozostał duży niedosyt po walce finałowej bo wygrana była w zasięgu ręki!

Drugi dzień Mistrzostw Polski przyniósł 4 miejsce Tomka Jankowiaka waga 55kg , 5 miejsce Oliwia Gawron oraz 7 miejsce Justyn Gruszecka obie 78kg. W zawodach Drużynowych zespól Ttrenera Radosława Miśkiewicza zajął 4 miejsce.

Zawody sumo Foto: Akademia Judo