Akademia Judo nr 1 w klasyfikacji medalowej

Zawody w Suchym Lesie  Foto:

Ponad 1000 zawodników z 92 klubów rywalizowało na 6 matach w podpoznańskim Suchym Lesie o najwyższe laury w XII Wielkopolskim Międzynarodowym Turniej Judo Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych.

Zawody w Suchym LesieW kategorii Młodzików i Juniorów Młodszych był to oficjalny Puchar Polski zaliczany do Rankingu Polskiego Związku Judo. W sobotę walczyły Dzieci i Młodzicy. Tym razem szczęście nie dopisywało zawodnikom poznańskiej Akademii Judo. Pomimo zaciętych pojedynków nie udało się przebić nikomu do strefy medalowej.

Zła passa odmieniła się w niedziele podczas Pucharu Polski Juniorek Młodszych. Dwie poznańskie zawodniczki wywalczyły złote medale. Vanessa Machnicka zwyciężyła kategorie wagową 52 kg wygrywając 5 walk, pokonując w finale Aleksandrę Kaletę z Wolbromia. Eliza Wróblewska stanęła na najwyższym stopniu podium w wadze do 63kg , podobnie jak Vanessa, wygrywając 5 walk.

Najbardziej zaciętą walką okazała się walka półfinałowa, w której przez piękny ippon pokonała Basię Kulik z Warszawy- obecnie numer 1 w rankingu Polskiego Związku Judo. V miejsce uzyskały również młodziczki: Olga Jarmuż 40kg oraz Marta Potocka 44kg. Osiągnięte miejsca zagwarantowały poznańskiemu klubowi 1 miejsce w klasyfikacji medalowej klubów wśród Kobiet oraz 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej kobiet i mężczyzn.