Lech Poznań – Legia Warszawa 2:1 (0:0)

Legia Warszawa - Lech Poznań  Foto: x-news

Legia Warszawa - Lech Poznań Foto: x-newsLech ostatni raz wygrał z Legią przy Bułgarskiej w kwietniu 2012 roku, prowadzony przez Mariusza Rumaka. Co ciekawe trenerem wojskowych był obecny trener poznaniaków Macieja Skorża – pod którego wodzą Bułgarska pozostaje niezdobytą twierdzą od sierpnia 2014 roku.

Będzie to już 105 spotkanie obu drużyn w ich ligowej historii. Do tej pory 44 mecze wygrali warszawiacy, a 30 poznaniacy, a remis padł 30 razy.

Maciej Skorża nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Darko Jevticia, a Henning Berg z Dossa Junior, który zgłasza uraz łydki.

2 - 1

Legia Warszawa

• 19:59 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 19:59 Na specjalną uwagę zasługują fantastyczne oprawy przygotowane przez kibiców! Obiecujemy, że później pokażemy Wam jak one wyglądały.
  • 19:57 Piękny mecz! Takich meczów chciałoby oglądać się więcej. Widać było determinację po obu stronach boiska.
  • 97' Koniec! Legia pokonana, a Bułgarska pozostaje niezdobyta! Wynik 2:1
  • 96' Pawłowski ukarany kartką.
  • 95' Lech w kontrze! Przewaga znaczna i tylko rzut rożny!
  • 94' Legia: Żyrę zmieni Costa Marquez
  • 94' Douglas zderzył się z Żyro. Ten ostatni opuści boisko już zasygnalizowano zmianę.
  • 94' Linetty z dystansu i dużo za wysoko.
  • 93' Rzut rożny dla Legii. Burić fantastycznie skacze i łąpie piłkę ponad głowami wszystkich!
  • 91' Sadaev w polu karnym tańczy, tańczy i tańczy - szkoda, że nie udało się przerzucić Kuciaka.
  • 90' 7 minut doliczonego czasu.
  • 90' Formella sprytnie oszukał obrońcę i wypuścił piłkę przed siebie, jednak trochę za daleko. Sędzia dopatrzył się jeszcze odbicia piłki od nóg obrońcy więc mamy rzut rożny dla Lecha.
  • 90' Żyro ukarany kartką.
  • 89' Sadaev spowolnił atak i niestety jego strzał nie sprawił problemów Kuciakowi.
  • 88' Rzut rożny dla Legii.
  • 86' Lech: Formella za Kownackiego
  • 84' Rozluźnienie w szykach obronnych Lecha i Kucharczyk pakuje piłkę do bramki! Wynik 2:1
  • 82' Znowu Pawłowski! Piękny strzał ale piłka odbiła się od obrońcy i wypadła na rzut rożny.
  • 80' Główka z rzutu wolnego w polu karnym Lecha! Piłka przeleciała bardzo blisko poprzeczki! Teraz Astiz opatrywany jest przez ekipę medyczną.
  • 78' Sadaev upomniany przez sędziego by nie próbował wymuszać rzutów wolnych.
  • 73' Szymon Pawłowski ograł dwóch obrońców, a trzeciemu posłał piłkę między nogami. Szkoda, że piłka nie leciała w światło bramki, jednak brawa za akcje!
  • 72' Legia: Kadar za Trałkę
  • 70' 41 tysięcy gardeł krzyczy z radości, bo Hamalainen strzelił gola! Wynik 2:0
  • 66' Douglas!!!! Z rzutu wolnego prosto do bramki i jest gooool!
  • 62' Lech: Pawłowski za Lovrencsicsa
  • 62' Legia: za Masłowskeigo wchodzi Kuciak
  • 62' Tego jeszcze nie było! Bramkarz Legii, Arkadiusz Malarz, ukarany czerwoną kartką za to, że bronił rekami po za polem karnym!
  • 59' Wgra wznowiona a Trałka już gra.
  • 57' Trałka leży na murawie - sygnalizuje problem z prawą nogą.
  • 57' Lovrencsics ukarany kartką za faul na Brzyskim.
  • 56' Ładna akcja Lecha - niestety Hamalinen na spalonym.
  • 50' Na kotle pojawił się właśnie ogromny napis "Ligowy klasyk, piłkarskie święto, To wszystko jest sztuczne, spójrz na trybun piękno"
  • 48' Burić broni! Sporo pracy ma na początku tej części spotkania.
  • 45' Rozpoczęta druga połowa spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' Dobre dośrodkowanie Kędziory w pole karne do Sadaeva - niestety napastnik nie dobiegł do piłki.
  • 43' Legioniści rozciągnęli w polu karnym grę. Ostatecznie piłka trafiła na lewą stronę do Kucharzyka, który strzelił na bramkę gdzie Burić musiał rzucić się by dosięgnąć futbolówki - przy okazji wybił ją na rzut rożny.
  • 42' Hamalainen, Sadaev i Lovrencsics atakują! Węgier postanowił strzelać - i słusznie. Malarz miał problem i musiał wybijać piłkę przed siebie.
  • 38' Akcja po, której Kucharczyk dostał kartkę wyglądała tak - Jasmin musiał poprawiać swój błąd - źle złapał piłkę po strzale i pozwolił jej pokulać się w stronę bramki. Szczęśliwie udało mu się dobiec do piłki i ją złapać, jednak wtedy zderzł się z Kucharczykiem.
  • 38' Kucharczyk za faul na Burić-u.
  • 36' Trałka faulowany przez Brzyskiego za co zawodnik zobaczył żółty kartonik.
  • 32' Oj skopał do podanie Linetty do Sadaeva. Przecież nawet on nie jest w stanie dobiec do tak dalekiego podania.
  • 31' Arajuuri ukarany kartką za faul.
  • 29' Rzut rożny dla Lecha.
  • 26' Znowu Rzeźniczak ale tym wybija na aut piłkę przed Hamalainenem.
  • 25' Rzeźniczak pewnie zatrzymał Linettego przerywając atak Lecha.
  • 23' Linetty niecelnie strzela na bramkę... a szkoda, bo ten strzał miał potencjał.
  • 22' Malarz z trudem zatrzymał piłkę po strzale Lovrencsicsa! Jeszcze chwilę trwałą w polu karnym wymiana ciosów jednak z niej już niewiele wynikło.
  • 19' Koszmarny błąd! Burić wybijał piłkę do nieodwróconych kolegów przez co Legioniści przejęli piłkę.
  • 15' Arajuuri z połowy boiska podawał do Loverncsicsa pod pole karne. Jednak podanie było dużo za mocne by Węgier mógł z niego zrobić użytek.
  • 12' Jodłowiec ograł Arajuuriego w polu karnym! Jednak Douglas pewnie przepchnął legionistę i pozwolił Burićiowi złapać piłkę w rękawice.
  • 10' Jodłowiec główkował piłkę po rzucie rożnym ale Burić świetnie wybił piłkę poza pole karne.
  • 9' Rożny dla Legii.
  • 8' Kucharczyk zagrywał w pole karne do Dudy. Szczęśliwie podanie było za mocne i nie zagroziło bramce Burića.
  • 3' Po kornerze, piłka trafiła do Trałki, który strzelił z pierwszej piłki zmuszając Malarza do interwencji.
  • 2' Sadaev wywalczył rożny dla Lecha, który wykona Douglas.
  • 1' Już w 50 sekundzie Legia ma pierwszy rzut rożny! Burić wysoko ponad wszystkimi pewnie łapie piłkę.
  • 0\' Sędzia Musiał rozpoczął spotkanie.
  • 17:57 Na murawę już wchodzą zawodnicy. W zielono czarnych goście, a w granatowo niebieskich poznaniacy.
  • 17:55 Całego śpiewającego stadionu przy Bułgarskiej już dawno nie widzieliśmy. Tym bardziej cieszy nas frekwencja na dzisiejszym spotkaniu.
  • 17:54 Witamy serdecznie! Jedno z najważniejszych spotkań sezonu przed nami. W meczu 25. kolejki Ekstraklasy zmierzą się Lech z Legią.

Burić, Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas, Lovrencsics, Linetty, Trałka (kpt.), Kownacki, Hamalainen, Sadaev
rezerwa: Gostomski, Kadar, Pawłowski, Ceesay, Henriquez, Formella, Keita
trener: Maciej Skorża