PP: Lech Poznań – Znicz Pruszków 1:0 (0:0)

11. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Łęczna (Karol Linetty)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

11. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Łęczna (Karol Linetty) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNa początku marca, po nienajładniejszym meczu, Lech wygrał ze Zniczem 1:5. Jeżeli wygra i dzisiaj w kolejnej fazie Pucharu Polski zmierzy się z drugoligowym Błękitni Stargard Szczeciński – zespół, który sprawił kolejną niespodziankę w pucharach, pokonując przed własną publicznością Cracovię 0:2.

“Zmiany (w składzie) na pewno będą, ale jeszcze nie ustaliliśmy ile ich będzie” – mówi asystent trenera, Dariusz Żuraw, dodając “Niestety regulamin rozgrywek Pucharu Polski nie pozwala nam na sprawdzenie wszystkich zawodników, dlatego w tej kwestii mamy pewne ograniczenia”.

W pojedynku z pruszkowianami na pewno zabraknie czterech zawodników – będą to Zaur Sadajew, Kasper Hamalainen, Maciej Gostomski, a także Paulus Arajuuri.

Mecze 1/2 Pucharu Polski zostaną rozegrane 1 i 8 kwietnia. W drugim półfinale Legia Warszawa zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Podbeskidzia Bielsko-Biała

1 - 0

Znicz Pruszków

• 19:38 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:37 O tym meczu można tylko powiedzieć, że jest zwycięski. Można powiedzieć, że nie liczy się styl tylko wynik, jednak ten mecz był przerażająco nudny.
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech wygrywa 1:0
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu.
  • 89' Koniec meczu i wreszcie padł gol! Sanocki fantastycznie ograł obrońców podając między ich nogami do Formelli, który płasko strzelił na daleki słupek od którego piłka odbiła się i wpadła do bramki!
  • 87' Nawrocki ukarany za faul na Serafinie.
  • 85' Keita fauluje w polu karnym próbując strzelać głową do bramki.
  • 82' Znicz: Januszewski za Dobosza
  • 79' Z drugoligowcem, Lech gra jakby nie potrafił grać. Naprawdę fatalnie ogląda się to spotkanie.
  • 71' Znicz: Żurek za Pielaka
  • 69' Keita z daleka strzelał... wysoko.
  • 67' Zamieszanie w polu karnym gości i niestety strzał Henriqueza zatrzymał się na obrońcy.
  • 66' Lech: Ubiparip za Holmana
  • 62' Lech: Sanocki za Kownackiego
  • 59' Przemyślane zagranie Kownasia. Młody zawodnik przechytrzył obrońcę i próbował płasko podać do Holmana. Piłka niestety podanie przeciął obrońca.
  • 58' Znicz: Nawrocki za Kubickiego
  • 57' Pierwszy w meczu rożny dla gości.
  • 52' Lech: w przerwie w składzie Lecha Kadar został zmieniony na Bednarka.
  • 45' 50 sekund potrzebowali gości by prawie wpakować piłkę do bramki Lecha. Na szczęście Burić dał radę przeciąć podanie.
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' Dobrze dostrzeżony Kopciński pod polem karnym Lecha do którego poleciała piłka z połowy boiska. Szczęśliwie obrońcy Lecha przecięli podanie.
  • 37' Coś zaczyna się dziać. Poznaniacy zaczynają konstruować akcje ofensywne i to coraz bliżej bramki gości.
  • 35' Formella wrzuca piłkę w pole karne z rzutu rożnego. Pierwszy piłkę próbuje łapać w rękawice Wienczatek, jednak gubi piłkę, która trafia na nogę Marcina Kamińskiego. Odbita futbolówka ponownie uderzyła bramkarza gości i wyleciała z pola karnego.
  • 31' Burić interweniował poza polem karnym przez problemy Kadara z powstrzymaniem ataku gości.
  • 30' Dobre podanie Djouma w pole karne do Holmana - Wienczatek minimalnie szybszy.
  • 29' Keita próbował strzelać z lewego rogu pola karnego ale piłka poszybowała wysoko ponad bramka.
  • 23' Keita zagrał do Holmana, który tylko tylko odbił piłkę w kierunku Keity, który niestety nie zdążył dogonić piłki.
  • 21' Mało brakowało by Kopciński dobiegł do piłki wlatującej w pole karne - błąd obrony Lecha.
  • 18' Nie wykorzystany rzut rożny w wykonaniu poznaniaków.
  • 17' Ładny strzał Formelli na bramkę Wienczatka... szkoda tylko, że ponad bramką.
  • 16' Holman w polu karnym podholował piłkę ale chyba za bardzo chciał, bo nawet nie udało mi się oddać strzału a piłkę przejął przeciwnik.
  • 10' Póki co z boiska wieje nudą. Poznaniacy zdają się odbywać mecz treningowy a nie rozgrywać poważny mecz, a goście mimo ofensywnego ustawienia próbują przerzucać piłkę na połowę Lecha.
  • 5' Holman w polu karnym podawał do Kownackiego - niestety młody napastnik pośliznął się na murawie.
  • 3' Goście próbowali podania do Kubickiego, który jednak dobrze był kryty w środku pola.
  • 0' Sędzia Karol Rudziński rozpoczął spotkanie.
  • 17:43 Witamy na meczu Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Zniczem Pruszków. Dla przypomnienia wcześniejsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha 1:5.

Burić, Ceesay, Kadar, Kamiński (kpt.), Henriquez, Formella, Djoum, Serafin, Keita, Holman, Kownacki
rezerwa: Kotorowski, Kędziora, Linetty, Lovrencsics, Ubiparip, Sanocki, Bednarek
trener: Maciej Skorża

Wienczatek, Kucharski, Gurzęda, Jędrych (kpt.), Rackiewicz, Pielak, Tomczyk, Dobosz, Biedrzycki, Kopciński, Kubicki
rezerwa: Bigajski, Banaszewski, Kraska, Nawrocki, Muszyński, Januszewski, Żurek
trener: Dariusz Banasik

Sędziuje: Karol Rudziński