Słaba gra poznańskiej tenisistki w Australian Open

Magda Linette  Foto: Powiat Poznański Open

Już na pierwszej rundzie turnieju kwalifikacyjnego zakończyła udział w Australian Open Magda Linette. Poznanianka przegrała z finalistką turnieju Powiat Poznański Open 2014 Sesil Karatantchevą.

Magda Linette Foto: Powiat Poznański OpenFaworytką tego spotkania była Polka, która była bardzo blisko awansu do turnieju głównego Australian Open bez kwalifikacji (miała status trzeciej oczekującej). Ostatecznie musiała do nich przystąpić. Jej rywalka, Sesil Karatantcheva swego czasu była notowana na 35. miejscu rankingu WTA, ale było to 10 lat temu. Teraz Bułgarka plasowana jest na 173. pozycji, czyli 41 miejsc niżej od Magdy Linette.

Mecz niespodziewanie nie był wyrównanym pojedynkiem. Pierwszy set trwał zaledwie 25 minut, Linette przegrała 2:6. W drugiej partii tenisistka Grunwaldu Poznań także popełniła więcej niewymuszonych błędów, słabiej serwowała i ugrała też tylko dwa gemy. Rywalką Karatantchevej w drugiej rundzie kwalifikacji będzie Rosjanka Alexandra Paneva.

Do drugiej rundy kwalifikacji AO awansowały Katarzyna Piter i Urszula Radwańska. Poznanianka pokonała Lyudmylę Kichenok 7:5, 6:3, a krakowianka Brytyjkę Naomi Broady 6:4, 6:3. Los Magdy Linette podzieliła z kolei Paula Kania.

Z uczestniczek turnieju Powiat Poznański Open, zagwarantowany udział w turnieju głównym singlistek ma tylko jedna – Aleksandra Krunić. Do kwalifikacji przystąpiło 9 tenisistek, które grały w CT Sobota: A. Hlavačkova, S. Vogt, R. Voračova, A. Mitu, R. Hogenkamp, K. Kučova, M. Zanevska i B. Krejčikova. Oprócz Stephanie Vogt (porażka) i Renaty Voračovej (zagra dzisiaj) wszystkie awansowały do drugiej rundy.