Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak

Autor: bigbiciq. Poznań, 8 Grudnia 2014

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Poznania, która odbyła się w sali Renesansowej poznańskiego Ratusza został zaprzysiężony nowy Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Sędzia Piotr Majchrzak, przewodniczący miejskiej komisji wyborczej, przekazał prezydentowi elektowi zaświadczenie o wyborze na Prezydenta Miasta Poznania. Następnie ustępujący prezydent Ryszard Grobelny przekazał Jackowi Jaśkowiakowi insygnia władzy nad miastem.

Przychodzi taki moment, kiedy trzeba zdać swój urząd, jest to moment przekazania władzy nowemu prezydentowi powiedział Ryszard Grobelny. Czynię to z pewnym żalem, ale z poczuciem dobrze spełnionego przez 16 lat obowiązku. Czynię to, dziękując przede wszystkim mieszkańcom Poznania za to, że zechcieli mnie obdarzyć swoim zaufaniem. Za to że pozwolili mi spełnić jedno z moich marzeń  – zmieniania rzeczywistości, zmieniania tego co jest blisko nas, zmieniania własnego miasta. Dziękuje wielu, wielu, wielu ludziom, których spotkałem na swojej drodze, którzy podawali mi rękę i wzmacniali swoja radą, czy dobrym słowem. Dziękuje moim najbliższym, za to że zawsze byli ze mną. Jestem dumny, że Poznań wygląda dzisiaj właśnie tak. Zatem pozwolę sobie przekazać ten historyczny łańcuch, który od czasów Cyryla Ratajskiego jest symbolem władzy w Stołecznym Mieście Poznaniu. Przekazuję go, i chce to wyraźnie powiedzieć z życzeniami jak najlepszego rozwoju miasta i spełniania marzeń poznaniaków. – dodał Grobelny.

Jest wiele rzeczy, które trzeba poprawić. Chciałbym, żebyśmy wszyscy wzbili się ponad partyjnymi podziałami. Nieważne są koalicje, ale ważne jest działanie dla Poznania. Zostałem wybrany głosami mieszkańców Poznania, i będę się kierował wyłącznie dobrem mieszkańców  – powiedział między innymi nowy Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.