Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:0 (2:0)

33. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Zabrze (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr Rychter

33. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Zabrze (najlepsi kibice na świecie) Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr RychterTo już 90 oficjalny mecze pomiędzy Lechem Poznań, a Górnikiem Zabrze. Faworytem są poznaniacy, którzy w historii starć pomiędzy obu drużyn zdecydowanie wygrywali na swoim boisku. Górnik w Poznaniu wygrał tylko 6 z 43 meczów na szczeblu Ekstraklasy. Po raz ostatni drużyna z Górnego Śląska wygrała z Lechem na jego stadionie 11 lat temu!

“W meczu z Górnikiem musimy przełamać naszą niemoc. Skupiamy się na tym spotkaniu, bo jak do tej pory sporo opowiadamy w mediach, a efekty naszej pracy są mizerne. Do końca rundy chcę wycisnąć to co najlepsze z zespołu, by poprawić naszą sytuację” mówi Maciej Skorża.

3 - 0

Górnik Zabrze

• 17:21 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 17:20 Tym zwycięstwem Lech przerywa swoją serię trzech meczów bez wygranej, a także serię trzech wygranych gości!
  • 90+2 Koniec spotkania! Lech Poznań pewnie wyrywa 3:0!
  • 90' 2 minuty doliczonego czasu.
  • 90' Lech: Douglas za Lovrencsicsa
  • 89' Keita strzela nożycami po dośrodkowaniu Lovrencsicsa! Steinbors świetnie broni.
  • 86' Górnik: Magiera za Gancarczyka
  • 84' Keita! Cóż za marnotrawstwo! Za dalekie podanie Keity do Hamalinena, który był kompletnie nie pilnowany!
  • 82' Kownacki w przed polu karnym nie trafia do bramki po podaniu Lovrencsicsa. Jednak nie można powiedzieć, że Kownacki skiksował, bo Steinbors bardzo odważnie wyszedł młodemu Lechicie na przeciw.
  • 78' Poważny błąd Henriqueza w polu karnym Lecha! Gdyby nie przytomna gra Burića, Gergel mógł strzelić bramkę. A tak goście mają aut.
  • 71' Hamalainen próbował pokonać Steinborsa ale bramkarz gości zdołał obronić.
  • 70' Gancarczyk ukarany kartką.
  • 68' Lech: Keita za Pawłowskiego
  • 67' Górnik: Ozięba i Nowak za Zacharę i Iwana
  • 63' Jevtić wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego wprost na głowę Kędziory, który posłał piłkę do bramki! Steinbors jeszcze próbował prawą ręką podbić piłkę ale strzał był za mocny! Wynik 3:0
  • 61' Kocioł w polu karnym Górnika! Wrzutka z rzutu wolnego w wykonaniu Jevtića i niestety Hamalainen był na spalonym.
  • 60' Pawłowski zmarnował doskonałą okazję strzelecką, którą zapewnił mu Hamalainen.
  • 59' Hamalalinen dobrze zgrał piłkę do wbiegającego przed pole karne Szymona Pawłowskiego. Strzał poznańskiego pomocnika trafił prosto w bramkarza gości.
  • 55' Świetne zagranie w pole karne Kownackiego! Szkoda, że strzał głową w polu karnym niecelny.
  • 53' Burić zatrzymał Danacha strzelającego z bardzo bliskiego dystansu.
  • 50' Doskonałe przeniesienie gry z lewej strony boiska na prawą w wykonaniu Jevtića, który posłał daleką piłkę do Pawłowskiego. Piłka zagrana do Henriqeza, który wrzucił piłkę do Hamalainena ślizgającego się po murawie. Doskonale rozpoczęta akcja!
  • 48' Świetne zachowanie Lovrencsicsa, który zmylił obrońcę gości i bez swojego markera mógł spokojnie zagrywać piłkę w pole karne do Hamalainena. Strzał Fina odbił się od obrońcy gości dając rzut rożny Lechowi.
  • 45' Lech: zmiana w przerwie - Kownacki za Sadaeva
  • 45' Rozpoczyna się druga połowa spotkania.
  • 45' Sędzia zaprasza zawodników na przerwę. Wynik 2:0.
  • 44' Szybka kontra poznaniaków i celne, długie podanie do Lovrencsicsa. Węgier strzelił lewą nogą lecz piłka odbiła się od jednego z obrońców i mamy rzut rożny dla Lecha.
  • 41' Ładne rozpoczęcie akcji przez Lovrencsicsa, który zagrywał płasko w pole karne do Hamalainena. Szkoda tylko, że Węgier nie wziął pod uwagę faktu, że Fin jest jeszcze daleko od pola karnego.
  • 37' Poważny błąd Steinborsa! Bramkarz gości wypuścił piłkę naciskany przez Hamalainena! Do odchodzącej od bramki piłki dopadł Szymon Pawłowski, który precyzyjnie kopnął w piłkę, która wpadała do bramki. Lech prowadzi 2:0
  • 34' Sadaev taktycznie fauluje Gancarczyka i goście mają rzut wolny.
  • 33' Burić faulowany przez Zacharę w trakcie próby przerzucenia poznańskiego bramakrza na linii szesnastego metra. Za to zagranie Zachara ukarany żółtą kartką.
  • 30' Burić wysoko łapie niedokładne dośrodkowanie w polu karnym.
  • 25' Jevtić z 20 metrów prawą nogą posłał bombę w kierunku Steinborsa, który wrzucając się w bramce wybił piłkę na rzut rożny.
  • 22' Sadaev prowokowany przez Gancarczyka. Przepychanka między oboma zawodnikami kończy się rozmową z sędziom. Chwilę później Gancarczyk ponownie prowokuje Sadaeva, który już nie wytrzymał i pchnął zawodnika gości. Niestety sędzia ukarał tylko poznańskiego napastnika kartką.
  • 18' Póki co inicjatywę przejęli poznaniacy, którzy coraz częściej goszczą w polu karnym zabrzan.
  • 11' Kasper Hamalainen! Fin pakuje piłkę głową do bramki po doskonałym podaniu Lovrencsicsa! Wynik 1:0.
  • 9' Sadaev otrzymał podanie od Hamalainena. Zatańczył z obrońcą i ustawił sobie piłkę do strzału. Steinbors ze sporymi problemami wybił na rzut rożny!
  • 5' Dogranie do Iwana w pole karne i niezbyt precyzyjny strzał prosto w Jasmina Burića. Grę wznowi bramkarz poznaniaków.
  • 5' Kędziora przerwał rozegranie Kosznika wybijając piłkę na aut.
  • 1' Trzy podania i strzał Iwana z 16 metrów! Goście atakują już od początku.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie!
  • 15:26 Witamy gorąco. Przed nami mecz 17 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Lechem Poznań.

Burić, Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Henriquez, Lovrencsics, Trałka, Hamalainen, Jevtić, Pawłowski, Sadajew
rezerwa: Gostomski, Douglas, Keita, Drewniak, Wołąkiewicz, Kownacki, Bednarek
trener: Maciej Skorża

Steinbors, Gancarczyk, Szeweluchin, Sadzawicki, Kosznik, Danch, Sobolewski, Gergel, Iwan, Zachara, Jeż
rezerwa: Kuchta, Magiera, Łuczak, Oziębała, Mańka, Nowak, Kurzawa
trener: Józef Dankowski

Sędziuje: Bartosz Frankowski (Toruń)
Widzów: 12 749