Derby Wielkopolski dla akademiczek

Poznań City Center AZS – Ostrovia Ostrów Wlkp  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

We wczorajszym meczu 10 kolejki I ligi koszykówki kobiet Poznań City Center AZS pokonał Ostrovia Ostrów Wlkp 78:71.

Do trzeciej kwarty akademiczki prowadziły już dwudziestoma punktami 63:43, nastąpiło rozluźnienie i ostrowianki szybko zmniejszyły przewagę rzucając aż 5 rzutów za 3 punkty. Na domiar złego kontuzji kostki nabawiła się najlepiej zbierając w ekipie Poznań City Center AZS Daria Marciniak i w połowie ostatniej kwarty musiała opuścić boisko. Choć czwartą część meczu przegrały 15:28 to całe spotkanie wygrały 7 punktami. Trzy poznanianki zdobyły double-double: Kinga Woźniak 18 punktów i 12 zbiórek, Patrycja Szelągowska 13punktów i 11zbiórek oraz Daria Marciniak 12punktów i 12zbiórek.

Poznań City Center AZS – Ostrovia Ostrów Wlkp.78:71 (22:12, 19:13, 22:18, 15:28)

Poznań City Center AZS: Kinga Woźniak 18, Magdalena Wojdalska 17, Patrycja Szelągowska 13, Daria Marciniak 12, Elżbieta Giedrojć 12, Karolina Budeń 6, Kamila Artyszko, Paulina Adamowicz, Agata Siwińska.

Ostrovia Ostrów Wlkp.Marta Mistygacz 18, Magdalena Parysek 15, Paulina Rozwadowska 13, Milena Krzyżaniak 10, Karolina Kaczmarek 9, Agnieszka Czmochowska 3, Iwona Winnicka2.

Kolejny mecz akademiczki zagrają w niedzielę 30 listopada w Krakowie z liderem tabeli Koroną Kraków.