K U L T U R A

Bednarek, czyli refleksyjne reggae na MTP

Bednarek  Foto: mat. organizatora

Bednarek Foto: mat. organizatoraSzykuje się nie lada gratka dla fanów muzyki reggae! Kamil Bednarek wraz z zespołem wystąpi w Poznaniu w sobotę 8 listopada .

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji StarGuardMuffin, która powstała w 2008 roku. Od samego początku zespół dużo koncertował, brał udział w wielu festiwalach (w Ostródzie, Jarocinie, Przystanku Woodstock i Top trendy), na których zdobywał liczne nagrody. Z pewnością medialny rozgłos kapela zawdzięczała swojemu frontmanowi, Kamilowi Bednarkowi. Ten 23-latek zdobył II miejsce w popularnym programie, Mam talent! To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu zatytułowany “Szanuj”, stał się prawdziwym bestsellerem. W dwa miesiące płyta pokryła się podwójną platyną.

W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim oraz dwoma nowymi muzykami rozpoczął pracę nad nową płytą formacji BEDNAREK. Krążek “Jestem” pojawił się w sprzedaży w listopadzie, z którego pochodzą utwory: “Jestem sobą…”, “Think About Tomorrow”, nastrojowa “Cisza” czy własna wersja starego przeboju Marka Grechuty, “Dni, których nie znamy”. Wspomniany album zdążył pokryć się potrójną platyną!.

Materiał z krążka „Jestem..” ma nieco inny charakter, niż albumy StarGuardMuffin. Jest mniej rozrywkowy, a bardziej refleksyjny – jak zapewniają sami artyści.

Jeśli chcecie się przekonać, jak nowy projekt Kamila Bednarka brzmi na żywo, 8 listopada będziecie mieli okazję!

Bednarek – Chodź ucieknijmy

Data: 8.11.2014 (sobota), godz. 19 (wejście od godz. 18)
Gdzie: Hala nr 2 MTP, ul. Głogowska 14 (wjazd od ul. Śniadeckich), Poznań
Cena biletów: 39 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

Bednarek Foto: facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz