Lech rozgromił Piasta

1. Kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Piast Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

1. Kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Piast Gliwice Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterInauguracyjny mecz Lecha zakończył się bardzo dobrym wynikiem 4:0. Hat tricka zaliczył powracający po kontuzji Serb, Vojo Ubiparip. Świetny występ, także po kontuzji, miał Jasmin Burić, który fantastycznie w 57 minucie wygrał pojedynek z Rubenem Jurado.

Lech w niedzielnym spotkaniu wyraźnie dominował na boisku, mimo, że nie grał bardzo dobrze. Goście grali dużo słabiej, jednak czasami zdarzało im się stworzyć groźne sytuacje, które świetnie wykorzystał Jasmin Burić, by umocnić swoją pozycję między słupkami, gdzie powrócił pierwszy raz od kwietnie 2013 roku.

W 19 minucie Henriquez dośrodkował płasko do Ubiparipa, a ten wślizgiem dołożył nogę do piłki pokonał bramkarza Piasta. w 35 minucie kombinacyjny atak poznaniaków i ponownie Henriquez zagrywał, tym razie wprost na głowę Dawida Kownackiego, który nie pozostawił szans Martinezowi.

W drugiej połowie zdawało się, że wynik do końca meczu pozostanie bez zmian. Do 86 minuty, kiedy to Vojo Ubiparip wparował na pole karne gości i pięknym zwodem ominął obrońców lewą stroną i posłał futbolówkę tuż pod poprzeczkę. Hat trick Serba został zaliczony został dopiero w doliczonym czasie gry. W 92 minucie po dograniu Tomasza Kędziory Vojo najpierw trafił w poprzeczkę, by po chwili pozbierać się i dobić nogą pakująć piłkę do siatki!

Bardzo dobrze pokazał się także debiutujący Muhammad Keita, który dobrze współpracował ze świetnie grającym dzisiaj Luisem Henriquezem.

“Chcieliśmy zagrać zdecydowanie inne spotkanie niż ostatnio. Dzisiejsza gra mimo wszystko była podoba do ostatniej, mimo że w polu karnym graliśmy lepiej” – mówił po meczu trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak, i zadeklarował “Więc stać na na czwartek”.

“Był to mecz, w którym Lech był zespołem lepszym. Jednak nie tak bardzo mimo, że wynik pokazywał co innego” – powiedział po meczu Angel Perez Garcia, trener Piasta Gliwice, dodając, “Nadal mamy dużo pracy do zrobienia. Dzisiaj spotkaliśmy się jedną z najlepszych drużyn”.

“Nigdy nie grałem bez kibiców” – odpowiedział trener gości, zapytany o brak kibiców na stadionie, dodając “Na pewno to nie pomaga ale nie powinno mieć wpływu na grę. Co do pogody to na pewno nie możemy narzekać, bo obie drużyny miały podobne warunki”.