Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 6:1 (3:0)

Lech wygrywa z Jagiellonią Białystok 0:1 -   Foto: x-news

Lech wygrywa z Jagiellonią Białystok 0:1 -  Foto: x-newsW meczu 29. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Lech Poznań podejmie na swoim boisku zespół Jagiellonii Białystok. Jesienią pomimo przewagi na boisku poznaniacy przegrali mecz na Podlasiu, 2:0. Bardzo podobnie było w ostatnim meczu Lecha z Legią. Czy dotychczasowa passa zwycięstw na swoim terenie zostanie podtrzymana?

Dzisiaj w szeregach Lecha zabraknąć może kontuzjowanego Barrego Douglasa, który jest już gotowy do gry, jednak trener Mariusz Rumak, zapewne będzie chciał go oszczędzać na rundę mistrzowską. W takiej sytuacji szanse na debiut Fina Paulusa Arajuuriego znacząco rosną.

“Zespół Jagiellonii będzie na nas czekał na własnej połowie i zaatakuje z głębi pola. Będziemy musieli być bardzo uważni przy konstruowaniu ataku pozycyjnego, bo nadzianie się na kontrę bardzo szybkich graczy ofensywnych Jagiellonii nie będzie trudne.” – mówił Mariusz Rumak.

Do relacji na żywo z tego spotkania zapraszamy do naszego portalu już od godziny 20.30!

6 - 0

Jagiellonia Białystok

• 92' Dziękujemy piłkarzom za dobrą i "bramkową" grę, dziękujmy kibolom za super atmosferę - idziemy świętować wynik... czego i Wam życzymy!
  • 90' koniec!
  • 89' no i gol... strzelcem został Quintana, choć Kotor był bliski obrony
  • 88' KARNY dla Jagi - sędzia twierdzi, że było zagranie ręką
  • 87' rzut wolny dla Jagiellonii po wybiciu został zamieniony na rożny
  • 85' kolejny strzał Plizgi z dystansu, ale na nasze szczęście niecelny, choć mocny
  • 82' była próba strzału bezpośredniego, ale strzał nieudany, po chwili próba dobicia, ale bezskuteczna - na szczęcie.Ponownie popisał się skuteczną obroną Kotorowski
  • 82' rzut wolny - 20 m od naszej bramki
  • 81' wręcz nieprawdopodobne, ale piłkarze Jagi się nie poddają 🙂 walczą
  • 80' Lech - na ławkę schodzi Kasper Hamalainen, a Lecha wzmacnia Dimitrije Injac
  • 78' Lovrencsics!!!!!!!!!!!!! Goooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!! Piękna bramka!!!!!!!!!! 🙂
  • 77' Bardzo dobra jak się okazuje decyzja trenera 🙂
  • 77' goooooooooooooool!!!!! Kownacki! 🙂
  • 76' Lech - schodzi Linetty właśnie, a grę rozpoczyna Dawid Kownacki
  • 75' znowu podczas ataku ucierpiał Linetty
  • 73' Plizga lwą stroną przeprowadza szturm na bramkę, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegwywa - górą był Kotorowski! Brawo!
  • 72' Możdżeń był bliski strzelenia 5 gola, ale trafia pechowo wprost w dobrze ustawionego Barana
  • 71' goście zbyt łatwo tracą piłkę, teraz wrzucał po takiej stracie piłkę na pole karne gości Lowrencsics, ale nie było komu przejąć podania, zatem piłkę zagospodarowli obrońcy Jagi
  • 70' rzut wolny dla Jagi - piłka trafia jednak wprost w ręce Kotorowskiego
  • 69' Quintana strzela, ale piłka odbija się od naszych obrońców - Jaga się jeszcze nie poddaje
  • 68' Lowrencsics wykonuje, strzela po podniu Linetty i kolejny korner dla Lecha
  • 68' po ataku Classena byłby kolejny gol - kolejny saobójczy! jest rózny
  • 67' na murawie leży napastnik Jagi po zderzeniu z Linettym, ale po chwili się podnosi - faulu nie było
  • 64' znów było gorąco pod bramką gości!
  • 63' Schodzi Dźwigała, a grę zaczyna Rajalakso. Goście wykorzystali zatem wszystkie zmiany
  • 62' goście jeszcze starają się zawalczyć o strzelenie honorowego gola, ale wiary w sukces chyba już nie mają - tak przynajmniej to wygląda
  • 61' Lech - odpoczywać będzie Pawłowski, a zmienia go Claasen
  • 60' kolejny strzał Teodorczyka, który strzelał przewracajny przez obrońcę (przepisowo) - piękny strzał, ale piłka zatrzymana
  • 59' Kolejny strzał z dystansu po kolejnym ataku Kolejorza - strzelał Pawłowski, ale minimalnie się myli
  • 58' po rożnymLech szybko przeniósł się pod bramkę Jageillonii, ale znowu piłka wysoko nad poprzeczką opuszcza boisko
  • 56' Jaga ma kolejny rzut rożny
  • 55' Na murawie eży faulowany Ukah
  • 54' mamy kolejny rożny, ale jaby zmarnowany - chcemy przecież kolejnych goli, czy nie chcemy..? 😉 chcemy!
  • 52' piękna akcja - jśli niczego nie przegapiliśmy to Kotor wybił, przejął piłkę któryś z naszych zawodników, podał do Teodorczyka i padł gol!
  • 52' mecz wznawia Kotorowski i pochwili Teo strzela - goooooooooooooool!
  • 51' co robi obrona Jagi pod własną bramką - trudno piwiedzieć, ale oby robiła tak dalej, a wynik będzie znacznie wyższy 😉
  • 50' aleeeeeeeeeeeeeee po rożnym bylismy blisko strzelenia kolejnego gola - bliski szczęścia był Paulus Arajuuri
  • 49' Lovrencsics biegnie prawą stroną, ale dośrodkowanie nie wychodzi mu zbytnio - mamy rożny
  • 49' rzut wolny dla Jagi - było chyba zagranie ręką
  • 48' teraz pod naszą bramką Plizga kręcił się z piłką, ale obrona przejmuje piłkę i wybija na bezpieczną odległość
  • 47' i mamy pierwszą akcję Lecha w II połowie, szkoda tylko że nie została zakończona golem
  • 45' U gości dwie zmiany - na boisko wbiegają Plizga i Dżalamidze, anie zobaczymy już Tosika i Gajosa
  • 45+1 koniec pierwszej połowy
  • 45' goście jakby zaczynali się odnajdywać, ale mamy koniec pierwszej połowy - czas na rozmowy w szatni 🙂
  • 45' rzut wykonuje Lowrecsics, dośrodkowuje i Kamiński strzela - gooooool! nie poprzeczka... szkoda!
  • 44' Wołąkiewicz faulowany, sędzia dyktuje wolny
  • 43' gwizdek sędziego po zagraniu ręką Barana
  • 42' Pawłowski biegnie z piłką, próbuje przelobować bramkarza, piłka zmierzała ku bramce, ale minęła ją niestety , chwilę później kolejna akcja i strzał na bramkę Jagi
  • 42' po przepychance ukarani są Trałka i Pazdan
  • 41' Kotor już w bramce, ale na boisku są jakieś przepychanki - robi się nerwowo.
  • 40' strzał z dystansu gości celny, zaskoczył Kotorowskiego, który wypiąstkował piłkę i pechowo upadł na murawę - nie podnosi się, sygnalizuje kontuzje 🙁
  • 39' Goście próbują na spokojnie stworzyć sobie sytuację, ale tracą podczas przyspieszenia piłkę, a nasi zawodnicy próbują kontratakować - zupełnie jak Imprerium 😉 Z daleka strzela Pawłowski, ale trafia w nogi obrońców
  • 37' nie pisaliśmy jeszcze nic o kibolach - wspaniały doping i oprawa! brawo, brawo! 🙂
  • 36' Lovrencsics strzela po krótkiej wymianie piłkę miedzy nogami obrońców, ale nizeby celnie - szkoda, ale mecz bardzo dynamiczny, może się podobać
  • 35' piłka poszybowała w okolice bramki gości, ale obrona wybiła ją jak najdalej ze swojej połowy
  • 34' kolejny rzut ewolny dla Jagi - piłka dobrze była wrzucona na nasze pole karne, piłka przechwycona i szybka kontra Lecha - o mały włos padłaby 4 golem, ale tym razem samobójczym! jest rożny
  • 33' oj!!! Kolejny strzał gości i ratuje nas słupek! Panowie SKUPIĆ SIĘ!
  • 32' napastnik Jagi strzelał z dystansu na naszą bramkę, ale dość niecelnie to raz, zbyt przewidywalnie to dwa i za słabo by pokonać Kotorowskiego to trzy
  • 31' dwa kwadranse za nami, prowadzimy, kontrolujemy boisko, ale obyśmy za szybko nie osiedli na laurach, bo nie takie mecze były przegrywane 😉
  • 30' mieliśmy kolejną sytuację bramkową, strzelał Pawłowski, ale piłka minęła bramkę kilka metrów nadpoprzeczką
  • 28' goście mają rzut wolny na naszej połowie - było długie podanie na nasze pole karne, ale piłka zostaje wybita na aut przez któregoś z obrońców
  • 27' Piłkarze Jagi nie wyglądają na załamanych po nokautującym już wynkiku, choć to praktycznie początek spotkania
  • 25' Teodorczyk po krótkiej wymianie piłek strzela gola z główki! 🙂
  • 25' Kolejorz kontroluje sytuację na boisku, kolejna akcja i goooool!
  • 23' obrona Lecha zawiodła, na szczęście Kotorowski był czujny. Nie spać panowie! 😉
  • 21' sędzia zatrzymuje grę w środku boiska i goście po chwili ją wznawiają - szukają drogi do naszej bramki, ale jest im bardzo ciężko - teraz było znowu jednak groźnie!
  • 20' próba kontrataku gości, ale nasza obrona była na miejscu
  • 19' krótkie rozegranie, ale piłkę przechwytuje obrona Jagiellonii
  • 18' mamy pierwszy rzut rożny
  • 16' Teraz Jaga miała szansę na swoją bramkę, ale Kotor pewnie łapie piłkę
  • 15' Tusik zostaj ukarany za taktyczne przerwanie gry
  • 13' goooooool! Tym razem strzelcem jest Teo! ale się dzieje!
  • 7' Gooooooooooooooool! Strzelcem jest Hamalainen! 🙂
  • 6' drobne problmy techniczne, ale już jesteśmy - Kolejorz już w pierwszych minutach zagroził bramce Jagi, byliśmy bardzo blisko strzelenia pierwszego gola.

Krzysztof Kotorowski, Łukasz Trałka, Karol Linetty, Szymon Pawłowski, Łukasz Teodorczyk, Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Hubert Wołąkiewicz, Paulus Arajuuri, Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński

rezerwa: Maciej Gostomski, Tomasz Kędziora, Daylon Claasen, Dawid Kownacki, Luis Henriquez, Dariusz Formella, Dimitrije Injac

Baran, Popchadze, Baran, Ukah, Tosik, Pazdan, Perovuo, Gajos, Dźwigała, Quintana, Balaj

rezerwa: Drągowski, Plizga, Drażba, Rajalakso, Michalski, Dzalamidze, Waszkiewicz

Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania Kolejorza z Jagą Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm