Dwa zwycięstwa DSW Waterpolo Poznań

DSW Waterpolo Poznań - Pirana SC Topolčany 15:6 - Poznań 02.03.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

DSW Waterpolo Poznań - Pirana SC Topolčany 15:6 - Poznań 02.03.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterW niedzielę, 30 marca, w 6 kolejce Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej drużyna DSW Waterpolo Poznań dwukrotnie pokonała na wyjeździe zespół WTS Bytom. W pierwszym spotkaniu poznaniacy rozgromili gospodarzy uzyskując aż dziesięciobramkową przewagą i wygrali ostatecznie 6:16. Drugi mecz zakończył się natomiast rezultatem 5:11. Dzięki doskonałej grze w ataku oraz skutecznej obronie, nasi waterpoliści utrzymali zdobytą w rundzie zimowej pozycję wicelidera tabeli.

Drużyna DSW Waterpolo Poznań z sukcesem rozpoczęła rundę wiosenną Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. W 6 dwumeczu rozgrywek ligowych poznaniacy zmierzyli się na wyjeździe z zespołem WTS Bytom. Na basenie w Gliwicach odnieśli aż dwa zwycięstwa i zdobyli kolejne 6 punktów. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu drużyn, ale w 3 i 4 kwarcie poznańscy waterpoliści znacznie zwiększyli swoją przewagę uzyskując aż 10 bramek. Ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem 6:16. Zaledwie po kilku godzinach w rewanżowym spotkaniu powtórzył się dokładnie ten sam scenariusz. W połowie meczu DSW Waterpolo Poznań prowadziło zaledwie 1 bramką, by w kolejnych 2 kwartach powiększyć swoją przewagę do 6 goli i wygrać 5:11. Dzięki zwycięstwom w Gliwicach, poznaniacy utrzymali się na pozycji wicelidera tabeli.

6 kolejkę Mistrzostw Polski Seniorów możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Mimo konieczności rozegrania jednego dnia aż 2 spotkań i trudnym warunkom na basenie, dzięki wyjątkowo dobrej grze w obronie oraz wysokiej skuteczności w ataku zdobyliśmy po raz kolejny komplet punktów. – mówi Tomasz Różycki, kapitan poznańskiego zespołu. – Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników. Na szczególne uznanie zasługuje gra Dawida Łuca oraz Pawła Wielogórskiego, który zdobył w obu meczach aż 8 bramek i zapewne pozostanie królem strzelców polskiej ligi. Bardzo dobrze zagrali także Krzysztof Mazurek oraz najmłodsi zawodnicy: Jakub Goździak, Marcin Czapla, Rafał Bocheński i Oskar Szymonik.

Wyniki poszczególnych spotkań WTS Bytom – DSW Waterpolo Poznań:

Pierwszy mecz: 6:16 (3:3, 1:3, 0:2, 2:8)
Drugi mecz: 5:11 (1:3, 2:1, 1:3, 1:4)

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz 30 marca br. (w nawiasie zdobyte gole):
1. Yazerski Mikhail – bramkarz, 2. Łuc Dawid (6), 3. Iwanowicz Rafał, 4. Bocheński Rafał (1), 5. Czapla Marcin (1), 6. Mazurek Krzysztof (2), 7. Różycki Tomasz (3), 8. Wielogórski Paweł (8), 9. Cichy Piotr (1), 10. Goździak Jakub (1) 11. Szymonik Oskar (2), 12. Zawadzki Michał. Trener: Jacek Maciąg.

Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich w weekend 26 i 27 kwietnia, kiedy to DSW Waterpolo Poznań zmierzy się ponownie z Legią Warszawa.

Malta Waterpolo Cup 2014 - Pirana SC Topol'cany - WS Twente Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr Rychter