Lech Poznań – Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)

29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Lech Poznań  Foto: T-Mobile Ekstraklasa / x-news

29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Lech Poznań Foto: T-Mobile Ekstraklasa / x-newsDziś wieczorem, w ramach 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, zmierzą się na Bułgarskiej, Lech Poznań i Śląsk Wrocław. Ślązacy po 21. kolejkach zgromadzili na swoim koncie 24 punkty i zajmują 13 lokatę w tabeli, a “Kolejorz” z 34 punktami na 4 miejscu.

W osiemnastce meczowej Kolejorza zabraknie pauzującego za czerwoną kartkę Luisa Henriqueza oraz kontuzjowanych Paulusa Arajuuri, Jasmina Buricia, Kebby Ceesaya i Vojo Ubiparipa i młodego pomocnika Szymona Zgardy, który właśnie dzisiaj miał debiutować w pierwszym składzie. W osiemnastce meczowej zabrakło także miejsca dla 17-letniego stopera Jana Bednarka.

2 - 1

Śląsk Wrocław

• 19:59 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 93' Koniec spotkania. Lech Poznań zwyciężył ze Śląskiem Wrocław 2:1.
  • 91' Szansa dla gości, faul przed polem karnym Lecha i rzut wolny. Szczęśliwie Gostomski, rzuca się i oburącz łapie piłkę.
  • 91' Lech: za Hamalainena zagra Dawid Kownacki
  • 90' Druga część spotkania potrwa jeszcze 3 minuty.
  • 89' Śląsk: Za Sochę zagra Adamiec.
  • 89' Lech: Możdżeń za Pawłowskiego
  • 86\' Żółtą kartką ukarany Krzystof Kotorowski. Tak ten zawodnik jest na ławce rezerwowej. Dostał żółtą kartkę tuż po odgwizdaniu spalonego Szymona Pawłowskiego. Bramkarz podbiegł do sędziego liniowego i zaczął z nim dyskusję na temat słuszności decyzji.
  • 83' Śląsk: za Hateleya zagra Paweł Zieliński
  • 82' Wołąkiewicz przerwał rajd Patejuka na pole karne, wybijając piłkę na rzut rożny.
  • 80' Lovrencsics podał do Teodorczyka na prawą stronę pola karnego. Łukasz był na czystej pozycji strzeleckiej ale strzelał wprost w bramkarza, który wybił na rzut rożny.
  • 79' Gostomski nie zdołał doskoczyć do piłki wrzucaj w pole karne. Już został tylko Kędziora, któremu udało się skierować piłkę na rzut rożny.
  • 76' Teodorczyk przebiegł całą połowę gości goniony przez jednego ze Śląskich zawodników. Dobiegł to pola karnego, chciał podać w przed pole karne, ale podanie przerwał obrońca, który wybił piłkę na rzut rożny.
  • 74' Śląsk: Sebino Plakau za Ostrowskiego
  • 72' Ostrowski próbuje odebrać piłkę Trałce przy okazji faulując zawodnika poznańskiego.
  • 70' Teodorczyk fauluje i zostaje ukarany kartką.
  • 69' Kołyska w tym momencie oznacza gola! Oto Łukasz Teodorczyk z dystansu huknął jak z armaty i nie dał szans Kelemenowi umieszczając piłkę tuż przed rękami lecącego bramkarza! Wynik 2:1
  • 68' Hamalainen z 11 metrów spudłował... strzelił tuż nad poprzeczką.
  • 66' Póki co na boisku trwa chyba przerwa... gra w ślimaczym tempie toczy się w środku pola. Obie drużyny zdaje się szukają pomysłu na grę.
  • 63' Douglas ukarany żółtą kartką za faul.
  • 61' Lech: Za Claasen-a zagra od teraz Łukasz Teodorczyk
  • 59' Kolejny karny dla poznańskiej ekipy. Piłka ładnie wrzucona w pole karne. Wybita jednak została na kolejny rzut rożny.
  • 54' Długie podanie do Lovrencsics-a i piękna kiwka Węgra! Szkoda, że podanie w przed pole karne powstrzymane przez Kelemen-a.
  • 52' Szymon Pawłowski przeciągnął oddanie strzału na bramkę Kelemen-a, i w sumie nie strzelił czysto ale wywalczył rzut rożny.
  • 49' Wołąkiewicz i Kamiński pewnie uniemożliwili Paxiao dobiegnięcie do piłki w polu karnym Gostomskiego.
  • 46' Rzut wolny dla gości. Za wolno przeprowadzona akcja w polu karnym Lecha i zamiast rożnego jest tylko aut..
  • 45' Linetty z bardzo daleko próbował zaskoczyć Kelemna.. bezskutecznie.
  • 45' Rozpoczynamy drugą spotkania.
  • 46' Tuż po gwizdku kartką ukarany jeszcze Daylon Claasen za faul w trakcie kontrataku gości.
  • 46' Koniec pierwszej połowy.
  • 45\' 1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy.
  • 42' Lovrencsics ponownie próbował strzelać. Znalazł dogodną pozycję i strzelił, ale za słabo by zaskoczyć Kelemena.
  • 39' Kokoszka faulował Trałkę. Mimo protestów i tak zobaczył żółtą kartkę.
  • 38\' Jedno podanie! Gostomski ręką wyrzucił piłkę do Lovrencsics-a, ten zdołał podbiec do pola karnego i oddać strzał w kierunku bramki! Piłka dosłownie otarła się od prawego słupka!
  • 36' Kamiński strzelał z dystansu ale Kelemen obronił upuszczając piłkę. Próbował jeszcze dobijać Hamalainen ale miał za mało czasu na reakcję.
  • 35' Caasen faulowany przez Hateley-a, rzut wolny dla Lecha, około 25 metrów do bramki. Piłkę uderzał Douglas ale przerzucił zgromadzonych kolegów w polu karnym.
  • 32' Sędzia przerwał groźną akcję Śląska wskazując spalony.
  • 30\' Bardzo ładne podanie do Hamalainena. fin pobiegł w stronę bramki a za nim Grodzicki. Obrońca gości przytomnie wślizgiem wygarnął piłkę Kasperowi spod nóg wybijając na aut.
  • 27' Rafał Grodzicki strzelał ale Gostomski obronił i jeszcze Paixao poprawił udem umieszczając piłkę w bramce. Wynik 1:1
  • 27' Kędziora faulował Paraibę, za co zobaczył żółty kartonik.
  • 25\' Bardzo dobra akcja zespołowa na środku boiska. Poznaniacy wymienili kilka podań bez przytrzymywania piłki i ostatecznie Lovrencsics popędziłw kierunku bramki gości. Niestety trochę za wolno i próba oddania strzału spełzłą na niczym.
  • 23' Rzut wolny dla gości, ponad 25 metrów do bramki. Wrzutka w pole karne, główką cofnięcie do Rafała Grodzkiego, który przewrotką próbował strzelać na bramkę. Gostomski tylko prewencyjnie odprowadził piłkę, bo strzał nie miał większego potencjału.
  • 22' Tym razem Karol Linetty ukarany kartką.
  • 16' Douglas minimalnie pomylił się strzelając z rzutu wolnego, 20 metrów od bramki... jednak gola nie ma.
  • 15' Hatelay ukarany kartką za zagranie ręką.
  • 14' Wołąkiewicz przytomnie w polu karnym Lecha, uniemożliwia oddanie strzału Sebastianowi Mili, wybijając piłkę z połowy Lecha.
  • 12' Kasper Hamalainen! Główką umieścił piłkę w bramce tuż pod skaczącym w bramce Kelemenem. Bramkarz nie miał żadnych szans by obronić strzał z niespełna 4 metrów.
  • 10' Gavish ukarany kartką za faul tuż przy polu karnych Śląska.
  • 5' Lovrencsics ze środka boiska pobiegł na lewą stronę pola karnego i wrzucił piłkę tuż przed Hamalainena, który dosłownie o milimetry spóźnił się by skierować piłkę do bramki.
  • 4' Kolejny błąd w obronie i znowu z udziałem Patejuka, która tym razem próbował strzelać na bramkę Gostomskiego. Piłka wręcz poturlała się po murawie daleko od prawego słupka bramki.
  • 3' Błąd Kamińskiego po wybiciu piłki z autu, źle próbował ją wybijać w głąb boiska. Piłka odbiła się od Patejuka, który nie myśląc wybił piłkę przed siebie do Paxiao, który popędził do linii kończącej boisko. Szczęśliwie sędzia w porę odgwizdał spalony.
  • 0' Pierwszy gwizdek meczu zabrzmiał. Mecz rozpoczęty.
  • 17:55 Rozgrzewka kibiców trwa w najlepsze. Na pewno dzisiaj nie będzie cicho na stadionie 🙂
  • 17:45 Po zimowej przerwie znowu jesteśmy! Już za niespełna 15 minut rozpocznie się spotkanie rewanżowe Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław. Faworytem spotkania jest "Kolejorz" ale dobrze wiemy, że póki piłka jest w grze wszystko może się wydarzyć.

Gostomski, Kędziora, Wołąkiewicz (kpt.), Kamiński, Douglas, Pawłowski, Linetty, Trałka, Lovrencsics, Claasen, Hamalainen
rezerwa: Kotorowski, Arboleda, Teodorczyk, Kownacki, Fornella, Injac, Możdżeń
trener: Mariusz Runak

Kelemen, Socha, Grodzicki, Gavish, Ostrowski, Patejuk, Hateley, Kokoszka, Paraiba, Mila (kpt.), Paixao
rezerwa: Pawłowski, Uliczny, Zeiliński, Dankowski, Adamec, Misik,Plaku
trener: Stanislav Levy

Sędziuje: Paweł Pskit