Sport

Biegowa studniówka

Wings for Life World Run  Foto: Cacalos Carrastazu

Już tylko 100 dni pozostało, by przygotować się do jedynego na świecie globalnego biegu. 4 maja 2014 roku, dokładnie w tym samym czasie, na 37 trasach w 35 krajach, na 6 kontynentach rozpocznie się Wings for Life World Run. W Polsce bieg odbędzie się w Poznaniu. Jego celem jest zebranie funduszy na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym.

Wings for Life World Run Foto: Cacalos CarrastazuStyczeń to miesiąc, w którym maturzyści tradycyjnie uczestniczą w balach studniówkowych, odliczających ostatnie dni do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Swoją 100-dniówkę obchodzi również globalny, charytatywny bieg Wings for Life World Run.

Poznański bieg to całkowicie nową formą imprezy – nigdy wcześniej nie było podobnej, ani w biegach, ani w żadnej innej dyscyplinie sportu. Jest to ogólnoświatowe wydarzenie, w którym uczestnicy, na prawie czterdziestu trasach na całym świecie, biegną dokładnie w tym samym czasie. 100% przychodów z tej imprezy zostanie przekazane fundacji, która finansuje badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Bieg zjednoczy sportowców z całego świata, pobiegną oni dla tych, którzy biegać nie mogą.

– „Wszyscy, którzy zamierzają wziąć udział w tym niezwykłym, organizowanym po raz pierwszy na świecie wydarzeniu powinni już teraz zacząć się mocno przygotowywać. Mam nadzieję, że 4 maja w Poznaniu nasi biegacze będą stanowili silną konkurencję dla innych uczestników z sześciu kontynentów. Udział w Wings for Life World Run z pewnością będzie dobrym egzaminem dojrzałości z zakresu biegania dla każdej z osób, która stanie na starcie.” – mówi Jerzy Skarżyński, czołowy polski maratończyk

– „100 dni to naprawdę niewiele. Pamiętam jak ten czas szybko zleciał, kiedy zdawałam maturę, dlatego już teraz przygotowuję się do biegu. Na razie trenuję 3 razy w tygodniu co drugi dzień. Zaczynam od energicznego, intensywnego marszu, w którym zwiększam tempo, do paru sekcji biegowych trwających około 1 minutę. Samo bieganie nie wystarczy, dlatego na koniec treningu około 10-12 minut poświęcam na rozciągania, by wzmocnić ciało i mięśnie.” – powiedziała Agnieszka Więdłocha, aktorka, Ambasadorka Wings for Life World Run w Polsce.

Meta

Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w biegu, mogą zapisać się wypełniając formularz rejestracyjny na stronie www.wingsforlifeworldrun.com/pl – termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia br.

Trasa bieguPierwszy na świecie, globalny synchroniczny bieg, obejmuje szereg zapierających dech w piersiach tras. Niektóre prowadzą przez pustynie a także malownicze wybrzeża, inne ukazują najbardziej atrakcyjne zakątki danego kraju. W Polsce biegacze stawią się na linii startu o godzinie 12:00, w Poznaniu, nad jeziorem Maltańskim. Trasa prowadzi ulicami stolicy Wielkopolski, a następnie skieruje się poza granice miasta. W zależności od przebytego dystansu uczestnicy biegu będą mogli podziwiać malownicze okolice Poznania.

Bieg ma niepowtarzalny charakter, ponieważ po raz pierwszy w historii trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wyruszy 30 minut po starcie uczestników. Każdy, kto zostanie przez niego wyprzedzony, automatycznie kończy swój udział, a jego wynik będzie zapisany w międzynarodowym rankingu.

Wyścig zakończy się, gdy ostatnia osoba na Ziemi przestanie biec po wyprzedzeniu przez samochód. Czas rozpoczęcia Wings for Life World Run (10:00 UTC) stawia szczególne wyzwanie dla biegaczy w Korei Południowej, Nowej Zelandii i Australii, którzy będą startować pod koniec dnia i biec przez całą noc. Podobne wyzwanie stoi przed uczestnikami na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, wyruszą oni w środku nocy a zakończenie rywalizacji dla najlepszych odbędzie się przed wschodem słońca.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz