Mistrzostwa Europy w Kajak Polo zakończone

Europejskie Mistrzostwa Kajak polo - Polska - Niemcy Kobiety U21  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Mistrzostwa Europy w Kajak Polo, które rozgrywane były na poznańskim jeziorze Malta, przeszły już do historii. Polacy zdobyli dzisiaj podczas tej imprezy dwa brązowe medale.

Najlepszą drużyną wśród kobiet okazała się reprezentacja Niemiec. Srebro zdobyły Brytyjki, a brąz  Holenderki. Także w finałach mężczyzn złoto wywalczyli Niemcy. Kolejne miejsca zajęli Włosi i Hiszpanie.

Polacy zdobyli medale w kategorii do lat 21 zarówno wśród  kobiet jak i mężczyzn. W grupie U21 znów najlepsze okazały się Niemki, których wyższość musiały uznać Francuzki no i oczywiście Polki. Wśród panów do lat 21 złoto zdobyli reprezentanci Francji, którzy w wyścigu wyprzedzili Niemców i Polaków.