Lech Poznań – Korona Kielce 1:0 (1:0)

Sektorówka na pożegnanie Piotra Reissa - Poznań 02.06.2013 r  Foto: LepszyPOZNAN.pl / pr

Sektorówka na pożegnanie Piotra Reissa - Poznań 02.06.2013 r Foto: LepszyPOZNAN.pl / prKorona Kielce będzie dzisiaj ostatnim przeciwnikiem z jakim w tym sezonie pojedynkować się będzie Kolejorz. Wynik tego meczu nie zmieni już  niczego w ligowej tabeli, jednak dobrze rozegrany może utrzymać dobrą atmosferę na Bułgarskiej. Dzisiejszy mecz będzie także ostatnim w karierze dla Piotra Reissa i Ivana Djurdievića.

2 - 0

Korona Kielce

• 18:00 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych. Oczywiście w następnej rundzie 😉 Lech Poznań vice Mistrzem Polski 2012/2013!
  • 17:54 Za chwilę nastąpi pierwsza w historii Lecha Poznań uhonorowanie zawodników za zdobycie vice Mistrzostwa Polski.
  • 90' Koniec spotkania! Lech Poznań vice Mistrz Polski wygrał z Koroną Kielce 2:0.
  • 89' Nieprawdopodobne! Ubiparip nie trafił do bramki będąc w polu karny. Piłka podbita przez bramkarza doleciała pod linię bramkową ale Teodorczyk nie zdołał jej dobić! Jeden z obrońców zdołał dobiec do piłki i wybić ją.
  • 85' Długa rozgrywka w polu karnym gości... piłka trafia do Ubiparipa który chciał umieścić piłkę pod poprzeczką. Małęcki zdołał tylko podbić mocny strzał napastnika poznańskiego.
  • 82' Janota z ponad 30 metrów strzelał próbując lobować Kotorowskiego. I prawie mu się to udało bo piłka trafiła w poprzeczkę...
  • 81' Dwa lata temu w podobnej sytuacji "gry o pietruszkę" poznaniacy pokonali Koronę 4:0. Patrząc na boisko i pozostały czas widać że wszystko się jeszcze może zdarzyć.
  • 75' Lech: Ubiparip za Toneva.
  • 75' Korona: Cebula za Kwietnia
  • 76' Gergo Lovrencsics umieścił piłkę strzałem z woleja w prawym okienku! Zaraz po strzeleniu bramki odwrócił się i wyraznie pokazał komu dedykuje tą bramkę, oczywiście Reissowi i Djurdievićowi do którym od razu podbiegł! Wyni 2:0 dl
  • 73' Murawski świetnie rozegrał piłkę i podał do Teodorczyka, który niewiele się trudząc był sam na sam z bramkarzem... ale jego strzał umieścił piłkę na prawej siatce bramki... niestety nie w bramce.
  • 72' Janota próbował zagrozić bramce Kotorowskiego ale piłka odbiła się od obrońców.
  • 71' Rzut rożny dla Lecha. Lovrencsics już szykuje się w lewym narożniku.
  • 68' Rzut rożny dla gości.
  • 67' Rzut wolny dla gości - około 25 metrów do bramki.
  • 66' Hamalainen przy linii rozpoczynającej pole karne gości ograł jednego z obrońców, przymierzył i strzelił wprost w prawy słupek.
  • 61' Lech: Hamalainen za Reissa. I kolejny szpaler ustawiony z zawodników! Nawet sędzia klaszcze Reissowi. Ponownie pojawiła się sekorówka "Dziękujemy Kapisatnie!"!
  • 57' Korona: Adamek za Stąporskiego
  • 55' Lech: Murawski za Djurdievića! Ivan żegnany jest szpalerem ustawionym ze wszystkich zawodników Lecha! Z trybun rozległo się "Dzięki za wszystko!"
  • 54' Tonev utrzymał się na nogach i wrzucił w pole karne na piąty metr do Teodorczyka! Niestety to podanie przeciął Malarczyk wybijając główką piłkę po za pole karne.
  • 53' Rafał Murawski jest już gotowy do wejścia na boisko... ciekawe tylko za kogo.
  • 52' Reiss w środku pola podprowadził piłkę bliżej pola karnego gości i podał na swoją prawą stronę do Lovrencsicsa, który podbiegł trochę i strzelił ale za słabo by zaskoczyć bramkarza gości.
  • 51' Dziwna zabawa w kotka i myszkę w polu karnym Lecha. Zdaje się że koncentracja podupadła w szeregach poznańskich.
  • 50' Tonve trochę samolubnie rozegrał piłkę w przed polem karnym gości. Mógł podawać do Lovrencsicsa i Reissa ale postanowił podbiec bliżej i strzelić. Małeki bez większych problemów obronił strzał.
  • 47' Lisowski faulował Możdżenia w polu karnym Lecha.
  • 45' Korona: Lenartowski za Angielskiego
  • 45' Rozpoczyna się druga połowa spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej połowy. Wynik 1:0 dla Lecha Poznań.
  • 44' Najpierw Janota w rzucał w pole karne, teraz piłka trafiła do Jovanovića, który z dystansu postanowił strzelać.. zrobił to bardzo niecelnie i piłka opuściła pole gry.
  • 40' Spore zagrożenie stworzył właśnie Tomasz Lisowski. Pomimo interwencji Djurdjevića zdołał on oddać strzał pod dość dużym kontem w kierunku do bramki. Piłka odbiła się od poprzeczki.
  • 39' Od wrzutu z auto rozpoczną goście na wysokości pola karnego Lecha. I ponownie aut dla gości w tym samym miejscu.
  • 37' Kwiecień wślizgiem zatrzymał Teodorczyka, którego niewiele zabrakło by dojść do podania i oddać strzał.
  • 34' Niecelne podanie Reissa do Teodorczyka przed polem karnym... po chwili udaje się odebrać piłkę i tym razem Możdżeń z prawej strony pola karnego próbuje wrzucać do Lovrencsicsa i Teodorczyka ale zrobił to za mocno i piłka nie zagrażając bramce opuściła pole gry.
  • 33' Jak na razie sporo gry w środku pola, z której nic nie wynika.
  • 28' Z rożnego ponownie Reiss wrzucał w pole karne wprost do Lovrencsicsa, który za wysoko strzelił głową i piłka wylądowała na górnej siatce.
  • 26' Kolejny rzut rożny dla Lecha. Jak dotąd wszystkie wykonuje Piotr Reiss. Wrzutka kapitana w pole karne do Możdżenia ale ofiarnie Stano walczył i nie pozwolił umieścić piłki w bramce. Wywalczony kolejny rzut rożny.
  • 26' Kolejny rożny dla Lecha po zagraniu Toneva zabrakło tylko kogoś kto by przyłożył nogę do futbolówki by skierować ją do siatki. Ale szczęśliwie jest rzut rożny.
  • 24' Rzut wolny dla Lecha na połowie gości. W pole karne wrzucał będzie Lovrencsics. Węgier wrzucał wprost na głowę Trałki który chyba był przytrzymywany przez obronę gości i nie doszedł do piłki.
  • 22' "Iwan Djurdiević! Iwan Djurdiević! Iwan Djurdiević" tak fetują pierwszego gola w tym spotkaniu kibice! Djurdiević umieścił piłkę w siatce po wrzutce z rzutu rożnego. Wynik 1:0.
  • 21' Malarczyk przeciął wrzutkę Lovrencsica w pole karne ale szczęśliwie podał do Teodorczyka, który nie myśląc wiele strzelał... niestety piłka nie wpadła do bramki ale wyleciała po za pole karne.
  • 20' Możdżeń faulowany przez Sobolewskiego przy polu karnym Lecha.
  • 19' Reiss z wrzutki podał do Toneva który huknął z woleja. Jendak tuż przy prawym słupku czekał dobrze ustawiony Małecki.
  • 18' Rzut rożny dla Lecha. W prawym rogu szykuje się do wykonania go Piotr Reiss.
  • 17' Za mocne podanie Teodorczyka do Lovrencsica... węgier nie miał najmniejszych szans by stworzyć zagrożenie z tego podania mimo, że było ono w polu karnym.
  • 14' Wrzutka z autu dla gości na wysokości 16 metra.
  • 13' Henriquez ofiarnie blokuje piłkę podudziem i wybija piłkę na rzut rożny.
  • 11' Reiss próbował strzelać lewą nogą ale będąc pod presją obrońców nie udało mu się dobrze skierować piłki w kierunku bramki.
  • 11' Janota strzelał z około 20 metrów ale zdaje się sam nie wierzył w powodzenie tego strzału. Kotorowski zupełnie spokojnie złapał futbolówkę obiema rękami.
  • 10' Lovrencsics niedokładnie uderzył w piłkę i niestety sytuacja strzelecka zmarnowana.
  • 8' Dobra próba rozegrania piłki przez zawodników Kolejorza. Na połowie gości wymiana piłki między Teodorczykiem i i Lovrencsicem ale niestety nie zakończyło się to strzałem na bramkę.
  • 7' Rzut wolny dla gości na wysokości 16 metra tuż przy prawej linii autowej.
  • 5' Stąporski próbował właśnie naciągnąć sędziego na rzekomy faul w polu karnym. Sędzia był jednak blisko i nie dał się nabrać.
  • 2' Jak na razie na trybunach panuje chyba gorętsza atmosfera niż na murawie. Przed chwilą Możdżeń rozpaczliwie próbował zagrywać do Reissa w pole karne ale kompletnie mu to zagranie nie wyszło.
  • 0' Mecz rozpoczynają goście.
  • 15:59 Kibice na dwójce rozwinęli właśnie sektorówke, na której białym tle widnieje czarna podobizna Piotra Reissa z napisem "Dziękujemy Kapitanie!".
  • 15:56 Dzisiejsze spotkanie jest ostatnim w karierze dla Piotra Reissa i Ivana Djurdievića. Ten pierwszy występuje dzisiaj jak za dawnych lat w roli kapitana biało niebieskich.
  • 15:50 Na murawie odbywa się właśnie wręczanie medali dla zawodników Lecha Poznań grających w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, którzy podobnie jak drużyna seniorów jest aktualnym vice Mistrzem Polski.
  • 15:49 Witamy serdecznie. Przed nami ostatni mecz Lecha Poznań w rundzie wiosennej, podczas którego podejm ą na swoim boisku Koronę Kielce.

Kotorowski, Djudiević, Trałka, Reiss (k), Teodorczyk, Lovrencsics, Drewniak, Tonev, Henriquez, Możdżeń, Kamiński
rezerwa: Miszczuk, Arboleda, Ubiparip, Murawski, Hamalainen, Wołąkiewicz
trener: Mariusz Runak

Małecki, Golański, Stano, Malarczyk, Lisowski, Stąporski, Jovanović, Kwiecień, Sobolewski, Janota, Angielski
rezerwa: Małkowski, Sylwestrzak, Cebula, Zawistowski, Sierpina, Lenartowski, Adamek
trener: Leszek Ojrzyński

Sędziuje: Tomasz Radkiewicz

Kibiców: 21378