Remis w ogródku

33. kolejka I ligii - Warta Poznań - Miedź Legnica  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W pierwszej połowie Zieloni bardzo wyraźnie podkreślali swoją dominację na boisku i już od 34. poznaniacy po golu Igora Jurgi prowadzili 1:0. Druga odsłona spotkania była wyraźnie słabsza w wykonaniu obu zespołów ale od 80. minuty po golu Marcina Trojanowskiego wydawał się że już nic złego nie może się wydarzyć. Niestety trzy minuty później w piłkę z siatki wyciągał Adam Lis po strzale Piotra Madejskiego, a dwie minuty dalej z rzutu karnego bramkę strzelił Jakub Grzegorzewski.

Uzyskany dzisiaj wynik doprowadził do bardzo ciekawej sytuacji w ligowej tabeli. Otóż Warta Poznań i Okocimski Brzesko mają dokładnie 29 punktów i taki sam stosunek strzelonych do straconych bramek (36-54). Oznacza to, że 8 czerwca w trakcie ostatniej kolejki rundy rewanżowej oba zespoły będą grały o utrzymanie się w lidze. Jeżeli i w tym meczu padnie remis dojdzie do meczu rewanżowego, który wyłoni zwycięską drużynę.