DLA STUDENTA

Załatw sobie dobrą pracę :)

Studenci na Starym Rynku - 1.04.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Studenci na Starym Rynku - 1.04.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterCzasy gdy studenci żyli tylko nauką i zabawą już dawno minęły. Od kilku lat oprócz tych dwóch elementów życia studenckiego doszła jeszcze praca. W różnej oczywiście formie i zakresie. Chcąc zapewnić sobie nie tylko dobre oceny w indeksie, ale również dobrą pracę trzeba wykazać się aktywnością. Pracodawcy coraz częściej właśnie o nią pytają. Do końca marca można zgłosić się do konkursu, któremu przygląda się wielu pracodawców.

W ubiegłym roku byłem odpowiedzialny za obsługę kilku warsztatów w ramach Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS czyli Bardzo Odpowiedzialny Start w Samodzielność w Poznaniu, dzięki temu dostałem propozycję pracy w doradztwie inwestycyjnym – mówi Marcin Gadzikowski, student poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego – prelegentowi spodobał się mój sposób pracy, aktywność i zaangażowanie, poza tym branża tej firmy była zbieżna z moim kierunkiem studiów.

Jedną z inicjatyw, która ma zachęcić do aktywności jest konkurs „Studencki Nobel” organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest wyłonienie Najlepszego Studenta Rzeczpospolitej Polskiej. Punkty otrzymuje się zarówno za publikacje naukowe, osiągnięcia sportowe czy wolontariat, jak i za odbyte praktyki oraz staże.

Pracodawcy powinni zaangażować się w inicjatywy na rzecz studentów, którzy wykazują się ponadprzeciętną aktywnością. To dobrze rokujący, potencjalni pracownicy, którzy mogą w przyszłości znacząco przyczynić się do rozwoju firmy, m.in. dzięki dużej motywacji do działania, otwartości i kreatywności – wyjaśnia Patrycja Ślosarczyk z Bridgestone Poznań, który został regionalnym partnerem akcji – niewykluczone, że zaprosimy do współpracy zwycięzców konkursu z dziedzin zbieżnych z działalnością firmy Bridgestone.

Jednym z powodów, dla których firmy decydują się na wspieranie inicjatyw studenckich, jest niewątpliwie możliwość bezpośredniego poznania ciekawych młodych ludzi.

Już sam udział w takim konkursie, nie mówiąc o dyplomie laureata, może być bardzo ważnym argumentem podczas rekrutacji. Osoby odpowiedzialne za ich przeprowadzenie podkreślają, że uczestnicy takich wydarzeń najczęściej wykazują ponadprzeciętną umiejętność logicznego myślenia, są odpowiedzialni, potrafią pracować pod presją czasu, a także są otwarci na uczenie się, czyli posiadają cechy, które są pożądane przez pracodawców.

Konkurs Studencki Nobel 2013 składa się z 3 etapów. Zapisy potrwają do 31 marca – wystarczy wypełnić formularz, który znajdziesz tutaj.

W pierwszej kolejności wybierani będą reprezentanci uczelni i reprezentanci uczelni w konkursie branżowym – wyjaśniają organizatorzy – na przełomie kwietnia i maja wyłonieni zostają zwycięzcy pierwszego etapu konkursu dla danego województwa, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu podczas uroczystej gali.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz