Lech Poznań – GKS Bełchatów 0:0 (0:0)

17. kolejka T-Mobile Extraklasy - Lech Poznań - Polonia Warszawa - najlepsi kibice  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

17. kolejka T-Mobile Extraklasy - Lech Poznań - Polonia Warszawa - najlepsi kibice Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter“Przegrywać u siebie po prostu już nam nie wypada. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że 2 czerwca będziemy mistrzem z tak fatalnym bilansem na własnym boisku. Gramy przecież dla kibiców, których w tym sezonie zawodziliśmy już zdecydowanie za często. Musimy odbudować ich zaufanie i dlatego ten jutrzejszy mecz jest dla nas tak ważny” – mówił trener Mariusz Rumak.

Podczas dzisiejszego meczu w szeregach Lecha nie zobaczymy Rafała Murawskiego pauzującego za żółte kartki, ani kontuzjowanych Arboledy, Kędziory oraz Wolskiego.

Na mecz warto ciepło się ubrać. Synoptycy zapowiadają temperaturę ujemną sięgającą nawet -11 stopni. Jeżeli tak się stanie to będzie to najzimniejszy meczy przy Bułgarskiej od meczu z Juventusem Turyn kiedy temperatura spadła do niemal -15 a odczuwalna dochodziła do -30.

0 - 0

GKS Bełchatów

• 19:54 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:53 Kibice Kolejorza wygwizdują swoich ulubieńców. Na pewno nie jest to miło ani dla gwiżdżących ani dla wygwizdywanych.
  • 19:52 Spotkanie zakończone remisem... zła passa cały czas nie przerwana. Lech po raz kolejny nie wygrał na swoim stadionie.
  • 94' Koniec spotkania.
  • 94' Ostatni rzut rożny w tym spotkaniu dla gości.
  • 93' Doliczone 4 minuty do spotkania.
  • 92' Minimalny spalony Reissa.
  • 88' Wilusz sam na sam z Burićem piłka podbita gdzieś wysoko zdawało się że wleci pod poprzeczką ale ostatecznie wylądowała na górnej siatce.
  • 88' Henriquez był na czystej pozycji sam na sam z Zubasem ale dał się ograć zawodnikowi który wybiegł mu zza pleców...
  • 88' Nieudana główka Ślusarskiego... a było tak blisko! Zubas złapał piłkę.
  • 87' GKS: Michał Mak za Mateusza Maka
  • 86' Ceesay ukarany za wcześniejszy faul w środku pola.
  • 85' GKS: Baran za Sawalę
  • 84' Mak próbował przewrotką strzelić bramkę Burićowi ale ten świetnie obronił.
  • 82' Gówka główka, główka i przewrotka i brak gola... po chwili Reiss na piątym metrze za długi się zastanawiał i jego strzał został obroniony.
  • 82' Kolejny rzut rożny dla Lecha... może teraz?
  • 81' Lech: Ślusarski za Toneva
  • 80' Lovrencsic podawał do Reissa ale niestety ten był na spalonym.
  • 79' Lovrencsicc strzelał ale piłka dobiła się o nogę jednego z zawodników gości.
  • 79' Henriquez w rogu boiska i mamy kolejny rzut rożny.
  • 78' Michalski zatrzymał wrzutkę Lovrencsica w pole karne i jest rzut rożny.
  • 77' Lech: Reiss za Teodorczyka
  • 76' Burić ledwo broni strzał głową i piłka ponownie opuszcza pole gry i mamy kolejny rzut rożny.
  • 76' Ceesay zatrzymał podanie Kosznika i jest rzut rożny dla gości.
  • 71' Będzie kontrowersyjnie... Lovrencsic posłał piłkę pod poprzeczkę. Następnie piłka przynajmniej tak wyglądało z naszej perspektywy upadła na murawę za linią bramkową i wróciła na pole gry. Sędziowie nie uznali tego za gol... zobaczymy później na powtórkach, teraz i tak poznaniacy muszą w końcu strzelić.
  • 70' Madej próbował wolejem strzelać na szczęście dla Burića źle się złozył o posłał piłkę obok bramki.
  • 68' Wilusz blisko strzelenia bramki ale udało się obronić... kolejny rożny dla gości.
  • 68' Rzut rożny dla gości.
  • 65' Wrzutka Lovrencsica z rzutu wolnego w pole karne do Ceesaya który chciał w locie trafić piłkę ale mu się nie udało.
  • 65' Rachwał ukarany za faul.
  • 61' GKS: Traore za Żurka
  • 60' Szansa Teodorczyka w polu karnym... niestety pogubił się chyba i musiał się bronić by nie stracić piłki... jednak to mu się nie udało
  • 58' Seria rzutów karnych dla Lecha trwa.
  • 57' Trałka główkował ale prosto w poprzeczkę!
  • 56' Lovrencsic ładnie wszedł w pole karne goniony przez obronę gości. Strzelił ale pika odbiła się od nogi bramkarza by po chwili wyjść na rzut rożny.
  • 52' Wacławczyk po za boiskiem opatrywany jest prze ekipę medyczną swojego zespołu. Wygląda że jednak nic poważnego mu się nie stało ale jednak parę chwil jego drużyna grała w dziesiątkę.
  • 51' Kartka dla Macieja Wilusza za faul na Lovrencsicu. Rzut wolny przy linii kończącej boisko.
  • 49' Petarda Henriqueza z linii rozpoczynającej pole karne w kierunku bramki. Zubas z trudem broni, piłka mu wypada z rąk jeszcze Teodorczyk próbował dobiec ale bramkarz zdołał ją złapać.
  • 48' Kamiński główkował piłkę w kierunku bramki ale niestety za słabo i wprost do Zubasa.
  • 48' Kolejny rożny dla Lecha 🙂
  • 47' Tym razem Ceesay ugrał rożny ale po drugiej stronie boiska.
  • 47' Tonev wywalczył rzut rożny.
  • 45' Lech: Lovrencsic za Drewniaka
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 44' Drewniak faulowany przez Maka przy lewej linii autowej na wysokości pola karnego gości.
  • 42' Żurek faulowany przez Cessaya.
  • 41' Burić kolejny raz świetnie broni bramki łapiąc piłkę tuż przed napastnikiem gości.
  • 40' Rzut rożny dla gości.
  • 37' Tonev doskonale wbiegając w pole karne płasko podał do Teodorczyka, który tylko przyłożył nogę stojąc na piątym metrze... ale znowu Zubas dobrze ustawiony obronił.
  • 36' Świetny strzał Trałki z dystansu. Zubas obronił. Ale jest to najlepsze zagranie Lecha jak dotąd w tym spotkaniu.
  • 33' Hamalainen wrzucał z rzutu wolnego w pole karne na głowę Teodorczyka ale jeden z zawodników gości go uprzedził wybijając na rzut rożny.
  • 32' Seweryn Michalski ukarany za symulowanie faulu, kiedy Lech miał okazję do strzelenia bramki!
  • 31' Tonev po raz kolejny psuje zagranie. Za daleko wybił sobie piłkę, która opuściła boisko. Grę wznowi Zubas.
  • 29' Henriquez idzie do prawego rogu boiska, to oznacza rzut rożny Lecha.
  • 28' Ładne zagranie Ceesaya w pole karne do dwóch zawodników Lecha ale Zubas na straży wyłapuje piłkę ponad nimi.
  • 27' Szymon Drewniak ukarany kartką za przytrzymywanie przeciwnika za koszulkę.
  • 24' Teodorczyk wywalczył rzut rożny.
  • 20' Rzut wolny dla gości na wprost bramki Lecha ale Ceesay wrzuconą piłkę główkuje na rzut rożny. A Burić bez problemu piąstkując ekspediuje piłkę po za pole karne.
  • 18' Kolejny raz Lechici próbują, są nawet w polu karnym gości ale nie wiadomo dlaczego nie potrafią wykończyć akcji.
  • 17' Ten błąd Lech mógł przepłacić golem. W prawym rogu boiska na wysokości swojego pola karnego Lechici nie potrafili przerwać łatwego podania do Wacławczyka, który bez namysłu oddał strzał w kierunku bramki. Burić obronił.
  • 16' Rzut rożny dla Lecha. Drewniak przy lewym rogu boiska szykuje się do wrzutki.
  • 15' Hamalainen podał do Teodorczyka w pole karne. Łukaszowi zostało tylko albo aż się odwrócić i strzelić ale młody zawodnik nie zdołał tego dokonać.
  • 12' Rychwał faulował Trałkę w środku pola.
  • 9' Henriquez wrzucał z auto na wysokości pola karnego. Piłka odbiła się od jednego z zawodników gości i pozostała w polu karnym. Podbiegł do niej Tonev i strzelił pod nogami obrońców ale niestety Zubas był w dobrym miejscu i obronił.
  • 8' Oj to chyba nie jest najlepszy dzień Tonava... Przejął piłkę tuż przy lewej linii autowej i popędził wzdłuż niej na wysokość pola karnego gości ale wrzutka w pole karne nie wyszła.
  • 7' Długie podanie do Henriqueza na lewą stronę boiska ten krótko podał do Toneva, który po chwili podał Hamalainenowi. Niestety zbyt czysto pokazał co chce zrobić i gości bez problemu odebrali mu piłkę.
  • 5' Przejęcie piłki w polu karnym gości i rajd Toneva pod bramkę gości! Niestety zamiast podawać do kolegów postanowił strzelać... i przestrzelił wysoko ponad bramką Zubasa.
  • 4' Rzut wolny dla gości przy lewej linii autowej około 30 metrów do bramki.
  • 2' Błąd w obronie Lecha. Przejście prawą stroną boiska łatwe podanie w pole karne i piłka trafia do Żurka który chwilę odczekał i strzelił wprost w Burića, który piąstkował piłkę przed siebie. Po chwili piłka zostaje wybita na rzut rożny.
  • 1' Hamalainen nieprzepisowo przytrzymany przez Sawalę. Rzut wolny na połowie gości.
  • 0' I zaczęło się! Kibice już od pierwszych sekund spotkania głośno śpiewają i zagrzewają swoich ulubieńców.
  • 18:00 "Kolejorz tylko zwycięstwo!" tak śpiewają kibice czy się uda? Już tylko sekundy dzielą nas od rozpoczęcia spotkania.
  • 17:51 Witamy serdecznie! Na termometrach widać -1 st słupka rtęci, jednak mimo wszystko odczuwalna temperatura jest znacznie niższa. Czekamy na rozpoczęcie zmagań 19. kolejki Ekstraklasy. Za 90 minut dowiemy się czy Lech po pięciu miesiącach zdoła przełamać złą passę przegrywanych spotkań na swojej murawie.

Burić, Trałka, Teodorczyk, Drewniak, Hamalainen, Wołąkiewicz (kpt.), Ceesay, Linetty, Tonev, Henriquez, Kamiński
rezerwa: Kotorowski, Djurdiević, Reiss, Lovrencsics, Ubiparip, Ślusarski, Możdżeń
trener: Mariusz Runak

Zubas, Basta, Wilusz (kpt.), Michalski, Kosznik, Rachwał, Sawala, Madej, Wacławczyk, Żurek, Mak
rezerwa: Podleśny, Gonzales, Michalak, Baran, Grzeszczyk, Mak, Traore
trener: Januk Kiereś

Sędziuje: Marcin Borski

Kibiców: 21953