Nowy serwis rekrutacyjny z Poznania

Autor: miarecki. Poznań, 24 Stycznia 2013

W czasach rosnącego bezrobocia rośnie popularność serwisów rekrutacyjnych, co przekłada się na liczbę nadsyłanych aplikacji. Niestety, osoby poszukujące pracy, przeważnie nie otrzymują jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony firmy, do której adresowały CV. Nowe podejście do poszukiwania pracy oferuje serwis rekruteo.pl, który powstał w Poznaniu.

praca Foto: sxcZnaczenie dla przyszłego pracownika ma już sama wiadomość „Dziękujemy za przesłanie aplikacji do naszej firmy”. Wysłanie takiej informacji jest również ważne dla samego przedsiębiorstwa, gdyż stanowi element budowania jego pozycji odpowiedzialnego pracodawcy. Ten problem próbują rozwiązać twórcy Rekruteo.pl – nowoczesnej platformy rekrutacyjnej łączącej kandydatów z pracodawcami, która właśnie zaczęła działać.

W poszukiwaniach pracy duże znaczenie ma czynnik psychologiczny. „Potrzebujemy informacji zwrotnej, czy nasze CV dotarło, czy zostało przeczytane, zauważone – mówi Dorota Krakowiak, psycholog biznesu. Dla firm zwyczaj wysyłania odpowiedzi do kandydatów jest okazją do działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Poprzez kompetentnie prowadzony proces rekrutacji, budują one swoją pozycję rzetelnego pracodawcy”.

Pracodawcy biorą pod lupę koszty prowadzonych procesów rekrutacyjnych i czasu, jaki muszą na niego poświęcić. Dlatego przedsiębiorcy prowadzący rekrutację mogą skorzystać z narzędzi internetowych, jakie proponuje Rekruteo.pl. Umożliwiają one szybką selekcję ofert i jednoczesne powiadamianie osób aplikujących o statusie ich zgłoszenia. Jeśli pracodawca oceni złożoną aplikację, kandydat otrzyma informację, czy jego kandydatura przeszła wstępną selekcję, czy też została odrzucona.

Formalności związane z zamieszczaniem ofert w serwisie zostały ograniczone do minimum, dzięki czemu cały proces jest bardzo prosty. Wspólnie z Rekruteo.pl równie szybko będzie można dokonać wstępnej selekcji kandydatów aplikujących na ogłoszenie bez konieczności drukowania setek stron życiorysów. Wszystko to Rekruteo oferuje za darmo.

rekruteo

Dodatkowo serwis wyróżnia na tle konkurencji promowanie ofert dla osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Przede wszystkim absolwentów, osób niepełnosprawnych, mam powracających do pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem oraz osób powyżej 50 roku życia.

„Chcemy stworzyć serwis przyjazny osobom, którym na rynku pracy jest najtrudniej. – mówi Dorota Hęćka, jedna z osób tworzących Rekruteo.pl – Liczymy na nawiązanie współpracy z pracodawcami, którzy chętnie przyjmą w szeregi swoich pracowników właśnie takie osoby. W zamian oferujemy wyróżnianie ich ofert pracy”.

Twórcy serwisu dodają również, że podczas prac nad nim korzystali z pomocy doradców zawodowych i personalnych, którzy najlepiej znają potrzeby osób poszukujących pracy. Konsultacji w kwestiach oczekiwań pracodawców udzielali także specjaliści ds. rekrutacji.

„Oferujemy przejrzysty system punktowy, w zamian za aktywność w serwisie oraz pełen wachlarz usług promowania ofert – dodaje Dominika Pulkowska, jedna z twórczyń projektu – zawsze można liczyć na wsparcie i pomoc, na każdym etapie korzystania z serwisu”.

Kandydaci mogą decydować, ile ich danych osobowych jest widocznych, a pracodawcy są wynagradzani punktami Rekruteo.pl za dodawane oferty pracy i ocenę kandydatów. Mogą je wymieniać na dodatkowe usługi dostępne w serwisie, które są całkowicie bezpłatne, zarówno dla pracodawców jak i kandydatów.

„Dzięki współpracy z użytkownikami serwisu stale podnosimy jakość świadczonych usług. Wspólnie możemy nadać Rekruteo.pl odpowiedni kształt, który docenią nawet najbardziej wymagający odbiorcy internetowych portali z ofertami pracy” – dodaje Dorota Hęćka.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.