Pogrom przy Bułgarskiej!

12. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - KKS Lech Poznań - Legia Warszawa - Gergo Lovrencsics, Jakub Rzeźniczak  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kolejność w tabeli po tym meczu jest następująca: Legia Warszawa, Polonia Warszawa i Lech Poznań. Poznaniacy bardzo źle się dzisiaj zaprezentowali. Grali tak jakby grali w meczu towarzyskim a nie ligowym szlagierze. Legioniści konsekwentnie wykorzystywali błędy obrony Lecha i w ciągu 30 minut pierwszej połowy zdobyli trzy gole.

Jan Urban – trener Legii Warszawa

Wydaje mi się że pierwszą połowę zagraliśmy perfekcyjnie. Nie myśleliśmy że możemy po pierwszej połowie w poznaniu prowadzić 3:0. Trzeba sobie szczerze powiedzieć że w pierwszej połowie mieliśmy sporo szczęścia zwłaszcza w momentach kiedy Bartek Ślusarski dochodził do piłki. Uważam że dzisiaj możemy powiedzieć że to był faktycznie szlagier. Dzięki temu zwycięstwu zwiększamy swoją przewagę nad innymi drużynami. Teraz myślimy o kolejnych dwóch meczach, które przed nami.

Mariusz Rumak – trener Kolejorza

Wydaje mi się że dzisiaj emocje wzięły górę nad głowami moich zawodników. Jest to najsłabszy mecz jaki do tej pory prowadziłem z tym zespołem. Zmiana Gergo na Toneva nie była podyktowana tym że Lovrencsics źle grał, potrzebowałem tylko większej szybkości na skrzydłach.