Lech Poznań – Legia Warszawa 1:3 (0:3)

Lech - Legia 1:0  Foto: Piotr Rychter

Lech - Legia 1:0 Foto: Piotr Rychter

Przed nami hit sezonu w postaci meczu pomiędzy stołeczną Legią i poznańskim Lechem, który odbędzie się w na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w ramach 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wynik spotkania nie jest tak pewny jak frekwencja kibiców, których tłumy zawsze stawiają się na stadionach obu drużyn.

Ciekawostką jest fakt iż od sezonu 2007/2008 w meczach obu drużyn na poznańskiej murawie nigdy nie padła więcej niż jedna bramka. Lech od początku sezonu wygrywa, jednak co kilka kolejek zdarzają się wpadki. “Kolejorz” głównie na własnym boisku traci punkty w obecnych rozgrywkach, co przy dobrej grze Legii na wyjazdach może okazać się sporym wyzwaniem dla poznaniaków.

Należy tutaj wspomnieć że gościem podczas szlagieru sezonu będzie Prezes PZPN Zbigniew Boniek. Będzie on nie tylko na meczu Lecha z Legią ale także na wcześniejszym Warty Poznań z Okocimskim Brzesko, który rozpocznie się o 12.30 na stadionie przy drodze Dębińskiej.

Od tej kolejki następuje także zmiana w obsadzie sędziowskiej meczów. Otóż od teraz jeden z meczów w kolejce będzie obsługiwany przez 6 sędziów. Z reguły będą to ważniejsze mecze.

1 - 3

Legia Warszawa

• 16:27 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 16:26 Lech w bardzo źle się dzisiaj zaprezentował. Większość spotkania dawał się spychać do defensywy gdzie popełniali bardzo dużo błędów dając otwarte dojście do bramki.
  • 93' Koniec spotkania.
  • 92' Wyjątkowo ostra wymiana zdań między Ljuboją a Henriquezem. Sędzia przywołał obu do siebie by ich upomnieć.
  • 91' Kartka dla Łukasika za utrudnianie rozpoczęcia gry z rzutu wolnego.
  • 90' Trzy minuty doliczone do tej części spotkania.
  • 90' Legia: Łukasik za Gola
  • 89' Ceesay świetnie wszedł przed Ljuboję i odebrał mu piłkę.
  • 88' Kucharczyk faulowany przy lewej linii autowej na połowie Lecha.
  • 87' Ubiparip próbował strzelać, źle się do tego zabrał i piłka bez zagrożenia dla bramki Kuciaka opuściła pole gry.
  • 86' Murawski w środku pola faulowany przez Gola.
  • 83' Henriquez posłał święcę... wysoko, bardzo wysoko.
  • 80' Wyraźnie Lechici poczuli wiatr w żaglach... czy zdołają wyrównać?
  • 79' Legia: Salinas za Żyro
  • 76' Piękne podanie głową do Ślusarskiego w pole karne! Bartosz przelobował bramkarza gości ale niestety był na spalonym.
  • 75' Kartka dla Linettego.
  • 74' Lech: Możdżeń za Kamińskiego
  • 73' Nareszcie!!! Ślusarski dobijał ale piłĸka odbiłą się od wewnętrznej strony poprzeczki ale piłka wpadła do bramki! Akcję rozpoczął Linetty podający piętą do Wołąkiewicza, a ten dośrodkował do wbiegającego pod bramkę Bartosza Ślusarskeigo! Lech - Legia 1:3
  • 72' Aut dla poznaniaków na wysokości pola karnego Legii.
  • 69' Kucharczym sam na sam z Burićem w połowie pola karnego! Napastnik gości posłał płaską piłkę w kierunku bramki i bramkarza, który dobrze odbył piłkę wybijając ja z pola karnego.
  • 66' Wcześnie żółtą kartkę za faul zobaczył Wołąkiewicz.
  • 66' Rzut wolny dla warszawiaków z lewego rogu pola karnego - 25 metrów do bramki. Dobra wrzutka w pole karne, jeden z napastników gości doszedł do piłki ale minimalnie za wysoko posłał ją ponad bramką.
  • 65' Kamiński wyraźnie kuleje na prawą nogę... czyżby kolejna kontuzja w szeregach Lecha?
  • 63' Legia: Kucharczyk za Koseckiego
  • 63' Rzut rożny dla Lecha... może tym razem?
  • 61' Lech: Djurdievic za Trałkę
  • 60' Do zmiany za kontuzjowanego Trałki gotowy jest już Djurdievic.
  • 57' Oj chyba coś się stało Trałce. Leży na murawie i wyraźnie wzywa ekipę medyczną. Wygląda to na coś z prawą stopą. Gra będzie kntynuowana na razie bez tego zawodnika co oznacza spore osłabienie Lecha.
  • 56' W szeregach Lecha widać nerwowość... coraz mniej celne podania.
  • 53' Kamiński przerwał podanie przed polem karnym do Ljuboji!
  • 50' Piękne rozegranie Koseckiego wzdłuż linii kończącej boisko i podanie w przed pole bramkowe do Ljuboji! Niewiele zabrakło napastnikowi gości by umieścił piłkę w siatce!
  • 48' Spore zamieszanie pod bramką Kuciaka. Ostatni piłki dotknął jeden z legionisŧów i wyglądało jakby piłka miała wpaść do brami ale mamy rzut rożny dla Lecha.
  • 45' Lech: Tonev za Lovrencsicsa
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Podsumować można to tylko w jeden sposób - pogrom.
  • 42' Stały fragment gry w postaci rzutu rożnego dla Lecha.... i niestety kolejny nie wykorzystany fragment gry.
  • 40' Trałka faulował Jędzejczyka powstrzymując atak gości. Rzut wolny z ponad 35 metrów.
  • 38' Trałka na spraslonym oddał kolejny i tak niecelny strzał...
  • 37' Lovrencsics wyszedł na idealną pozycję. Z prawej strony pola karnego był na wprost bramki. Huknął jak z armaty ale prosto w Kuciaka!
  • 37' Ceesay podawał w pole karne do Ubiparipa, który przytyrzymywany przez obrońcę nie doszedł do piłki.. i tak by to nic nie dało bo Kuciak dobrze odczytał podanie i przerwał je ponad głowami zawodników.
  • 36' Niemoc Bartosza Ślusarskiego przeradza się kompletny dramat! Kolejna zmarnowana setka i to z bliskiej odległości!
  • 33' Lovrencsics faulowany przez Michała Żyro....wygląda jakby Żyro uderzył Węgra w splot słoneczny i ten miał problemy z oddechem.
  • 31' Pogrom... Miroslav Radović tak szybko jak mógł popędził do podania na połowie Lecha zostawiając daleko w tyle obronę Lecha. Podbiegł do bramki i posłał piłkę tuż nad murawą ku zaskoczeniu Burića, który spodziewał się wysokiego strzału... podanie wyglądało na spalone jednak sędzia pozwolił na jego rozegranie. Lech - Legia 0:3
  • 29' Brak wykończenia akcji to największy obecnie problem Lecha. Ani Ślusarski będąc w przedpolu bramkowym nie trafił w bramkę.
  • 27' Kuciak przeciął wrzutkę w pole karne do Trałki, który nie był na prost bramki i pozostało mu tylko skierowanie piłki do siatki.
  • 26' Bardzo nie ładny faul Jakuba Rzeźniczaka na Ubiparipe zakończył się pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu.
  • 26' Ślusarski faulowany w środku pola prze Jędzejczyka.
  • 23' Ślusarski miał znakomitą okazję do strzelenia kontaktowej bramki! Będąc w polu karnym w dość trudnej sytuacji strzeleckiej trafił tylko w słupek.
  • 21' Ceesay przerwał podanie do Radović uniemożliwiając kontynuowanie ataku gościom.
  • 19' Zupełnie nie pilnowany Ljuboja miał wystarczająco dużo czasu by przystanąć i przygotować się do strzału który oddał. Na szczęście dla Burića strzał był minimalnie niecelny nie mniej jednak bardzo groźny.
  • 18' Lovrencsics podaje do Ślusarskiego na prawą stronę ten zwleka z wrzutką w pole karne i wywalcza rzut rożny... z którego gości rozpoczynają kontratak.
  • 16' Rzut wolny dla Legii - 24 metry do bramki. Furman bierze rozbieg, strzela! Piłka minimalnie mija słupek.
  • 15' Furman blisko strzelenia trzeciej bramki dla Legii ale udało się wyekspediować ją na rzut rożny.
  • 13' Legioniści głodni goli wysłali Jakuba Wawrzyniaka, który w polu karnym wyminął dwóch ostatnich obrońców i z około 5 metrów pod dosyć sporym kątek posłał piłkę do siatki ponad upadającym Burićem. Lech - Legia 0:2
  • 10' Jakub Kosecki przelobował Burića i Legia prowadzi 0:1.
  • 9' Nieudana wrzutka w pole karne... Lovrencsics próbował strzelać z piłki wybitej z pola karnego ale źle się złożył. Po chwili Gergo przyuważył Ceesaya wbiegającego w pole karne, któremu wrzucił piłkę wprost na głowę... niestety w porę odgwizdany spalony.
  • 9' Rzut rożny dla Lecha wywalczony przez Ubiparipa.
  • 7' Dobra okazja dla Lechitów by wejść pod bramkę Kuciaka z prawej strony boiska ale Kebba Ceesay chyba za długo zwlekał z decyzją by przejąć niecelne podanie i przerwał tylko akcję gości wybijając piłkę na aut.
  • 6' Radović przedarł się na połowę Lecha mijając środkowych zawodników i z około 24 metrów oddał bardzo mocny strzał w kierunku bramki, jednak piłka przeleciał metr nad poprzeczką.
  • 4' Lech na połowie gości. Ślusarski nie do końca opanował piłkę ale udało mi się podać do Linettego tuż przed pole karne Legii. Niestety nic z tego
  • 3' Wejście Bartka Ślusarskiego pod bramkę Kuciaka zakończone strzałem.. niestety minimalnie niecelnym.
  • 1' Goście grają ubrani w tradycyjne zielono czarne stroje a Lechici niebiesko białe.
  • 0' Rozpoczynamy! Sędzi Siejewicz zagwizdał po raz pierwszy w tym spotkaniu.
  • 14:29 Obie drużyny już znajdują się na murawie.
  • 14:22 Witamy serdecznie. Już tylko niespełna 7 minut pozostało do rozpoczęcia spotkania.

Burić, Trałka, Lovrencsics, Ubiparip, Murawski (kpt.), Ślusarski, Wołąkiewicz, Ceesay, Linety, Henriquez, Kamiński
rezerwa: Kotorowski, Djurdievic, Reiss, Drewnika, Tonev, Bereszyński, Możdżeń
trener: Mariusz Runak

Kuciak, Jędrzejczak, Gol, Żewłakow (kpt.), Wawrzyniak, Kosecki, Rzeźniczak, Ljuboja, Radović, Żyro, Furman
rezerwa: Jałocha, Salinas, Suler, Kiełbowicz, Kucharczyk, Kopczyński, Łukasik
trener: Jan Urban

Sędziuje: Hubert Siejewicz

Kibiców: 40632