Warta Poznań – Polonia Bytom 2:1 (fotorelacja)

Warta Poznań - Polonia Bytom - 13-ta kolejka I ligii  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Cenne trzy punkty wywalczyli piłkarze Warty Poznań w dzisiejszym spotkaniu w Ogródku pokonując Polonię Bytom 2:1. Gra zielonych niestety nie zachwycała, pomimo 100% okazji do zdobycia bramek skuteczność Warty nie była zadowalająca, co podkreślał po spotkaniu trener Czesław Owczarek.

Od pierwszych minut zawodnicy Warta dominowali na boisku, jednak większość strzałów trafiała w rękawice bramkarza. Dopiero w 34 minucie Krzysztof Bartoszak po podaniu Adriana Marciniaka strzelił pierwszą bramkę. Po przerwie Zieloni mieli więcej okazji do zdobycia gola, jednak nie potrafili wykorzystać 100 % okazji.

Strzelcami bramek dla Warty byli Krzysztof Bartoszak w 33. minucie i w 73. Maciej Mysiak. Dla Polonii bramkę zdobył  w 83 minucie Tomasz Górkiewicz.